فهرست
برای علی منصوریان؛ مشت کی‌روش را یادت هست برادر؟
برای علی منصوریان؛ مشت کی‌روش را یادت هست برادر؟

برای علی منصوریان؛ مشت کی‌روش را یادت هست برادر؟

آی اسپورت - نفت تهران در خانه به سپاهان اصفهان باخت تا صعودش به مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا تقریبا غیرممکن شود. بعد از این مسابقه، علیرضا منصوریان در اظهارنظری شگفت انگیز مدعی شد از حالا به بعد بازیکن پرویز مظلومی است و همه سعی اش را به کار خواهد گرفت تا با متوقف کردن پرسپولیس در بازی پیش رو، مسیر قهرمانی استقلال را هموار کند! البته که از نفت انتظار می رود در سه مسابقه باقی مانده و از جمله بازی پنجشنبه با پرسپولیس حداکثر انرژی اش را به کار بگیرد و با همه توان بازی کند، اما اگر چنین توقعی وجود دارد، صرفا در راستای مفهوم بازی جوانمردانه است. نفت و هر تیم دیگری باید برای دفاع از شرافت و حیثیت خودش پا به میدان بگذارد و زیر پرچم اخلاق و مردانگی بجنگد، نه اینکه پاکی هدفش را به خوشایند یک تیم و یک گروه دیگر آلوده کند و اصول فوتبال حرفه ای را زیر سوال ببرد.
احتمالا منصوریان به عنوان گزینه بعدی نیمکت آبی ها دوست دارد از همین حالا دل هواداران استقلال را به دست بیاورد، اما بی گمان راه درستی را برای نیل به این مقصود انتخاب نکرده است. هافبک پیشین آبی ها با خلق این فلسفه قلابی، در حقیقت راه را برای یکی مثل سید جلال حسینی باز می گذارد تا در بازی با پرسپولیس، به اندازه کافی نجنگد و عرق نریزد. اگر علیمنصور دنیا را از زاویه نگاه تیم سابقش می بیند، لابد سید جلال هم حق دارد طوری توپ بزند که هواداران باشگاه قبلی اش خوشحال شوند! یا حتی بیرانوند که دلش می خواست پرسپولیسی شود و به زور باشگاه در نفت ماند، می تواند مثل خود منصوریان از این بازی بزرگ، پلی برای راضی کردن هواداران تیم بعدی اش بسازد. نه علی آقا؛ این تئوری خیلی تهی تر و خطرناک تر از آن چیزی است که شما فکرش را می کنید.
در طول دوران حضور کی روش در ایران، شاید هیچکدام از مربیان کشورمان به اندازه منصوریان به او نزدیک نبوده اند. سرمربی نفت بارها در مدح کی روش مصاحبه های عریض و طویل انجام داده و سنگ مرد پرتغالی را به سینه زده است. الهام گرفتن از یک مربی بزرگ اما، فقط به این نیست که با او احساس صمیمیت کنی و در رسانه ها «کارلوس» صدایش بزنی. کاش منصوریان کمی به مرام حرفه ای سرمربی تیم ملی دقت می کرد؛ جایی که او در چهار سال از پنج سالی که به عنوان سرمربی ایران در مراسم گالای فیفا حق رای داشته، اسم لیونل مسی را روی برگه اش نوشته و تنها یک بار، زمانی که واقعا حق با رونالدو بوده به هموطنش رای داده است. البته که انعکاس این خبرها در پرتغال زیاد به سود کی روش نبود، اما او بدون توجه به خوشایند دیگران، تنها کاری را انجام می داد که به نظرش درست می آمد.
شاید ماندگارترین قاب از دوران 5ساله حضور کی روش در ایران، مربوط به نمایش مشت گره کرده او مقابل نیمکت کره، بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی در اولسان می شد. آیا منصوریان یادش هست آن مشت چرا گره شد؟ به این خاطر که چوی، سرمربی کره جنوبی قبل از بازی گفته بود ایران را می برد تا به صعود ازبکستان کمک کند! کره می توانست برای شرافت خودش بجنگد و در نهایت یک بازنده محترم و سربلند باقی بماند، اما چوی راه را اشتباه رفت تا خودش و تیمش را زیر سوال ببرد. عجیب است که اینقدر با «کارلوس» رفیق باشی و این چیزها را نبینی!
 
منبع: سایت ارتش سرخ
 
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL
  ۶  
آی اسپورت
2016-04-26 13:00:01
نظر دهید
۶ نظر
-
سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۳۱
!Fabulous
پرززز
سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۲۲
متاسفم برای این سایت ک هر مطلبی رو کار میکنه . منصوریان نباید اون جمله هموار کردن رو بکار میبرد ولی این اشتباه رو کرد و حالا همه طوری ازین مسئله حرف میزنند ک ی لحظه فکر میکنم اینجا ایران نیست و منصوریان ی بدعت جدید گذاشته و برای اولین بار یکی مبتدیانه از احساساتش گفته.اگ حریف نفت سیاه جامگان بود واونا شانس قهرمانی داشتن آیا باز هم با این میزان واکنش همراه بود؟ منصوریان همون کسی هست ک پارسال قهرمانی رو از استقلال گرفت و امسال استقلال از باخت نفت اختلاف امتیازش رو از دست داد.اشتباه منصوریان گری خوندن بود حالا خوبه نگفته میخواهم کم کاری کنم این وسط هم همه شدن پیر دانا و در حال تقبیح کردن .ما عادت داریم منتظر بشینیم تا یکی ی اشتباهی انجام بده و بعد اون رو نابود کنیم اگه مشهورتر باشه چ بهتر این وسط هم بعضی رسانه ها و سایت هم تا میتونن سو استفاده میکنن
-
سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۳۴
مرد باش واسه دایی هم این مطلبو بزن، د مرد باشین لنگیا
-
سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۰۰
لعنت به نویسنده ی بیسواد این مطلب مزخرف
Danial
سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۲۳
منصوریان نباید این مطلب رو عنوان میکرد بدون شک و این کار اصلا حرفه‌ای نیست اما از سید جلال گفتی‌ برادر. انگیزه سید جلال جلو پرسپولیس بیشتر از منصوریان نباشه کمتر نیست اینو شک نکنید
۱
-
جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۹:۴۸
آخ آخ آخ.مشت را خوردی برادر؟!!!راستی شرم نکردی که این مطلب سخیف و کثیف را نوشتی؟تیم نفت،استقلال را برده،حالا پرسپولیس را هم ببره،اتفاق غیر اخلاقی افتاده؟فکر کنم تبانی در مورد باختن از نوع عمدی کاربرد دارد نه بردن جوانمردانه.نفت در نیم فصل دوم نتایج خوبی گرفته و نباختن به پرسپولیس،مورد عجیبی نیست.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر