فهرست
گزارش ویژه: نمایندگان ایران در فهرست fourfourtwo
گزارش ویژه: نمایندگان ایران در فهرست fourfourtwo

گزارش ویژه: نمایندگان ایران در فهرست fourfourtwo

آی اسپورت - مجله معتبر fourfourtwo در گزارشی سراغ انتخاب 50 بازیکن برتر فوتبال آسیا در سال 2016 رفته که در این فهرست، نام سه بازیکن تیم ملی کشورمان هم دیده می شود. نفر اول آندرانیک تیموریان کاپیتان تیم ملی است که در رده سی ام این فهرست دیده می شود.
نویسنده fourfourtwo در معرفی آندو به اتفاقاتی که طی یکی دو فصل اخیر برای او افتاده، پرداخته و اینکه آندو مدام بین لیگ ایران و قطر در حال رفت و آمد بوده است. اخراج تیموریان در بازی فصل گذشته تراکتورسازی و نفت تهران هم اشاره کرده و اینکه آن اتفاق یکی از دلایل از دست دادن قهرمانی توسط تبریزی ها بود. در ادامه مطلب هم حضور آندو در سایپا به جای نکونام و مصدومیت کاپیتان تیم ملی سوژه نویسنده گزارش بوده است.
بازیکن دیگر کشورمان که در این فهرست قرار دارد، علیرضا جهانبخش است. از دید نویسنده fourfourtwo، اگر قرار باشد آمار و ارقام ملاک اصلی انتخاب بهترین بازیکن آسیا در قاره اروپا باشد، باید این عنوان به جهانبخش برسد. او که نفر سی و چهارم این فهرست است، در سه ماه ابتدایی امسا، توسط شبکه فوتبال آسیا به عنوان بهترین بازیکن آسیایی شاغل در لیگهای اروپایی انتخاب شده. او یک مهاجم استوار است که می تواند در سیستم 3-3-4 در هر بخشی از خط حمله بازی کند. او قطعا در سالهای آینده می تواند به یک لیگ بزرگتر اروپایی برود.
سردار آزمون دیگر نماینده کشورمان در این فهرست است که در رده 22 قرار دارد. نویسنده مطلب نوشته، رفتن از تیم بزرگی مثل روبین کازان به تیم کوچکی مثل روستوف در نگاه اول کاری غیرمنطقی نیست اما این انتقال این فرصت را به سردار داد تا در ترکیب ثابت قرار بگیرد. او با فیزیکی شبیه به زلاتان ابراهیموویچ معروف و تکنیکی قابل توجه قطعا در سالهای آینده حرفهای زیادی برای گفتن خواهد داشت.


کد خبر: 9408
     
آی اسپورت
2016-04-28 08:54:06
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر