فهرست
اینفوگراف: آقایِ فاکسِ شگفت‌انگیز!
اینفوگراف: آقایِ فاکسِ شگفت‌انگیز!

اینفوگراف: آقایِ فاکسِ شگفت‌انگیز!

آی‌اسپورت – ریاض محرز در پیروزیِ 4-0 لستر مقابلِ سوانزی گلِ اول را زد و با کسبِ نمره‌یِ 9.74 از "هواسکورد" به عنوانِ بهترین بازیکنِ زمین انتخاب شد. این دهمین بار بود که آقایِ فاکسِ شگفت‌انگیز چنین لقبی را در فصلِ اخیر می‌گرفت. بیشتر از هر بازیکنِ دیگری در لیگ. با لیاقتِ کامل.
ریاض محرز با میانگینِ نمره‌یِ 7.84 ارزشمندترین بازیکنِ لیگِ برتر این فصل بوده و در کلِ 5 لیگِ اولِ اروپا هم از این منظر در رده‌یِ نهم قرار دارد. محرز با 17 گل و 11 پاسِ گل تنها بازیکنی است که در این فصلِ لیگ برتر هر دو آمارش دو رقمی شده است. نوعِ بازیِ محرز که بیشترین عرض را به تیمش می‌دهد و به ناگاه با سرعت و تکنیکِ تقریبا غیرِ مهارش در عرض حرکت می‌کند و دفاعِ حریف را به هم می‌ریزد شباهتِ زیادی به اوجِ آرین روبن دارد. این فصل تنها ویلفرد زاها، وینگرِ کریستال پالاس بوده که در لیگ بیشتر از محرز دریبل موفق زده است (127 به 111). اما تفاوتِ اصلی و مهم تصمیمِ بعد از دریبل و قدرتِ اجرایِ آن تصمیم است که از این منظر دو بازیکن را غیر قابلِ مقایسه با هم می‌کند. برایِ همین است که تمامِ 11 پاسِ گلِ او در جریانِ بازی بوده. آماری که فقط مسوت اوزیل با 13 پاسِ گل در جریانِ بازی بالاتر از آن قرار می‌گیرد.
در اینفوگرافِ بالا آمار و جزییاتِ کامل فصلِ فوق‌العاده‌یِ ستاره‌یِ لستر سیتی را می‌بینید. فصلی که دیگر باید باور کنیم با قهرمانیِ مردانِ رانیری به پایان خواهد رسید تا یکی از افسانه‌ای‌ترین قصه‌هایِ تاریخِ فوتبال نوشته شود. اشمایکلِ پسر، مورگان، هوت، سیمپسون، فوکس، کانته، درینک‌واتر، آلبرایتون، اوژوا، واردی و البته ریاض محرز قهرمانانِ این قصه بودند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-26 12:20:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر