فهرست
گزارش روز: نزدیکی مسی به سوارس و رونالدو در رقابت کفش طلا
گزارش روز: نزدیکی مسی به سوارس و رونالدو در رقابت کفش طلا

گزارش روز: نزدیکی مسی به سوارس و رونالدو در رقابت کفش طلا

آی اسپورت - لوئیس سوارس مهاجم تیم لیورپول در رقابت بر سر عنوان بهترین گلزن اروپا صدر نشین است. او یک گل نسبت به کریستیانو رونالدو بیشتر به ثمر رسانده است و حالا رسیدن لیونل مسی به این دو بازیکن این رقابت را بیش از پیش داغ خواهد کرد.

سوارس در جریان پیروزی 1-2 تیمش برابروست هم نتوانست گلی به ثمر برساند و کریستیانو نیز در بازی تیمش برابر سوسیه داد به دلیل مصدومیت غایب بود.

مسی در دیدار 1-3 تیمش برابر بتیس توانست با اضافه کردن دو گل به مجموع گل هایش فاصله اش با سوارس را به عدد چهار رسانده و انتظار می رود در روزهای آینده بتواند باز هم این فاصله را کمتر کند. تعداد گل های او با دیگو کاستای مصدوم برابر است.

در سال های اخیر بازیکنانی مثل لیونل مسی، کریستیانو رونالدو، تیری آنری و دیگو فورلان موفق به بردن کفش طلای اروپا شده اند و مسی نیز آخرین بار در فصل گذشته با 46 گل توانست این عنوان را کسب کند.

برندگان مهم این جایزه شامل گرد مولر، توتی، لوکاتونی، رونالدو، فن باسن و اوزه بیو می شوند. طبق آماری که اخیرا یوفا منتشر کرده است آمار گل های زده شده در 5 لیگ برتر قاره ی اروپا در سال های اخیر دوبرابر شده است. این آمار در لیگ های درجه ی بعدی نیز افزایش داشته به طوری که لیگ های ششم تا 21 ام اروپا نیز 1.5 برابر افزایش گل داشته اند. باید تا انتهای فصل صبر کنیم تا ببییم چه کسی آقای گل این فصل قاره ی سبز خواهد بود.

     
آی اسپورت
2014-04-07 10:22:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر