فهرست
یادداشت: بیانکونری در یک قدمیِ اسکودتو با درخششِ بوفون
یادداشت: بیانکونری در یک قدمیِ اسکودتو با درخششِ بوفون

یادداشت: بیانکونری در یک قدمیِ اسکودتو با درخششِ بوفون

مینا رزوکی
 
این نمایشی قهرمانانه از یوونتوس بود. درسته که فیورنتینا تیمِ برترِ زمین بود و بدشانسی هم گریبانش را گرفت، اما تجربه‌یِ بیانکونری یک بار دیگر به کمکش آمد تا 3 امتیازِ دیگر به دست بیاید. تیمِ پائولا سوسا در این بازی فوتبالی بسیار زیبا و روان بازی کرد و 21 موقعیتِ گل ایجاد کرد. گلِ فدریکو برناردسکی به اشتباه آفساید اعلام شد و دانیله روگانی خیلی خوش‌شانس بود که برایِ کشیدنِ پیراهنِ مارکوس آلونسو در باکسِ خودی داور پنالتی نگرفت. اما در نقطه‌یِ مقابل یوونتوس با هوشِ بالایِ تیمی وقتِ درست برایِ دفاع کردن و وقتِ درست برایِ ضدحمله زدن را انتخاب می‌کرد. این یک نمایشِ تیمیِ کامل بود.
گلِ اولِ یوونتوس رویِ هوشِ دیبالا، قدرتِ پوگبا و تمام‌کنندگیِ مانزوکیچ بود. این گل نیمه‌یِ اول را به سودِ یوونتوس به پایان برد. اما فشارِ ویولا در نیمه‌یِ دوم بالاخره در دقیقه‌یِ 81 نتیجه داد و نیکولا کالینیچ رویِ پاسِ مائورو زاراته و رویِ اشتباهِ لئوناردو بونوچی دروازه‌یِ بوفون را باز کرد. ولی نتیجه‌یِ تساوی 2 دقیقه بیشتر طول نکشید و آلوارو موراتایی که دقیقه‌یِ 70 به جایِ پائولو دیبالا به بازی آمده بود بازهم در حساس‌ترین شرایط و بازی‌ها به کمکِ تیمش آمد و گلِ دوم را زد.
پرده‌یِ پایانیِ بازی هم با درخششِ جی جی بوفون همراه بود. داور تحتِ فشارِ بالایِ آرتمیو فرانکی در دقیقه‌یِ 90 یک پنالتی برایِ فیورنتینا گرفت. اما کالینیچ موفق نشد گلِ دومش را بزند و کاپیتانِ افسانه‌ایِ بیانکونری یک بارِ دیگر ارزشِ خودش را نشان داد و با مهارِ پنالتیِ او تیمش را در آستانه‌یِ پنجمین قهرمانیِ پیاپیِ سریِ آ قرار داد. یوونتوس حالا با یک بازیِ بیشتر 12 امتیاز بیشتر از ناپولی دارد. بنابراین اگر شاگردانِ مائوریتزیو ساری امروز در استادیو الیمپیکو نتیجه‌ای غیر از پیروزی مقابلِ رم به دست بیاورند، مکس آلگری و مردانش می‌توانند جشنِ قهرمانی را در فاصله‌یِ 3 هفته به پایانِ لیگ برپا کنند. پنجمین اسکودتویِ پیاپیِ بیانکونری دیگر قطعی به نظر می‌رسد، اتفاقی که از دهه‌یِ 30 بدین سو برایِ اولین بار رخ می‌دهد.
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-04-25 09:28:04
نظر دهید

۱ نظر
افشین
دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۱۸
این تیم چرا اینقد خوبه...حیف که UCLحذف شد دقیقه91 اشتباه کشنده اورا...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر