فهرست
ادعای جدبد علیفر: کی‌روش هم مثل پپ و مورینیو مربی نیست!
ادعای جدبد علیفر: کی‌روش هم مثل پپ و مورینیو مربی نیست!

ادعای جدبد علیفر: کی‌روش هم مثل پپ و مورینیو مربی نیست!

آی‌اسپورت- علیرضا علیفر در روزهای گذشته بالاتر از همکاران خود در صدر اخبار قرار داشته است.حرف های جنجالی او در خندوانه که گفته بود می‌خواهد مشکل خط دفاعی در فوتبال ایران را برای همیشه حل کند،بازتاب‌های گسترده‌ای داشت. کاپ با این گزارشگر مصاحبه‌ای انجام داده که می‌خوانید.*آقای علیفر شما گفته اید می خواهید در فوتبال ایران یک انقلاب در دفاع کردن تیم ها به راه بیاندازید و حتی این سبک دفاع کردن  را به اسم شما بشناسند. گفتید که حتی می خواهید تیم ملی از شما دفاع کردن یاد بگیرد ولی حداقل در این زمینه که همه می گویند تیم ملی عالی دفاع می کند.
من برای کی روش احترام قایلم ولی ایشان را سرمربی نمی دانم. کاراکتر او را دوست دارم. خوشگل است. خوشتیپ است ولی من ایشان را سرمربی نمی دانم. کی روش مدیر تمرینات است. فکر کنم در رئال و پرتغال نشان داد که سرمربی نیست. من ایشان را به عنوان سرمربی قبول ندارم. حالا کاری به کی روش ندارم، من حتی گواردیولا، مورینیو و بنیتز را هم قبول ندارم چون آنها دفاع خطی بازی می کنند.  هر مربی ای که دفاع خطی بازی کند، به نظر من اصول را زیر پا گذاشته و اصلا سرمربی نیست! نه اینکه آنها فوتبال را نمی فهمند. چرا می فهمند ولی به نظر من سرمربی ساده ایرانی هم می فهمد که دفاع خطی اشتباه است. هرکسی با این روش بازی کند اصول را زیر پا گذاشته است. من برای شما یک ساختمان ساز را مثال می زنم. شما خانه ای می سازی. اگر پی ریزی و بطن ریزی نکنی، دیوار خانه بعد از 6 ماه می ریزد. این یک اصول است. پس شما باید چنین کاری انجام بدهی. در دفاع پوشش و عمق مهمترین مسئله هستند. بنده مربی های گرانقیمت دنیا را هم به خاطر اینکه چنین اصولی را زیر پا می گذارند، قبول ندارم.*ولی دفاع تیم ملی ایران فوق العاده کار می کند. چطور می توانید منکر این شوید؟
کدام بازی فوق العاده بود؟ شما چند سالتان است؟ ببینید ژورنالیست ها معمولا با فوتبال آشنا هستند. شما هیچوقت نمی توانید عملکرد خط دفاع تیم را روی گل های خورده اش حساب کنید. ممکن است یک تیم در طول یک فصل 8 گل بخورد ولی شاید همان تیم فصل بعد 27 گل دریافت کند. دفاع تیم ملی ایران در کدام بازی خوب کار کرده است؟*یک نمونه اش بازی آرژانتین است.
ببینید، اگر دفاع خطی باشد اصلا امکان نداد من بگویم خوب است. مدافعانی که در تیم ملی ما بازی می کنند، به اندازه مدافعان خوب اروپا هستند. بهترین دفاع ها دارند در اروپا و تیم هایی مثل بارسا و رئال بازی می کنند. بازیکنان ما با آنها قابل مقایسه نیستند. حتی اگر فرض کنیم که بازیکنان ما در حد و اندازه آنها هستند، مگر یک انسان چقدر توان دارد؟ اگر عرض زمین را 65 تا 70 متر بگیریم، دو دفاع کناری هر کدام اندازه 7.5 متر کنارشان خالی است و باید آنجا را پوشش بدهند. دو مدافع هم در وسط داریم که آنها باید فضایی نزدیک به 50 متر را پوشش بدهند، بدون اینکه از سوی بازیکنی حمایت شوند. حالا به نظرم اگر تیمی دفاع خطی بازی می کند و کم گل می خورد، بستگی به حوادث بازی و توان مهاجم ها دارد. من یک مثال درباره دفاع خطی بزنم. شما یک بند باز را تصور کنید. کسی که روی یک طناب فلزی راه می رود. او ممکن است 100 بار برود و بیاید. کار خیلی خطرناکی است. شاید یک بار پایش لیز بخورد و به زمین بیفتد. دفاع خطی هم مثل همین است. حالا اینکه اگر تیم ملی ما رفته و مقابل آرژانتین یک گل خورده، دلیل نمی شود که اصول را زیر پا بگذاریم. حتی اگر یک مربی در 10 مسابقه با دفاع خطی گل نخورد، باز هم اصول را زیر پا گذاشته است.*چه تضمینی می دهید دفاعی خطی بازی نکنند و گل نخورند؟
ببیند من نمی گویم تیم ها گل نمی خورند. می خورند ولی مسئله این است که در دفاع خطی بازیکنی نیست که پوشش بدهد. بحث من این است.کدخبر:9412
  ۷  
آی اسپورت
2016-04-27 15:22:49
نظر دهید

۷ نظر
-
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۲۶
تعطیل
خخخخخ
پرززز
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۰۷
مصاحبشون رو با خبر ورزشی امروز رو بخونید تعریفتون از زندگی عوض میشه مخصوصا اونجا که میگه استقلال و پرسپولیس سرمربی رو غیر فنی انتخاب میکنند ویا پیشکسوت میگذارند یا خارجی در نتیجه امیدی نداره بتونه تو این دو تیم کار کنه با وجود شایستگی
محمد 4444
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۱۸
خدایا همه مریض ها زو شفا بده
-
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۱۸
بطن ریزی اشتباهه... بتن ریزی
مدیر
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۵۲
این کلاه گیس مثل اون کلاه گیس (مظلومی) چه رویی داره قدیم ها به این جور آدم ها --کوسخول--- میگفتند!!!
ع ع ب
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۹:۲۱
من از دکتر معالج آقای علیفر تقاضا می کنم دز داروی ایشون رو بیشتر کنن چون فکر می کنم حال ایشون هرروز بیشتر رو به وخامت می ره و می ترسم خدای نکرده دیر بشه یه وقت ....
یوسف
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۰:۵۵
دفاع پوششی که همش آفسایدو پر میکنه و عملا حداقل ۵ بازیکن بهمراه گلر ۶ بازیکن رو مشغول دفاع میکنه! روش های مدرنتری هم هست جناب علیفر!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر