فهرست
پیش‌بازی: منچستر یونایتد – لستر سیتی؛ فصلِ آخرِ افسانه در اولدترافورد؟
پیش‌بازی: منچستر یونایتد – لستر سیتی؛ فصلِ آخرِ افسانه در اولدترافورد؟

پیش‌بازی: منچستر یونایتد – لستر سیتی؛ فصلِ آخرِ افسانه در اولدترافورد؟

آی‌اسپورت – هجده سال از آخرین باری که لستر سیتی، منچستر یونایتد را در اولدترافورد برد می‌گذرد. اما امسال تمامِ معادلاتِ فوتبالی به هم خورده است. لستر در حالیکه تنها 3 هفته به پایان لیگ باقی مانده 7 امتیاز بیشتر از تاتنهام در صدرِ جدول دارد و تنها 3 امتیازِ دیگر می‌خواهد تا بدونِ توجه به نتایجِ تاتنهام، عجیب‌ترین قهرمانیِ تاریخِ فوتبالِ انگلیس را به دست بیاورد. در سویِ دیگر یونایتدی‌ها، برایِ زنده نگه داشتنِ امیدشان برایِ رسیدن به مقامِ چهارم نیازی حیاتی به 3 امتیازِ این بازی دارند. به همین خاطر لویی ون گال و شاگردانش با اینکه گفته‌اند از قهرمانیِ لستر استقبال می‌کنند، اما بهشان هشدار دادند که یک هفته‌یِ دیگر برایِ این رسیدن به این افتخار باید صبر کنند.
اولین باری که نامِ جیمی واردی در لیگِ برتر سر زبان‌ها افتاد فصل پیش در بازیِ رفتِ یونایتد مقابلِ لستر در کینگ پاور بود. تیمِ نایجل پیرسون که در 3-1 عقب افتاده بود با درخششِ واردی یکی از عجیب‌ترین بازگشت‌هایِ فصل را داشت و نهایتا یونایتد پرستاره‌یِ ون گال، با دی ماریا و ون پرسی و فالکائو را 5-3 شکست داد. جیمی واردی در بازیِ امروز محروم است و احتمالا مثلِ بازیِ قبل، کنارِ گری لینکر در استادیوم آن را تماشا خواهد کرد. اما لئونادرو اوژوا که هفته‌یِ پیش در غیبتِ واردی عالی بود و دو گل هم زد، یک بارِ دیگر کنارِ شینجی اوکازاکی در ترکیبِ اصلیِ لستر قرار خواهد گرفت.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-یونایتد در 3 بازیِ اخیرش در لیگِ برتر مقابلِ لستر یک برد، یک باخت و یک مساوی داشته است. این در حالیست که یونایتد 9 بازیِ پیش از این 3 بازی را برده بود.
2-لستر در این فصل از لیگ 22 بازی را برده است. بالاترین رکوردِ تاریخِ باشگاه.
3-یونایتد اگر از 4 بازیِ باقی مانده‌اش 5 امتیاز بگیرد تازه به رکوردِ کمترین امتیاز در یک فصلِ لیگِ برترش می‌رسد (64 در فصلِ 2013-2014).
4-کلودیو رانیری در 9 بازیِ قبلی‌اش در لیگِ برتر مقابلِ یونایتد 2 بار برده، 2 بار باخته و 5 بار به تساوی رسیده است. هر دو پیروزیِ او به عنوانِ مربیِ چلسی بوده است.
5-ریاض محرز تنها بازیکنی در لیگِ برتر امسال است که گل‌ها و پاسِ گل‌هایش دو رقمی شده است (17 و 11).
6-وین رونی 99 گل در لیگِ برتر در اولدترافورد زده است. تنها بازیکنی که در تاریخِ لیگِ برتر در یک استادیوم بیش از 100 گل زده تیری آنری است (114 گل در هایبوری).
7-در 12 سال حضورِ وین رونی در یونایتد تنها 3 تیم در لیگِ برتر از او گل نخورده‌اند: داربی کانتی، بلکپول و لستر سیتی. اما رونی پیش از پیوستن به یونایتد در سالِ 2004، با پیراهنِ اورتون 2 بار به لستر گل زده بود.
8-وین رونی این فصل تنها 7 گل در لیگ برایِ یونایتد زده است. رونی تا به حال هرگز زیرِ 10 گل برایِ یونایتد در یک فصلِ لیگِ برتر نزده بود.
9-اگر لستر قهرمانِ لیگ برتر شود، بعد از ناتینگهام فارست در فصلِ 1977-1978 اولین تیمی خواهد شد که برایِ اولین بار قهرمانِ انگلیس شده است.
10-اگر لستر قهرمانِ لیگِ برتر شود، بیست و چهارمین قهرمانِ انگلیس لقب خواهد گرفت.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-01 09:13:26
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر