فهرست
گزارش روز: به قهرمانان باشد استقلال قهرمان می‌شود
گزارش روز: به قهرمانان باشد استقلال قهرمان می‌شود

گزارش روز: به قهرمانان باشد استقلال قهرمان می‌شود

آی‌اسپورت-  عبدالله ویسی در مصاحبه‌های اخیر خود بارها اعلام کرد در هفته های پایانی دیگر نمی‌شود با بازیکنان تیمش بحث فنی و تاکتیکی کند و تمام تلاشش را برای تقویت شرایط روحی و روانی تیمش گذاشته چون به اعتقاد او در حال حاضر هر تیمی که از نظر روحی وضعیت بهتری داشته باشد می‌تواند جام قهرمانی را بالای سر ببرد. با هم نگاهی به بازیکنان ترکیب اصلی سه تیم مدعی قهرمانی می‌اندازیم تا ببینیم کدام تیم دارای بازیکنانی است که چنین شرایط پرفشاری را تجربه کردند و سابقه قهرمانی در لیگ برتر را دارند.
 

استقلال تهران:
مهدی رحمتی: دروازه‌بان و کاپیتان استقلال یکی از مهره‌های کلیدی پرویز مظلومی به شمار می‌رود. او بیش از هر کس دیگری در تیم فعلی استقلال سابقه قهرمانی در لیگ برتر را دارد. دوبار همراه با استقلال در فصل‌های 84-85 و 91-92 و دوبار همراه با سپاهان در فصل‌های 88-89 و 89-90 از کاپیتان استقلال یک بازیکن با تجربه در چنین شرایط ساخت.

مگویان: مدافع ارمنستانی استقلال امسال به جمع آبی‌ها پیوست.

حنیف عمران‌زاده: او یک بار در فصل 91 -92  همراه با استقلال قهرمان لیگ شد.

امید ابراهیمی:مرد همه کار میانه میدان استقلال پیش از این دو بار در سال‌های 89 -90 و 90 – 91 همراه با سپاهان قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کرد.

خسرو حیدری: هافبک راست ملی پوش استقلال سه بار تا به حال قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کرد. دو بار با استقلال در فصل‌های  87 – 88 و 91 -92 و یک بار در فصل 89 -90 با سپاهان. او البته یک بار همراه با پاس در سال  84 -85 نایب قهرمان لیگ شد.
 
امید نورافکن، میلاد فخرالدینی، فرشید اسماعیلی، بهنام برزای، جابر انصاری و سجاد شهباززاده دیگر بازیکنان استقلال هستند که هنوز در لیگ برتر به قهرمانی نرسیدند.
 

پرسپولیس:
سوشا مکانی: دروازه‌بان جنجالی پرسپولیس یک بار در فصل 92-93 به همراه فولاد خوزستان قهرمان لیگ برتر شد.

لوکا ماریچ: او امسال وارد فوتبال ایران شد.

محسن بنگر:محسن بنگر یکی از بازیکنانی است که توانست همراه با سپاهان چهار بار قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کند او البته در فصل 92 -93 با پرسپولیس تجربه نایب قهرمانی را نیز دارد.

محمد انصاری، رامین رضاییان، کمال کامیابی نیا، امیدعالیشاه، فرشاد احمد‌زاده و محسن مسلمان دیگر بازیکنان پرسپولیس هیچ کدام هنوز جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر نبردند.


استقلال خوزستان:
فرناندو خسوس، دانیال ماهینی، سید جلال عیدی، محمد طیبی، موسی کولی بالی، عقیل کعبی، میثم دورقی، فرشاد سالاوند، فیلیپه برتولد، حسن بیت سعید، فرشاد جانفزا، رحیم زهیوی بازیکنان گمنامی هستند که عبدالله ویسی توانستد از آنها یک تیم مدعی بسازد اما هیچ کدام سابقه قهرمانی در لیگ برتر را ندارند.
 

با توجه به سابقه بازیکنان سه تیم مشخص می‌شود که شاگردان پرویز مظلومی مجموعا با 10 عنوان قهرمانی با فاصله زیاد نسبت به دو تیم پرسپولیس و استقلال خوزستان وضعیت بهتری دارند و بارها چنین شرایطی را تجربه کردند. در این بین بازیکنان پرسپولیس با 5 قهرمانی هر چند که به نسبت استقلال شرایط خوبی ندارند اما به نسبت شاگردان عبداالله ویسی که تا به حال چنین شرایطی را تجربه نکردند وضعیت مناسب‌تری دارند. با این وضعیت می‌توان گفت اگر صحبت‌های عبدالله ویسی و نقش تجربه و آرامش روحی و روانی را ملاک قرار بدهیم، آمار می‌گوید استقلال تهران با توجه به تجربه بالای بازیکنانش در این زمینه شانس بیشتری برای قهرمانی دارد.
 


 
کدخبر:9412
  ۴  
آی اسپورت
2016-04-30 16:21:23
نظر دهید

۴ نظر
-
شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۴۴
البته نظر وزیر ورزش و مهدی تاج روی قهرمانی پرسپولیسه. اشتباهات دااوری به سود قرمزها هم همین مساله رو نشون میده، مخصوصا تو دربی که ترکی باعث باخت استقلال شد
فرید
شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۱:۰۵
یعنی جان مادرتون این استقلالیا ناموسا چقدر پروهستن؟ اشتباه داوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
الان کی با اشتباه داوری صدر هستش؟ لابد فولاد یزد؟!
شاید هم سوانزی؟!
کدوم تیم تو 7 بازی اول لیگ و جام حذفی داور کاملا به ضررش بود ؟! لابد استقلال تهران!!!
کدوم تیم به گفته همه کارشناسان توی 4 بازی پشت سر هم پنتالتی، گل اشتباه و ... به نفعش شد؟!
تو دربی چطور 4 تا گل سالم خوردین یه پنالتی مشکوک و صد البته اشتباه به نفعتون اعلام شد باز می گین داوری اون بد بود؟! تو تمام 45 دقیقه اول سوتها به نفعتون بود باز می گین ترکی بد بوده؟!
4 تا خوردین کجاش این داور بوده!؟ لابد ترکی باید آبی می پوشیده می زده تو گل واستون؟! خیلی متعصب شدن این استقلالیا.داور تو فصل به گفته همین سایت تاحالا 10 امتیاز به نفعه استقلال و 10 امتیاز به ضرر پرسپولیس گرفته.یعنی الان پرسپولیس قهرمان بوده!!!! خدایا توبه!
-
شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۲:۰۴
داورى بازى استقلال با سایپا و نیز پرسپولیس و نفت نشان داد اراده مسمومى براى قهرمانى اس تهران فعال شده
-
شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۳:۲۶
جک تری دی قهرمانه، شک نکنید.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر