فهرست
آمار: آگوئرو مقابلِ رئال؛ دوازده بازی بدونِ برد
آمار: آگوئرو مقابلِ رئال؛ دوازده بازی بدونِ برد

آمار: آگوئرو مقابلِ رئال؛ دوازده بازی بدونِ برد

آی‌اسپورت – اولین بار که آگوئرو مقابلِ رئال مادرید بازی کرد سالِ 2006 بود. آگوئرویِ جوان که با قیمتِ 25 میلیون پوند راهیِ اتلتی شده بود بازی را به عنوانِ بازیکنِ ذخیره شروع کرد، اما بعد از ورودش به زمین یک موقعیتِ عالی مقابلِ کاسیاس را از دست داد تا بازی با تساویِ 1-1 به پایان برسد و اتلتی بازهم پیروزِ ال دربی نشود. اتفاقی که آخرین بار وقتی رخ داده بود که آگوئرو 11 سالش بود.
اولین گلِ آگوئرو در ال دربی فصلِ بعد اتفاق افتاد. در همانِ اولین دقیقه‌یِ بازی آگوئرو کرنرِ ماریانو پرنیا را تبدیل به گل کرد. اما در ادامه رئال بازی را با گل‌هایِ رائول و وزلی اشنایدر 2-1 برد. با اینکه 9 سال از این بازی می‌گذرد، اما آگوئرو امشب هم احتمالا باید مقابلِ همان مدافعین، پپه و راموس، قرار بگیرد.
آگوئرو در نوامبرِ 2009 هم در حالی که تازه از مصدومیت بازگشته بود جدالی به یادماندنی و البته در پایان تلخ با رئال داشت. تیمِ کیکه سانچز فلورس، مربیِ حالِ حاضرِ واتفورد، بعد از یک ساعت 3-0 از همشهری‌شان عقب افتادند. در ادامه آگوئرو با زدنِ گلِ دومِ تیمش و با کارتِ قرمزی که از سرخیو راموس گرفت، اتلتی را تا آستانه‌یِ بازگشتی باشکوه پیش برد. اما بازهم مثلِ اولین داربی‌اش در لحظاتِ پایانی یک موقعیتِ خوب را از دست داد تا رئال یک بارِ دیگر برنده باشد.
آخرین داربیِ آگوئرو (مارچِ 2011) هم وقتی فرا رسید که او در بهترین فرمش بود و در 7 بازیِ متوالیِ لیگ گل زده بود. آگوئرو در این ال دربی هم گل زد اما بازهم رئال، این بار با گل‌هایِ بنزما و اوزیل، برنده‌یِ بازی بود.
اما طلسمِ آگوئرو مقابل رئال حتی بعد از پیوستنش به منچستر سیتی هم ادامه پیدا کرد. در اولین جدالِ آگوئرو با پیراهنِ تیمِ جدیدش مقابلِ رقیبِ قدیمی، سیتی نیاز به پیروزی داشت تا شانسی برایِ صعود از دورِ گروهیِ چمپیونز لیگ داشته باشد. اما بازهم با اینکه آگوئرو گل زد، تیمش موفق به کسبِ 3 امتیاز نشد و تساویِ 1-1 به معنایِ حذفِ سیتی بود.
خودِ آگوئرو نبردنِ رئال را بزرگترین حسرتِ زندگیِ ورزشی‌اش می‌داند. آگوئرو امشب در سیزدهمین جدالش مقابلِ رئال فرصت دارد تا به این حسرت پایان ببخشد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-26 12:53:53
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر