فهرست
نکته روز: راه آهن در تمام دقایق بازی بهتر از پرسپولیس بود!
نکته روز: راه آهن در تمام دقایق بازی بهتر از پرسپولیس بود!

نکته روز: راه آهن در تمام دقایق بازی بهتر از پرسپولیس بود!

آی اسپورت – واکنش علی دایی به ضعف تیمش در دقایق ابتدایی نیمه دوم مناسب بود.در 15 دقیقه ابتدایی نیمه دوم راه آهن بدون سه بازیکن اصلی اش  تیم برتر میدان بود و دو سه موقعیت خوب به دست آورد تا علی دایی این بار بر خلاف همیشه خیلی زود دست به تغییر بزند و کفشگری و مسلمان را به جای حقیقی و خلعتبری به میدان بفرستد.حضور مسلمان که بیشتر از یک ماه مصدوم بود تا حدودی در فاز حمله تاثیرگذار بود  و پرسپولیس به گل دوم رسید اما در فاز دفاع  و کنترل میانه میدان حضور کفشگری هم باعث نشد تا در میانه میدان توپ بین هافبک های راه آهن رد و بدل نشود و این تیم موقعیت ایجاد نکند.

تا زمانی که ویکروم در میدان بود یکی از بهترین های تیمش و زمین مسابقه به حساب می آمد که هافبک های پرسپولیس را حسابی اذیت کرد .بعد از آن هم حضور حسین پاشایی باتجربه در میدان باز هم تعادل و توازن را در خط میانی حفظ کرد تا در ازای هر موقعیت پرسپولیس با انگیزه راه آهن هم موقعیت داشته باشد  و برای رسیدن به گل تلاش کند.
دایی در روزی که قاسم دهنوی یکی از ضعیف ترین بازی هایش را انجام داد او را در زمین نگه داشت و بر خلاف همیشه که در دقایق پایانی محمد نوری را برای حفظ توپ در زمین حریف به بازی می فرستاد او را لب خط نگه داشت و به میدان نفرستاد.
شاید به غیر از اینکه دایی در خط دفاع تیمش را تقویت نکرد و روی دفاع به صورت کلی متمرکز نشد اشتباه دوم را در میانه میدان مرتکب شد.جایی که  هرگز موفق نشد با تغییراتش  حتی برای چند دقیقه توازن را به سود تیمش بر هم بزند و تیم برتر میدان باشد.
علی دایی  بعد از گل تساوی  راه آهن فرزاد حاتمی را به میدان فرستاد که در دو ماه گذشته هرگز برای تمیش بازی نکرده  و به لحاظ روانی در اندازه ای نبود که بتواند در ان دقایق کار خاصی انجام دهد.
شاید با کنار هم قرار دادن این مسائل  می شود تساوی دیروز در ورزشگاه آزادی را توجیه کرد  و پریدن قهرمانی از کف دایی منطقی دانست و برایش غصه نخورد.
     
آی اسپورت
2014-04-07 12:23:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر