فهرست
5 دلیل برای قهرمانی استقلال تهران/ کاراکترِ آبی
5 دلیل برای قهرمانی استقلال تهران/ کاراکترِ آبی

5 دلیل برای قهرمانی استقلال تهران/ کاراکترِ آبی

آی اسپورت- با هر نتیجه‌ای در هفته بیست و نهم لیگ برتر، سرنوشت قهرمانی به هفته آخر کشیده خواهد شد تا همانند دوره‌های قبلی لیگ، تیم قهرمان در آخرین ثانیه‌های یک ماراتن جذاب و تماشایی معرفی شود. استقلال تهران، استقلال خوزستان و پرسپولیس، مدعیان درجه یک قهرمانی لیگ پانزدهم هستند و به احتمال فراوان یکی از این سه تیم، در پایان فصل جام را تصاحب خواهد کرد. تیم‌هایی که هر کدام‌شان دلایل محکمی برای رسیدن به افتخار در هفته پایانی دارند. در این گزارش،  اصلی‌ترین دلایل شایستگی استقلال برای رسیدن به قهرمانی لیگ را مرور می‌کنیم.
 


 
یک/ روحیه صدرنشینی پسران پرویز مظلومی هفته بیست و نهم را در شرایطی آغاز می‌کنند که در صدر جدول رده بندی هستند و این موضوع، آن‌ها را نسبت به دو رقیب در شرایط روانی بهتری قرار خواهد داد. اگر چه هر سه تیم امتیازی برابر دارند اما به نظر می‌رسد سرنوشت در درجه اول، در دست‌های استقلال است و یک پیروزی خانگی برابر تراکتور، این تیم را به قهرمانی لیگ نزدیک‌تر خواهد کرد.دو/  شخصیت قهرمانی در قیاس با دو رقیب دیگر،استقلال شخصیت قهرمانی بیشتری دارد. شاید در شرایط عادی انتظار می‌رفت این تیم بعد از دربی به فروپاشی برسد اما آن‌ها روحیه‌شان را به خوبی حفظ کردند و با 6 امتیاز کلیدی و بی‌نقص، به صدر جدول برگشتند. آبی‌های تهران از ابتدای فصل یک تیم مدعی بوده‌اند و حضورشان در صدر جدول، طولانی‌تر از صدرنشینی دو رقیب دیگر بوده است.
 


سه/ فاکتوری به نام تجربه هم پرسپولیس و هم استقلال خوزستان تیم‌های بسیار جوان و کم‌تجربه‌ای هستند و طبیعتا در شرایط حساس بازی‌های همزمان تحت تاثیر قرار می‌گیرند، استقلال تهران اما بازیکنان باتجربه زیادی مثل خسرو حیدری، امید ابراهیمی و ... در اختیار دارد و وقتی بازی‌ها به حساس‌ترین دقایق ممکن رسیدند، این بازیکن‌ها می‌توانند سرنوشت را به نفع محبوب‌شان تغییر بدهند.
 چهار/سیدمهدی رحمتی بهترین بازیکن فصل استقلال، در آخرین ثانیه‌های بازی با سایپا با یک سوپرسیو، پیروزی تیمش را حفظ کرد تا آبی‌ها به صدر جدول برگردند. رحمتی می‌تواند در دو مسابقه بعدی نیز، برگ برنده بزرگ استقلال تهران باشد. یک دروازه‌بان مطمئن که به سادگی در مقابل هیچ مهاجمی کوتاه نمی‌آید.

پنج/ پرویز و آینده ادامه همکاری سرمربی آبی‌ها با استقلال در فصل آینده، بستگیِ زیادی به اتفاقات این دو هفته خواهد داشت و انگیزه بالای مظلومی، نیروی محرک استقلال برای این دو مسابقه خواهد بود. پرویز ابتدا یک مسابقه همیشه حساس با امیرقلعه‌نویی برگزار می‌کند و در هفته پایانی به قم می‌رود تا در مقابل صبا قرار بگیرد. مظلومی در این فصل، هم دایی و هم قلعه‌نویی را یک بار شکست داده است و با برتری روحی مسابقه با این دو مربی را آغاز می‌کند. 


کدخبر:9405
  ۴  
آی اسپورت
2016-04-30 15:22:52
نظر دهید

۴ نظر
-
شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۲۸
شش/میداوودی
هفت/داور
-
شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۴۰
نگی آتیش گرفتی
Mojtaba Kamali
شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۴۱
داوریا بود ک اختلاف استقلال و پرسپولیس زیاد شد وگرنه الان تراکتور اس خوزستان و تهران مدعی جام بودن
-
شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۰۶
حاضرم قسم بخورم استقلال قهرمان نمیشه.تیمی که نتونه دوتا تیم هم امتیازشو ببره عمرن قهرمان شه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر