فهرست
استتوس: فوتبال را ترک می‌کنم!
استتوس: فوتبال را ترک می‌کنم!

استتوس: فوتبال را ترک می‌کنم!

آی اسپورت - می خواهم اعتیاد به فوتبال را ترک کنم. توی این سن واقعا دشوار است. از بچگی، یعنی افزون بر چهل سال فوتبال صبح تا شب توی ذهن من بوده. بخش قابل توجهی از عمر من صرف تماشای مسابقات فوتبال، خواندن در باره آن، فکر کردن در باره آن یا بحث کردن در باره آن گذشته. فوتبال از هرویین اعتیادآورتر است. به جرات می توانم بگویم در زندگی ام هرگز به هیچ چیز جز فوتبال اعتیاد نداشته ام. حالا می خواهم ترکش کنم. جدی و مصمم. نه فقط به این خاطر که فوتبال اساسا تفریح پر هزینه ای است از آن جهت که بخش قابل توجهی از وقت ما را می بلعد. به این خاطر که فوتبال اساسا تفریح غیر انسانی و پلیدی است.

با فوتبال شما فقط وقتی به شدت خوشحال می شوید که لزوما و حتما کسان دیگری به شدت غمگین شده باشند. این تفریح غیر انسانی و پلید است. هنر بهتر است. داستان می خوانید، شعر می خوانید، فیلم می بینید، سفر می کنید  و همه هم به شدت لذت بخش. و ته دلتان نگران نیستید که لذت شما اندوه کسانی دیگر است. به این تصور رسیده ام که فوتبال بازتابنده یک شرارت ذاتی و درونی انسان است: میل به خشونت و سرکوب دشمنانی فرضی را بر می آورد. به شرارت ذاتی نباید مجال داد. فوتبال را ترک می کنم.


ناصر کرمی
  ۹  
آی اسپورت
2016-04-29 16:47:44
نظر دهید

۹ نظر
-
جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۲۸
عجب مطلبی بود
-
جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۴۱
چه متن خوب و دل نشینی.واقعا چه زشته من با پیروزی تیمم خوشحال و دوستم یا خانوادم از شدت ناراحتی تا مرز سکته بره
-
جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۰۵
چون لنگ باخته اینجوری میگی, اگه شرایط خدایی نکرده هفته بعد عوض بشه اینا رو فراموش میرکنی
سرور لنگ
جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۰۶
از لنگی بودنت توبه کن حل میشه همه چی
-
جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۰۸
بله این چیزی که شما گفتید بخشی از فوتبال است نه همه آن
4 & 6
جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۱۷
کثیفه چون با یک پرچم ناسالم و یک سوت کثیف زحمات سالانه یک تیم در خطر میفته
sia
جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۲۷
ماهیت ورزش قهرمانی همین نبرد بین 2 نفر ،2 تیم ، 2 محله ، 2 شهر ، 2 کشور و این 2 های بسیار که زمانی نبرد برای مرگ در آرناها ما بین گلادیاتورها بود و در این دوران مدرن تبدیل شده به "ورزش قهرمانی" برای تخلیه شور و هیجان تماشاگران و بینندگان و در کنارش بزیننس بزرگ برای بیزینسمن ها، برای ترک کردن این بازی ها آیا میتونید این احتیاج به شور و هیجان رو تو خودتون بکشید؟! یا دنبال شور و هیجان جایگزین تو چیز های دیگه دم دستی و ارزون بگردید؟!
-
جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۹:۳۸
فروید میگه : انسان نه تنها هزاران بار بی اخلاق تر از اونی هست که فکرشو میکنه بلکه هزاران بار اخلاقی تر از اونیه که خودش تصور میکنه...
-
جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۳:۲۲
کثیفه چون تیمی مثل پرسپولیس یک قهرمانی پاک تو تاریخش نداره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر