فهرست
برای مجید جلالی: مایلی کهنِ عینکی!
برای مجید جلالی: مایلی کهنِ عینکی!

برای مجید جلالی: مایلی کهنِ عینکی!

آی اسپورت- تنها چند دقیقه از آغاز نیمه دوم مسابقه حساس استقلال و سایپا سپری شده بود که انگشتِ اشاره داور، نقطه پنالتیِ درون محوطه جریمه سایپا را نشان داد تا آبی‌ها صاحب یک فرصت ایده‌آل برای جلو افتادن از رقیب نارنجی‌پوش شوند. بین اعلام پنالتی داور و ضربه امید ابراهیمی، فاصله نسبتا زیادی بود. فاصله‌ای که با اعتراض‌های تکراری مجید جلالی به داور مسابقه و در نهایت اخراج مربی سایپا از کنار زمین پر شد. شاید تا دو سال قبل، تصویر عمومی مجید جلالی در فوتبال ایران، تصویر یک مربی آرام و منطقی بود اما در این دو فصل، مجید کامپیوتر کاملا خودش را تغییر داده و حالا دیگر تفاوتی با قاطبه همکاران وطنی‌اش ندارد. در هفته‌های پایانی فصل گذشته، او تا مرز درگیری فیزیکی با علیرضا فغانی رفت و از آن هفته به بعد، هر شکستی از نگاه او به داوری ربط پیدا کند. شاید ریشه این اعتراض مداوم، در انتظارات نا‌به‌جایی باشد که او برای تیمش ایجاد می‌کند. بعد از نبرد با پرسپولیس، جلالی تیمش را یکی از دو مدعی جدی قهرمانی می‌دانست اما سایپا حالا در نیمه اول جدول هم جایگاهی ندارد و به نظر می‌رسد داوری، قرار است توجیه جلالی از سقوط آزاد نارنجی‌ها در جدول باشد.
  
آسیب‌شناسِ همیشگی برنامه تلویزیونی نود، این روزها تبدیل به یک آسیب در فوتبال ایران شده است. او همان مردی است که پشت نقابی آرام و معقول، بعد از هر شکست در سطح ملی به برنامه‌های تلویزیونی دعوت می‌شود و نمودارهایی را به نمایش می‌گذارد و دیگران را به باد انتقاد می‌گیرد اما در کنار زمین بازی‌های لیگ برتر، همه نمودارها را فراموش می‌کند و با اعتراض به تصمیم داور، روحیه را از شاگردان خودش می‌گیرد. جلالی این روزها چند قدم از شاگردان‌اش در سایپا عقب‌تر است. بازیکنی که به زحمت به مسابقه با استقلال برمی‌گردند و کار را به تساوی می‌کشانند اما به خاطر همه اکت‌های عصبانی جلالی و البته غیبت او در کنار زمین پس از اخراج، توانایی روحی حفظ نتیجه را ندارند. به نظر می‌رسد مجید جلالی، در مسیر تبدیل شدن به مایلی‌کهن جدید فوتبال ایران است. مایلی‌کهنی که ظاهر منطقی‌اش را با عربده‌هایش در کنار زمین مخلوط می‌کند. مایلی‌کهنی که عینک می‌زند و باز هم خوب نمی‌بیند. یک مربی با نمودارهایی فراموش‌شده و جملاتی که خودش به آن‌ها عمل نمی‌کند! 


کدخبر:9405
  ۴  
آی اسپورت
2016-04-29 13:30:15
نظر دهید
۴ نظر
محسن د
جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۵۵
این نقد کاملا مغرضانه و نامعقول است.مگر قرار است برای جلالی سکوت و مدارا تنها واکنش به اجحاف در حق او باشد.داوران اشتباهات خود در قبال سرخابی را به هر ترتیب ،در بازیهای بعد جبران میکنند اما حکایت جلالی،حکایت مرغ است که در عزا و عروسی ذبح میشود.وانگهی همه اعتراض او داوران نبودند و مدیریت و بالادست فوتبال مورد انتقاد او بود.خود منتقدان امروز جلالی،فردا روز از صحبتهای او کپیبرداری میکنند!!!!!
-
جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۴۶
به جای اعتراض به مجید جلالی، دلیل اعتراضش- ناداوری به سود استقلال- رو بررسی کنید
-
جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۰۳
مشکل جلالی درون باشگاهی است. فشارها و عدم حمایت مدیرعامل سایپا باعث شده جلالی عصبی بشه
-
جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۳:۳۸
چرت نگو لنگی, لنگ بدون داوری هیچی نیست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر