فهرست
یادداشت/ چرا کلوپ مقابل زیر دریایی‌های زرد شکست خورد؟
یادداشت/ چرا کلوپ مقابل زیر دریایی‌های زرد شکست خورد؟

یادداشت/ چرا کلوپ مقابل زیر دریایی‌های زرد شکست خورد؟

ملیسا ردی
در 92 دقیقه آدریان لوپز ارسال زیبای دنیس سوارس را وارد دروازه کرد. گلی که باعث شد هواداران ویارئال با شادی هرچه تمام تر پرچم های زرد و آبی شان را بچرخانند. برد لیورپول مقابل دورتموند همه را پرتوقع کرده و حالا در این بازی ها او بیشتر از همیشه زیر ذره بین است. اما عملکرد او در بازی دیروز چطور بود؟
تصمیم او درباره نگه داشتن دنیل استوریج روی نیمکت به این منظور بود که لیورپول به هیچ وجه این بازی را نبازد و حتی شاید بتواند کمی قوی تر از حریف هم باشد. ملی پوش انگلیسی که 4 گل در 5 بازی اخیرش زده خیلی تند و تیزتر از قبل به نظر می رسد. عجیب است که چطور با نیمکت نشینی اش به راحتی کنار آمده است.
کریستین بنتکه دیگر بازیکن لیورپول بود که درون زمین قرار گرفت. اما او هم نتوانست جلوی موفقیت ویارئال را بگیرد. تیمی که رئال مادرید، سویا، اتلتیکومادرید، ناپولی و لورکوزن را در ال مادریگال شکست داده بود و بارسلونا را هم متوقف کرده بود، یک قدم بزرگ دیگر هم برداشت.
نتیجه همان چیزی بود که کلوپ انتظارش را داشت. بازی ای که نیاز به دقت دارد، فشرده است و تنش بالایی دارد. پس مشخص بود که می خواهد جنگجوترین بازیکنانش را به زمین بفرستد. فقط یک چیز عجیب بود. کلوپ مربی ریسک پذیری است و برای این بازی اصلا ریسک نکرد و امن ترین روش را انتخاب کرد. در کنفرانس مطبوعاتی او گفت ویارئال تیمی است که فقط در انتظار اشتباه حریفان نشسته تا از آن ها استفاده کند و همین طور هم شد.
قرمزها امره جان، جوردن هندرسون و دیووک اوریگی را در اختیار نداشتند و مامادو ساخو هم که فعلا محروم است. همچنین مجبور شدند در ابتدای نیمه دوم فلیپه کوتینیو را هم تعویض کنند. اتفاقی که در ادامه به آن ها ضرر زیادی زد. با وجود همه این ها و این که لیورپول نمی توانست در یک سوم حریف موفق باشد، آدام لالانا موقعیتی پیدا کرد که کمک داور به اشتباه پرچم زد و آفساید گرفت؛ جو آلن فرصتی داشت که باید بهتر استفاده می کرد و روبرتو فیرمینیو یک بار توپ را به تیر دروازه زد.
آخرین شب اروپایی لیورپول دلفریب بود، اما این بازی فرسایشی بود. در دو بازی رفت و برگشت مقابل دورتموند 9 گل زده شد. اما دیدار نیمه نهایی مقابل تیم با دیسیپلینی مانند ویارئال مشخص بود که برایشان سخت تر از بازی مقابل تیم توماس توخل خواهد بود.
ترکیب مقابل ویارئال بهترین نمایشش را ارائه نداد. انتظار می رفت تیمی که در راه رسیدن به نیمه نهایی رقیب دیرینه، منچستریونایتد و تیم قبلی توخل، دورتموند را شکست داده در این بازی نتیجه بهتری بگیرد. ما فوتبال همیشه غیر قابل پیش بینی است. مخصوصا که هواداران ویارئال هم انگیزه فوق العاده ای داشتند و حضور پرشور هواداران، بنرهایی که در ال مادریگال افراشته شده بود و شعارهایی که داده می شد، همه با هم شبی سخت برای تیم قرمز پوش مرسی ساید ساخته بود.
قبل از بازی یک گروه موسیقی در ورزشگاه خانگی ویارئال کمی هواداران را سرگرم کرد. اما در ادامه این خود هواداران بودند که با شادی به خیابان های شهر کوچکشان رفتند. تا دقیقه آخر و تا زمان شنیده شدن سوت پایان آن ها هیجان خاصی داشتند. آن ها به روند شکست ناپذیری لیورپول در 12 بازی پایان داده بودند و برای خودشان شرایط بهتری برای رسیدن به فینال رقم زده بودند. مطمئن باشید برای بازی پنج شنبه آینده هم باید انتظار نبردی فوق العاده داشته باشید. جایی که زیر دریایی های زرد به دنبال رسیدن به اولین فینال اروپایی شان هستند.
شاید آن بازی شباهتی به دیدار لیورپول و دورتموند در آنفیلد نداشته باشد، اما قرمزها دقیقا مانند همان بازی نیاز به شبی فوق العاده دارند تا بلیت حضور در فینال را کسب کنند.  
 به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL

کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-04-29 12:21:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر