فهرست
بازیِ تلگرامی با مرگِ اولادی/ کاش حقیقت را می‌گفتید!
بازیِ تلگرامی با مرگِ اولادی/ کاش حقیقت را می‌گفتید!

بازیِ تلگرامی با مرگِ اولادی/ کاش حقیقت را می‌گفتید!

آی اسپورت- یک ماه قبل از تولد 31 سالگی، احیای ضربان قلب مهرداد اولادی در بیمارستان شهدای تجریش به بن‌بست رسید و مردم زیادی در خروجی بیمارستان صف کشیدند تا در هیاهوی مرگ یک جوان دیگر، سهیم باشند. مهرداد که مدتی قبل از فوتبال طرد شده و نتوانسته بود خاطرات خوش ‌گذشته‌اش را تکرار کند، این بار از زندگی طرد شد و برای همیشه به ستیزِ درونی‌اش خاتمه داد.  برای آن‌هایی که به اخبار حاشیه‌ای فوتبال نزدیک‌تر بودند، برای آن‌ها که مهرداد را می‌شناختند و راز اسم‌های مخفف در خبرهای رمزدار فوتبالی را می‌دانستند، نفسِ آخر ستاره سابق پرسپولیس چندان غیرمنتظره نبود. مهرداد از چند سال قبل خودش را در مسیری قرار داده بود که پایانش نمی‌توانست بهتر از این باشد. زندگی شیشه‌ای آقای فوتبالیست، هر آن ممکن بود با کوچک‌ترین لغزش دچار شکستگی بدون بازگشت شود و این، همان اتفاقی بود که برای اولادی رخ داد. شاید پیرمردها در تحریریه روزنامه‌های ورزشی دوست داشتند کیمیایی‌وار، مرگ او را به شایعه و بی‌معرفتی ربط بدهند اما اولادی قربانی مسیری شد که خودش انتخاب کرده بود. قربانی منجلابی که نتوانست خودش را از آن بیرون بکشد. مهرداد بازی بزرگ را به خودش باخت.
 
از مایکل جسکون تا هث لجر، مردم همیشه اشتیاق زیادی برای مواجهه با دلایل اصلی مرگ سلبریتی‌ها داشته‌اند. این تلاش تاریخی در همه کشورهای دنیا غالبا با بیان شفاف حقیقت به پایان می‌رسید اما قانون نانوشته مصونیت سلبریتی‌ها و معصومیت قائل شدن برای آن‌ها در ایران، همواره جلوی افشای حقیقت را می‌گیرد. در کشوری که فلسفه بخش‌های خبری‌اش، کتمان حقیقت است، پنهان کردن دلیل واقعی مرگ یک فوتبالیست  پشت چند واژه کلیشه‌ای، عجیب به نظر نمی‌رسد. مهرداد که زمانی قرار بود الگوی جوان‌های وطنی باشد، تبدیل به درس عبرت آن‌ها شد اما حالا عده‌ای قصد دارند بخش عبرت‌آموز زندگی او را انکار کنند. این انکار شاید در نگاه اول حفظ کننده آبروی پسر تازه درگذشته باشد اما در نهایت، به خلق روایت‌های متعدد و غیرواقعی علیه او ختم می‌شود. همین حالا در فضای مجازی، بیشتر از 10 روایت غیرواقعی و تلخ درباره مرگ مهرداد اولادی منتشر شده و این بازی وقیحانه همچنان ادامه دارد. اینجا خبری از تابش حقیقت نیست و همه آدم‌ها ترجیح می‌دهند در سایه شایعات، به زندگی‌شان ادامه بدهند. کاش در دستگاه عریض و طویل پزشکی قانونی کشور، یک نفر حقیقت را به مردم می‌گفت و اولادی را از دست شایعات خلاقانه‌ای که هر روز به تعدادشان اضافه می‌شود، نجات می‌داد. 


کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2016-04-25 14:27:15
نظر دهید

۳ نظر
4444
دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۵۸
امثال شما دارید شایعه سازید می کنید تا بلکه سود بیشتری ببرید...کاسبان مرگ
-
دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۴۲
متاسفانه واقعیت مرگ نوروزی و اولادی رو مخفی کردن
برزو
دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۴۲
عالی بود، گوش نده به حرف اینا ای اسپورت/ هرکی میمیره پیامبر میشه! مرتضی پاشایی 30 سالش بود سرطان معده گرفت و مُرد باید معلوم بشه دلیل مرگ نوروزی و اولادی چی بوده. فقط مردم نامحرم اند؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر