فهرست
گزارش روز : دیوار زرد و لواندفسکی ؛ آخرین موانع رئال برای رسیدن به نیمه نهایی
گزارش روز : دیوار زرد و لواندفسکی ؛ آخرین موانع رئال برای رسیدن به نیمه نهایی

گزارش روز : دیوار زرد و لواندفسکی ؛ آخرین موانع رئال برای رسیدن به نیمه نهایی

آی اسپورت - فصل گذشته در چنین روزهایی بود که مادرید با غرور و امیدواری زیادی به دورتموند رفت تا دیدار رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان را مقابل بروسیا برگزار کند. اما یک مهاجم لهستانی کاخ آرزوهای مادریدی ها را با زدن 4 گل ویران کرد. " رابرت لواندفسکی " از آن بازی به بعد بیشتر از همیشه مورد توجه باشگاه های بزرگ قرار گرفت . هرچند فصل جاری را در دورتموند ماندگار شد ، ولی برای فصل بعد در حالیکه رئال هم به شدت به دنبال او بود ، نهایتا با بایرن قرارداد امضا کرد . گزارش خبرنگاران " آ اس " از محل تمرینات تیم دورتموند را اینجا بخوانید :

« اینجا محل تمرینات بروسیا دورتموند است و تنها یک روز به برگزاری بازی برگشت با مادرید باقی مانده است.در دیدار رفت ، رئال موفق شد با زدن سه گل به نوعی انتقام شکست 4-1 سال گذشته را گرفته باشد.

هواداران دورتموند به خوبی به یاد می آورند که سال گذشته در مادرید همه برای جبران نتیجه امیدوار بودند و از " روح خوانیتو " برای این کار کمک می گرفتند اما حالا در وست فالن از هر کدام از صدها تماشاگری که برای دیدن تمرینات بروسیا حضور دارند که سوال کنی ، آنها از دو سلاح کشنده خود برای جبران نتیجه 3-0 یاد می کنند. بله ! آنها خوانیتو ندارند اما به 80000 تماشاگری که همیشه در بازی های بروسیا حاضر هستند و همچنین از لواندفسکی به عنوان تکیه گاه خود برای امیدوار بودن به جبران نتیجه دیدار رفت و صعود به نیمه نهایی یاد می کنند.

در تمرین ، همه طرفداران از لواندفسکی می خواهند که آخرین تلاش های خود برای دورتموند را قبل از پوشیدن پیراهن بایرن انجام دهد و بخصوص با تکرار نمایش سال گذشته اش مقابل رئال بتواند دورتموند را به نیمه نهایی لیگ قهرمانان ببرد. ساعتی بعد ، تمرین تمام شده و بازیکنان یک به یک محل تمرین را ترک می کنند .

یک مرسدس مدل بالا به محل خروجی زمین تمرین دورتموند نزدیک می شود . خوب که دقت می کنیم متوجه می شویم که این ماشین متعلق به لواندفسکی است. به او نزدیک می شویم. اما همراه ما هواداران دورتموند نیز برای گرفتن امضا به طرف او هجوم می برند.از دور پوستری را که با خود به همراه داریم به او نشان می دهیم . کمی بعد متوجه ما می شود و با دیدن پوستر لبخند می زند . به او می گوییم تکرار این 4 گل امکان پذیر است ؟

کمی مکث می کند و با همان لبخند جواب می دهد که بله ! خیلی رویایی خواهد بود ، سپس با آب و تاب ادامه می دهد ؛ ما می دانیم که چه بازی سختی در انتظار ماست اما همچنان امیدوار هستیم. کمی بعد محل تمرین را ترک می کند در حالی که طرفداران دورتموند هر شب خواب تکرار آن 4 گل رویایی را می بینند و به بازگشت تیم محبوبشان امیدوارند »« پس از بازی رفت سال گذشته بود که فلورنتینو در رختکن دورتموند به او پیشنهاد داد که به رئال ملحق شود و حتی " آ اس " سال گذشته فاش کرده بود که مورینیو هم پیشنهاد جذب او را به سران رئال داده است.

اما لواندفسکی بیش از همه به بایرن فکر می کرد با این وجود مدیر برنامه های لوا ، پس از امضای قرارداد با بایرن اعلام کرد که پیشنهاد مادرید را چند روز دیرتر از بایرن دریافت کردیم و به همین علت لواندفسکی با بایرن قرارداد بست . بدون شک تمام امید هوادران دورتموند به ساق پاهای این مهاجم لهستانی دوخته شده است . فردا شب مشخص خواهد شد که این امیدها تا چه حد واقع گرایانه بوده است »


منبع : آ اس

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-07 16:38:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر