فهرست
یادداشت/ توفان ال نینیو در انتظار باواریایی ها
یادداشت/ توفان ال نینیو در انتظار باواریایی ها

یادداشت/ توفان ال نینیو در انتظار باواریایی ها

بن هیوارد
روزهای سیاه فرناندو تورس به پایان رسیده اند. او که به اتلتیکو مادرید بازگشته با گذشت کمی زمان دوباره به اوج بازگشته. او مشکلات اعتماد به نفس و روانی را پشت سر گذاشته و عملکردهای ناامید کننده سال های اخیر را فراموش کرده است. و البته دوباره در مسیر درست قرار گرفته است.
وقتی در سال 2014 تورس به باشگاه دوران بچگش اش بازگشت، به نظر می رسید بعد از ناکامی در میلان و چلسی این آخرین چنگ او به ریسمان در حال پاره شدن دوران فوتبالی اش است. دیگو سیمئونه سخت تلاش کرد تا او را بازگرداند. موفق هم شد. تورس، ال نینیو، در دوران ناکامی های تیم مادریدی ستاره اصلی تیم بود. حالا او درست به موقع به اوج بازگشته و در تیم سیمئونه که دیگر مثل اتلتیکوی ضعیف گذشته نیست، او هم خوش می درخشد و کمکی زیادی به تیم می کند.
زمان برد تا ماموریت دوم تورس در اتلتیکو شروع به موفق شدن کند. او دو گل زد تا تیم همشهرش را از کوپا دل ری حذف کند. اگرچه اتلتیکو از فصل گذشته ضعیف تر بود و افت کرده بود. بعد از گلزنی در دیدار مقابل بارسلونا و بعد مقابل ایبار او 4 ماه منتظر حمله بعدی ایستاد. صدمین گل او برای اتلتیکو که در دیدار بازگشت مقابل تیم باسکی به ثمر رسید. کنار زمین سیمئونه آن گل را با شادی ای وحشیانه جشن گرفت. این گل برای او و سرمربی تیم معنی واضحی داشت. حالا می توان دوباره لباسی که او در ویسنته کالدرون به تن می کرد را با افتخار به موزه این تیم بازگردانند.
بعد از مدت ها انتظار، تورس در دقایق ابتدایی بازی مقابل ختافه گل زد، بعد دوباره در بازی با والنسیا. بعد از آن او روزهای اوجش را به گلزنی در 5 بازی متوالی آغاز کرد: بتیس، بارسلونا، اسپانیول، گرانادا و بیلبائو. در نیوکمپ بعد از این که گل زد از بازی اخراج شد و تیمش را 10 نفره کرد. اما تیم سیمئونه موفق شد بارسلونای بزرگ را از لیگ قهرمانان حذف کند. پس امید برای رسیدن به اولین جام با اتلتیکو برای تورس شدیدا وجود دارد. روخی بلونکوس در لالیگا با بارسلونا رقابت دارند و فاصله زیادی با این تیم ندارند. در نیمه نهایی لیگ قهرمانان هم باید بازی رفت را در مونیخ و مقابل بایرن انجام دهند. تورس گفته علاقه ای به بررسی پیشنهادات ندارد و بشتر وقتش را برای موفقیت با اتلتیکو می گذارد. بعد از جدایی جکسون مارتینز تورس پیشرفتش را شروع کرد. او حالا بهتر کوکه و گریزمان را درک می کند و دوباره جایگاهش در ترکیب اصلی را به دست آورده است. او اخیرا در صحبت هایش اعلام کرده که اعتماد به نفس بهتری هم پیدا کرده و البته که بعد از فصل ها ناکامی هنوز بیشتر از این هم جا دارد که به اوج بازگردد.
فرناندو وقتی برای اتلتیکو بازی می کند احساس می کند در خانه است. با حمایتی که هوادارن از او می کنند یک بار دیگر یادآور می شوند که او و سرمربی فعلی شان اسطوره های همیشگی این باشگاه هستند. هوادران از او فقط گل نمی خواهند. آن ها به خوبی دیده اند که تورس همیشه بهترین تلاشش را برای این تیم کرده است.
پیدا کردن چنین حمایتی در هر نقطه ای از دنیا سخت است و به تورس به بهترین شکل کمک کرده تا مشکلات اخیر را پشت سر بگذارد. البته که سیمئونه هم نقش بسیار موثری در بازگشت او داشته است. مرد آرژانتینی برای تورس فراتر از یک مربی بوده و به چشم هم تیمی سابق و کسی که انگیزه می دهد هم به او نگاه می شود. کسی که هم این بازیکن و هم باشگاه را به خوبی می شناسد. بعد از یک شروع آرام، او بازیکن قدیمی را به اوج بازگرداند.
پاداش همه این درخشش ها می تواند تبدیل شدن قرارداد تورس از قرضی به دائمی باشد و البته حضور در ترکیب تیم ملی اسپانیا در یورو 2016 و البته شاید قهرمانی با تیم در لیگ قهرمانان و لالیگا.  بعد از چند فصل سخت، تورس کاملا خوشحال به نظر می رسد و  این می تواند پایان شیرینی برای تلخی های خود بازیکن و باشگاه باشد.
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL

کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-04-27 16:15:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر