فهرست
پیش‌بازی: منچستر سیتی – رئال مادرید؛ شبِ ستاره‌ها
پیش‌بازی: منچستر سیتی – رئال مادرید؛ شبِ ستاره‌ها

پیش‌بازی: منچستر سیتی – رئال مادرید؛ شبِ ستاره‌ها

آی‌اسپورت – تنها جدالِ دو تیم پیش از این در چمپیونز لیگ به دروِ گروهیِ فصلِ 2012-2013 برمی‌گردد. سیتی در بازیِ اول دو بار از رئال پیش افتاد اما در نهایت با درخششِ رونالدو بازی را 3-2 باخت. در بازیِ دوم هم کریم بنزما و سرخیو آگوئرو برایِ دو تیم گل زدند تا بازی با تساویِ 1-1 به پایان برسد. منچستر سیتی این فصل در اروپا مستحکم‌تر از فصول پیش بوده و شکست دادنِ پاریس سن ژرمن در مرحله‌یِ یک چهارم نهاییِ روحیه و اعتماد به نفسی مضاعف بهشان داده است. اما آمار و تاریخ به سودِ رئال است. رئالی‌ها در 11 برخوردِ اخیرشان در دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ مقابلِ تیم‌هایِ انگلیسی، 7 بار پیروز بوده‌اند. در نقطه‎‌یِ مقابل منچستر سیتی آخرین باری که یک تیمِ اسپانیایی را در جدالی حذفی شکست داد فصلِ 1969-1970، برابرِ اتلتیک بیلبائو بود.
برایِ سیتی در بازیِ امشب یایا توره به دلیلِ مصدومیت غایب خواهد بود. اما کوین دبروینه و وینسنت کمپانی که هر دو بازیِ اولِ هفته در لیگ را استراحت کردند به ترکیبِ اصلی بازخواهند گشت. برایِ رئال هم مسئله‌یِ اصلی بنزما و رونالدو هستند. رونالدو در پیروزیِ دراماتیکِ اولِ هفته مقابلِ رایو وایکانو بازی نکرد، اما مشکلش صرفا خستگیِ عضله بود و برایِ همین برایِ بازیِ امشب آماده خواهد بود. وضعیتِ بنزما اما نامشخص‌تر است. بنزما هم مقابلِ رایو به دلیلِ گرفتگیِ همسترینگ زمین را ترک کرد و با اینکه زیدان در کنفرانسِ مطبوعاتیِ دیشب اعلام کرد هموطنش «صد در صد» آماده‌یِ بازی است، اما حضورش در ترکیبِ اصلی هنوز با شک و تردید همراه است.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-رئال در 8 بازیِ اخیرش مقابلِ تیم‌هایِ انگلیسی بدونِ شکست بوده است (6 برد، 2 مساوی). آخرین تیمِ انگلیسی که موفق به حذفِ رئال شد لیورپول در فصلِ 2008-2009 (در مجموعِ دو بازی 5-0).
2-سیتی در 10 بازی مقابلِ تیم‌هایِ اسپانیایی در چمپیونز لیگ تنها یک کلین شیت داشته است. در پیروزیِ 3-0 مقابلِ ویارئال در نوامبرِ 2011.
3-سیتی از 9 ضربه‌یِ داخلِ چهارچوبِ اخیرش در چمپیونز لیگ 6 گل زده است.
4-هیچ تیمی این فصل به اندازه‌یِ سیتی در چمپیونز لیگ در 15 دقیقه‌یِ پایانی گل نزده است (7).
5-سیتی بینِ 4 تیمِ نیمه نهایی تنها تیمی است که میانگینِ مالکیتِ توپِ کمتر از 50 درصد دارد (48.6).
6-رئال ششمین حضورِ پیاپی‌اش در چمپیونز لیگ را تجربه می‌کند، بالاترین رکوردِ تاریخِ تورنمنت.
7-این بیست و هفتمین حضورِ رئال در نیمه نهاییِ چمپیونز لیگ و جامِ باشگاه‌هایِ اروپا است، بیش از هر تیمِ دیگری.
8-رئال از 4 بازیِ خارج از خانه‌یِ اخیرش در چمپیونز لیگ تنها یکی را برده است (یک مساوی، 2 باخت).
9-رونالدو این فصل رویِ 77 درصدِ گل‌هایِ رئال در چمپیونز لیگ نقشِ مستقیم داشته است (20 گل از مجموعِ 26). رونالدو این فصل با 16 گل فقط یک گل با رکوردِ خودش برایِ بیشترین تعدادِ گل در یک فصل چمپیونز لیگ (2013-2014) فاصله دارد.
10-رونالدو این فصل دقیقا دو برابرِ هر بازیکنِ دیگری در چمپیونز لیگ گل زده (16 به 8) و دو برابرِ هر بازیکنِ دیگری شوت به دروازه داشته است (82 به 41).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-26 09:00:46
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر