فهرست
بیانیه تند فدراسیون:صبرمان به سرآمده بهتره سریال پخش کنید!
بیانیه تند فدراسیون:صبرمان به سرآمده بهتره سریال پخش کنید!

بیانیه تند فدراسیون:صبرمان به سرآمده بهتره سریال پخش کنید!

آی‌اسپورت- فدراسیون فوتبال، بیانیه‌ای را درباره ادعاهای مدیر بازرگانی سازمان صدا و سیما صادر کرد. متن  پاسخ فدراسیون فوتبال به شرح زیر است:

پیرو مصاحبه یکطرفه و اطلاعات غیر واقع اعلام شده توسط آقای سیفی مدیر کل محترم بازرگانی سازمان صدا وسیما و تبلیغات یک جانبه سازمان صدا و سیما با استفاده از ظرفیت خبررسانی انحصاری خود و با نیت فرافکنی و توجیه بد عهدی آن سازمان باستحضار عموم مردم و بویژه خیل علاقمندان فوتبال می رساند.

سازمان محترم صداوسیما در فصل 93/92 مبلغ بیش از 5/17 میلیارد تومان و در فصل 92/91 مبلغ 5/13 میلیارد تومان و در فصل 91/90 مبلغ 5/11 میلیارد تومان بعنوان حق پخش مسابقات فوتبال به باشگاهها، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال پرداخته است.

در فصل 94/93 پیرو بروز مشکلات و اختلاف نظر پیرامون میزان مبلغ حق پخش موضوع، در کمیسیون اجتماعی شورای امنیت کشور مطرح و با تاکید بر پرداخت حقوق فوتبال موضوع طی صورتجلسه ای فیمابین وزیر محترم کشور، وزیر محترم ورزش و جوانان و ریاست محترم سازمان صدا و سیما به پرداخت مبلغ 5/22 میلیارد تومان توافق و مقرر شد این مبلغ توسط سازمان صدا و سیما پرداخت شود که تاکنون علیرغم تعهد رسمی و کتبی سازمان صدا و سیما به عناوین مختلف از انجام تعهد خود شانه خالی کرده و حقوق فوتبال کشور را نپرداخته است.    

جهت فصل 95/94 علیرغم مکاتبات و تماسهای مکرر از عقد قرارداد جدید استنکاف و تامین حقوق فوتبال از طریق IPTV را متعهد شد که علیرغم گذشت حدود ده ماه بعلت نداشتن زیر ساخت مربوطه این مهم نیز انجام نشده است.

هیچگونه کمک و مساعدت مالی در قالب سامانه های پیامکی از طرف سازمان صدا و سیما برای فدراسیون، سازمان لیگ و باشگاهها فوتبال کشور انجام نشده واصولاً این فدراسیون نیز هیچگونه درخواستی نداشته و انجام امور مربوطه به  سامانه های پیامکی هیچ ربطی به سازمان صدا و سیما نداشته و این امر در اختیار شرکت مخابرات و اپراتور های تلفن همراه و کارگزاران مربوطه است.

در حالیکه سازمان صدا و سیما برای پخش مسابقات فوتبال خارجی به شرکتهای خارجی وجه می پردازد و اجازه پخش دریافت می کند و برای پخش هرگونه فیلم، سریال، برنامه تولیدی و حتی موسیقی (با هرگونه کیفیت که اکثراً نیز فاقد جذابیت و بیننده است) وجه   می پردازد و آنرا برای پخش خریداری می کند با رفتاری یک سویه از پرداخت حق پخش تلویزیونی بابت فوتبال که برنامه اول و جذاب ترین و پربیننده ترین برنامه هست استنکاف می ورزد و حقوق مالکانه مربوط به باشگاهها سازمان لیگ و فدراسیون را نمی پردازد.

قابل ذکر است علیرغم دهها مکاتبه و تماس و پیگیری ریاست محترم این سازمان از رودرو شدن با مسئولین فدراسیون فوتبال ، سازمان لیگ فوتبال و مدیران باشگاهها خودداری جسته و حاضر به هیچگونه تعامل نبوده و یاد آوری می نمائیم صبر و خویشتنداری جامعه فوتبال به سر آمده و گزینه های جدید برای احقاق حقوق در دستور کار قرار خواهد گرفت.

ضمناً پیشنهاد می شود سازمان محترم صدا و سیما  برای فصل آتی با ساخت فیلم ها و سریال های مختلف ، جذاب و پرطرفدار فضا های خالی ناشی از عدم پخش مسابقات فوتبال را پر نماید.  


کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-04-26 14:45:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر