فهرست
آنالیز: هدفِ اصلیِ یونایتد در تابستان را بشناسید؛ رناتو سانچس
آنالیز: هدفِ اصلیِ یونایتد در تابستان را بشناسید؛ رناتو سانچس

آنالیز: هدفِ اصلیِ یونایتد در تابستان را بشناسید؛ رناتو سانچس

آی‌اسپورت – فصلِ پیش یونایتد برایِ آنتونی مارسیال، جوانی نه چندان شناخته شده مبلغِ گزافی پرداخت، ترنسفری که یکی از بهترین، اگر نه بهترین، تصمیمِ باشگاه بعد از بازنشستگیِ سر الکس فرگوسن بود. درخششِ مارسیال در یونایتد حالا بیش از پیش باعث می‌شود تا باشگاه دنبالِ پدیده‌یِ جوانِ دیگری باشند. این پدیده رناتو سانچس، هافبکِ 18 ساله‌یِ بنفیکا است. بر اساسِ گزارش‌هایِ اخیر یونایتد حاضر است تا 45 میلیون پوند هم برایِ خریدِ رناتو پرداخت کند. سوالِ مهم اینجاست که چرا؟
رناتو یک هافبکِ باکس تو باکس است، پستی که دقیقا یونایتد به شدت به انرژیِ بالا در آن نیاز دارد. بینِ تمامِ تینیجرهایِ این فصلِ چمپیونز لیگ هیچ بازیکنی به اندازه‌یِ رناتو خودش را درگیرِ جدال‌هایِ تک به تک با بازیکنانِ حریف نکرده است (میانگینِ 7.17 دوئل در هر بازی). این نوعِ بازیِ جنگنده‌یِ رناتو یکی از مهمترین عوامل صعودِ بنفیکا با یک چهارم نهایی بود.
رناتو اولین بار در اکتبرِ 2015 برایِ بنفیکا در لیگ به زمین رفت و از آن روز به بعد در 91 درصدِ دقایقِ لیگ برایِ تیمش بازی کرده است. فرمِ رناتو در این فصل مدام در حالِ پیشرفت بوده و حتی تا همان پایانِ نیم فصلِ اول به قدری موردِ توجهِ یونایتد قرار گرفته بود که شایعه‌یِ انتقالِ زمستانی‌اش به اولدترافورد به گوش می‌رسید. رناتو در 6 بازی‌ای که در چمپیونز لیگ برایِ بنفیکا به زمین رفت هم تمامِ دقایق بازی کرد و فرایِ انتظار، برایِ یک فوتبالیستِ 18 ساله، ظاهر شد. اوجِ درخششِ رناتو در بازیِ برگشت مقابلِ زنیت بود. رناتو با 8 تکل، 3 قطعِ توپ و 4 دریبلِ موفق باعثِ بازگشتِ تیمش به بازی و نهایتا صعود به مرحله‌یِ یک چهارمِ نهایی بود.
نکته‌یِ مهمی که در حالِ حاضر می‌تواند در بازیِ رناتو پیشرفت کند نزدیک‌تر شدنش به باکس حرف و گل زدنِ بیشتر است. رناتو این فصل 2 گل برایِ بنفیکا زده است. نکته‌یِ آخر هم اینکه رناتو بعد از 12 بازی برایِ تیمِ زیرِ 19 ساله‌هایِ پرتغال به تیمِ ملی دعوت شده است. رناتو هافبکی سریع، قوی و خوشفکر است و قابلیت بدل شدن به یکی از بهترین هافبک‌هایِ میانیِ یک دهه‌یِ آینده‌یِ فوتبالِ اروپا را دارد. 
     
آی اسپورت
2016-04-30 11:27:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر