فهرست
آنالیز و آمار: تجربه و استقامت مقابلِ تکنیک و سرعت
آنالیز و آمار: تجربه و استقامت مقابلِ تکنیک و سرعت

آنالیز و آمار: تجربه و استقامت مقابلِ تکنیک و سرعت

آی‌اسپورت – هوت و مورگان این فصل هرگز مقابلِ مهاجمی سریع‌تر از مارسیال قرار نگرفته‌اند. آنتونی مارسیال رکوردِ 35.4 کیلومتر در ساعت را این فصل به جا گذاشته، که بعد از جیمی واردی، سریع‌ترین بازیکنِ لیگ محسوب می‌شود. بالاترین سرعتِ مارکوس رشفورد هم در همین دورانِ کمی که برایِ تیمِ اولِ یونایتد بازی کرده 34.59 کیلومتر در ساعت بوده که او را هم جزوِ مهاجمینِ سریعِ لیگِ برتر قرار می‌دهد. در نقطه‌یِ مقابلِ با اینکه وز مورگان با بالاترین سرعتِ 34.76 مدافعی بسیار سریع به حساب می‌آید، اما زوجش در قلبِ خطِ دفاعِ لستر، رابرت هوت بالاترین سرعتش این فصل 33.75 کیلومتر در ساعت بوده است. این عاملی است که با توجه به بازیِ ترکیبی‌ای که در چند بازیِ گذشته بینِ رشفورد و مارسیال دیده‌ایم می‌تواند برایِ لستر دردسرساز شود.
اما نکته‌یِ مهم در این آنالیز این است که در نظر بگیریم نوعِ دفاعِ لستر، که در آن فول‌بک‌هایش بسیار نزدیک به مدافعینِ مرکزی بازی می‌کنند باعث می‌شود تا مورگان و هوت نیاز به پوشش دادن به منطقه‌ای زیاد از باکسِ خودشان نباشند. در واقع بینِ تمامِ 486 بازیکنی (غیر دروازه‌بان‌ها) که این فصل در لیگِ برتر بازی کرده‌اند، تنها 2 بازیکن کمتر از مورگان و 9 بازیکن کمتر از هوت در میانگینِ 90 دقیقه دویده‌اند. در ضمن هر دویِ مورگان و هوت از منظرِ استارت زدن، جزوِ 25 تایِ پایین این جدول هستند. اما جایی که این زوج ارزشِ خودشان برایِ لستر را نشان می‌دهند این آمار است: هوت از منظرِ دفعِ توپ بینِ تمامِ بازیکنانِ این فصلِ لیگِ برتر چهارم، از منظرِ بلوکه کردنِ توپ چهارم و پیروزی در جدال‌هایِ هوایی ششم است. مورگان هم از این سه منظر به ترتیب در رده‌هایِ هشتم، سوم و هفدهم قرار می‌گیرد. در مجموعِ تمامِ کیفیاتِ دفاعی رابرت هوت در جدول پنجمین و وز مورگان نهم است. و البته مهمتر از تمامِ این آمارها کلین‌شیت‌هایِ این زوج است. هوت و مورگان این فصل 34 بازی در ترکیبِ اصلی کنارِ هم بازی کرده‌اند و موفق به کسبِ 15 کلین‌شیت شده‌اند. نزدیک‌ترین آمار به آمارِ زوجِ دفاعیِ لستر دیلی بلیند و کریس اسمالینگ هستند با 22 بازی و 11 کلین شیت.  و بعد ژوزه فونته و ویرجیل ون دایکِ ساوتهمپتون با 26 بازی و 9 کلین شیت و توبی آلدروایرلد و یان ورتونگنِ تاتنهام با 25 بازی و 9 کلین شیت. اگر به صورتِ فردی هم بخواهیم بررسی کنیم تنها کریس اسمالینگ با 16 کلین شیت بالاتر از مورگان و هوت قرار می‌گیرد.
نکته‌یِ پایانی هم اینکه هیچ زوجی این فصل به اندازه‌یِ هوت و مورگان تحتِ فشار نبوده‌اند. از 22 بردِ لستر این فصل، 14تایش با اختلافِ یک گل بوده است. در این شرایط است که مدافعین باید زیرِ سخت‌ترین فشار، بالاترین تمرکز را داشته باشند. این آمار را مقایسه بکنید با تاتنهام و من سیتی که تنها 6 برد از 19 بردشان با اختلافِ یک گل بوده است. نوعِ بازیِ مستقیم و ضدحمله‌ایِ لستر نیازمند این است که حریف را به سمتِ دروازه‌یِ خودی بکشی، فشار را تحمل کنی و در یک لحظه کار را تمام کنی. درسته که این فصل مدام از جیمی واردی، ریاض محرز و انگولو کانته حرف زدیم، اما بدونِ ستون‌هایی به نامِ رابرت هوت و وز مورگان هرگز چنین شگفتی‌ای برایِ لستر پدید نمی‌آمد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-01 10:32:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر