فهرست
پیش‌بازی: اتلتیکو مادرید – بایرن مونیخ؛ بعد از 42 سال
پیش‌بازی: اتلتیکو مادرید – بایرن مونیخ؛ بعد از 42 سال

پیش‌بازی: اتلتیکو مادرید – بایرن مونیخ؛ بعد از 42 سال

آی‎‌اسپورت – اتلتیکو مادرید و بایرن مونیخ در فینالِ جامِ باشگاه‌هایِ اروپایِ سالِ 1974 مقابلِ هم قرار گرفتند که در نهایت بایرن در بازیِ تکراری پیروز شد و جام را فتح کرد. حالا بعد از 42 سال اتلتی فرصتِ انتقام و رسیدن به دومین فینالش در سه فصلِ اخیر را دارد. صعودِ دو تیم به این مرحله تفاوت‌هایِ زیادی باهم داشت. مردانِ دیگو سیمئونه با نمایشی خیره‌کننده در بازیِ برگشت 2-0 بارسلونا را بردند تا در مجموع با نتیجه‌یِ 3-2 به نیمه نهایی برسند. اما بایرن مقابلِ بنفیکا در خانه 1-0 پیروز شد و در بازیِ برگشت هم با یک تساویِ 2-2 در نهایت صعود کرد. نمایشی که چندان قانع‌کننده نبود.
مهمترینِ غایبِ بازیِ امشب برایِ اتلتی دیگو گودین است. گودین که بازیِ اول هفته‌یِ لا لیگا را هم به دلیلِ گرفتگیِ همسترینگ از دست داده بود، امیدوار است حداقل به بازیِ برگشت برسد. در غیابِ او سیمئونه باید از بینِ ساویچ و هرناندز یکی را به عنوانِ زوجِ خیمنز در قلبِ خطِ دفاعی انتخاب کند. برایِ بایرن هم آرین روبن و جروم بواتنگ مصدومانِ مهم و طولانی‌ مدت هستند.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-اتلتی در 6 جدالِ حذفیِ (رفت و برگشت) در بازی‌هایِ اروپایی مقابلِ تیم‌هایِ آلمانی پیروز بوده است. آخرین تیمِ آلمانی که اتلتی را حذف کرد دینامو درسدن در فصلِ 1979-1980 بود در جامِ یوفا بود.
2-این پنجمین حضور اتلتی در نیمه نهاییِ چمپیونز لیگ / جامِ باشگاه‌هایِ اروپا است. اما بایرن 18 بار این تجربه را داشته. از این منظر تنها رئال مادرید (27) بالاتر از بایرن قرار می‌گیرد.
3-بایرن بهترین خطِ حمله‌یِ این فصلِ چمپیونز لیگ را با 28 گل دارد. یعنی دقیقا دو برابرِ گل‌هایِ اتلتی (14).
4-بایرن در این فصل از چمپیونز لیگ 2392 پاس بیشتر از اتلتی داده است.
5-اتلتی تنها یکی از 6 بازیِ اخیرش در دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ را برده است (3 مساوی، 2 باخت).
6-اتلتیِ دیگو سیمئونه در 16 بازیِ خانگی در چمپیونز لیگ 12 بار پیروز شده است (3 مساوی، یک باخت).
7-اتلتی در 15 بازیِ خانگیِ اخیرش در چمپیونز لیگ 13 کلین شیت داشته است. آخرین بازیکنی که در کالدرون دروازه‌یِ یان اوبلاک را باز کرد گونسالو گوئدسِ بنفیکا بود. بعد از این گل دروازه‌یِ اتلتی برایِ 429 دقیقه بسته باقی مانده است.
8-بایرن در 7 بازیِ خارج از خانه‌یِ اخیرش در چمپیونز لیگ بدونِ پیروزی بوده است (4 مساوی، 3 باخت).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-27 09:46:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر