فهرست
وداع با وصله ناجور/ چرا سقوط اس.اهواز خوشحال‌کننده است؟
وداع با وصله ناجور/ چرا سقوط اس.اهواز خوشحال‌کننده است؟

وداع با وصله ناجور/ چرا سقوط اس.اهواز خوشحال‌کننده است؟

آی اسپورت- هنوز 45 دقیقه به پایان مسابقه استقلال اهواز و پرسپولیس در ورزشگاه تختی اهواز باقی مانده بود که پیروزی دشوار ملوان در برابر سایپا، سقوط تیم اهوازی به دسته اول فوتبال ایران را قطعی کرد و بازیکنان این تیم در شرایطی نیمه دوم مسابقه را آغاز کردند که به صورت رسمی عنوان اولین تیم سقوط کننده از لیگ برتر پانزدهم را پذیرفته بودند. بازگشت استقلال اهواز به سطوح پایین‌تر فوتبال ایران، از همان هفته‌های ابتدایی لیگ کاملا قابل پیش‌بینی به نظر می‌رسید. آبی‌ها در نیم فصل دوم با ایجاد تحول در ترکیب‎شان، تیم بهتری شدند اما این میزان از پیشرفت هم بقا در لیگ برتر کافی نبود. شاید دوستداران تیم قدیمی اهوازی، از زمین خورده دوباره تیم محبوب‌شان ناراحت باشند اما سقوط استقلال اهواز، خبر بدی برای فوتبال ایران نیست. این تیم در لیگ پانزدهم، نمونه‌ای تمام عیار از یک باشگاه آماتور بود و بعد از اتفاقات هفته بیست و هفتم، دیگر همه به این نتیجه رسیدند که استقلال اهواز شایستگی حضور در لیگ برتر را نداشته است.
 
لیگِ برتر پانزدهم، یکی از بهترین فصل‌های همه ادوار برگزاری لیگ برتر بود. لیگی با رقابتِ جذاب تیم‌های مدعی، نبردهای پرگل، تماشاگران پرشمار، بازی‌های تاکتیکی و استفاده از پدیده‌های جوان. حضور استقلال اهواز در این لیگ اما از همان ابتدا تصمیم اشتباهی بود. بر اساس قوانین، فولاد نوین اهواز اجازه حضور در لیگ را پیدا نکرد و مجموعه استقلال اهواز بلافاصله برای خرید امتیاز این تیم دست به کار شد. مدیران باشگاه به سادگی می‌توانستند از بازیکنان فولادنوین استفاده کنند و با همین بازیکنان مستعد، یک تیم آماده و هماهنگ را شکل بدهند. استقلالی‌ها اما به نیروهای فولادنوین بی اعتنایی کردند و 23 بازیکن جدید را از شهرهای مختلف به خدمت گرفتند. بر خلاف این باشگاه، استقلال خوزستان چندین و چند مهره از فولادنوین جذب کرد و با این بازیکن‌ها در فاصله سه هفته به پایان لیگ، در رده سوم جدول رده بندی قرار گرفت. استقلال خوزستان با خرید مهره‌های آماده فولادنوین به قیمت نه چندان گزاف، یکی از مدعیان قهرمانی شد و استقلال اهواز با خرید امتیاز این باشگاه، خیلی زود از لیگ برتر طرد شد و امتیاز استان خوزستان را نیز بر باد داد.
  
فصل برای استقلال اهواز، بیشتر شبیه یک شوخی بزرگ بود. آن‌ها دیرتر از همه تیم‌های دیگر بسته شدند. اردوی آماده‌سازی مناسبی نداشتند و لابد امیدوار بودند معجزه‌ای از راه برسد و در لیگ ماندگارشان کند. استقلال اهواز، مبلغ لازم برای خرید امتیاز فولادنوین را پرداخت نکرد، با چند بازیکن شناخته‌شده قرارداد بست و هزینه قرارداد آن‌ها را نیز متقبل نشد و به سراغ مردی به عنوان سرمربی رفت که صحبت‌هایش در کنفرانس‌های خبری بیشتر شبیه استندآپ کمدی بودند. اوج شاهکارهای تیم جنوبی در هفته بیست و هفتم عیان شد. وقتی که اصرار مدیران باشگاه برای برگزاری بازی در ورزشگاه کوچک تختی، به پرتاب سنگ به طرف هواداران و بازیکنان تیم رقیب پیوند خورد و جوی خون در تختی به راه افتاد. در عین حال، گزارشگر اهواز احساسات هواداران پرسپولیس را سرزنش کرد، کمک مربی این تیم رقیب را دوپینگی دانست و سرمربی باشگاه نیز تاکید داشت هواداران پرسپولیس به طرف بازیکنان خودشان سنگ پرتاب کرده‌اند تا توطئه ناامنی ورزشگاه تختی را کلید بزنند!  «تعهد» کلمه گمشده این فصل استقلال اهواز است. تیمی که در ان هیچکس اشتباهات‌اش را نمی‌پذیرد. تیمی که از ابتدا، یک اشتباه بزرگ بوده است. 


کدخبر:9405
  ۶  
آی اسپورت
2016-04-25 12:35:36
نظر دهید

۶ نظر
-
دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۴۸
عجب رویی دارین شما, اول که پرسپولیسیا سنگ پرتاب کردن. همون اول بازی که کلاه کج رفت کرنر بزنه, بعد چند تا از بازیکنای لنگ رفتن اروم کنن که فایده نداشت.
-
دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۳۹
چهارتایی هاش صلوات
رضا تبریزی
دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۴۴
واقعا مقاله نویس پرسپولیسیه..چون امسال پرسپولیس تو کورس هست پس بهترین دوره لیگ برتره در تاریخ...خنده داره واقعا..امسال کیفیت بازی ها پایین بود. در ضمن حضور رایگان تماشاگران چه منفعتی به فوتبال داره؟ جز اینکه نشان میده طرفداراان حتی حاضر نیستند واسه تیمشون پول خرج کنند..
یوسف
دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۲۸
جواب سوالتون بدیهیه! چون به پرسپولیس سنگ زدن! متنفرم از خودپسندی پرسپولیسا! بازی با تراکتور بمب دستساز انداختین سمتذنیمکت تراکتور بعدشم گفتین ما نبودیم! توطئه هس! از کجا معلوم این سنگا توطئه عربستان نیست!؟ بعدشم استقلال اهواز تیم به اون ریشه داری لیگ ششم حقشو خوزدن دودستی دادن به علی دایی. تیم کلا به فنا رفت به این روز افتاد حالا میاین مینویسین خوشحالیم استقلال اهپاز سقوط کزد!؟ شرم به قلم کثیفتون
امید کوکبی
دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۱۰
دوستان ابله کیسه!!! وقتی بازیکنان پرسپولیس از اتوبوس پیاده شدند پرتاب سنگ آغاز شد، در تمرین پیش از بازی ادامه پیدا کرد و در دقیقه 85 به اوج خودش رسید... فیلمش را امشب از برنامه نود ببینید!
پدر امید
دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۱۵
ابله خودتی عزیزم, به من که پدرتم احترام بذار
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر