فهرست
یادداشت: ارتباطِ یونایتد و لستر؛ دو دنی و بقیه
یادداشت: ارتباطِ یونایتد و لستر؛ دو دنی و بقیه

یادداشت: ارتباطِ یونایتد و لستر؛ دو دنی و بقیه

اندی میتن
 
دنی درینک‌واتر در فاصله‌یِ 5 مایلیِ اولدترافورد بزرگ شد و بلیطِ تمامِ بازی‌هایِ خانگیِ یونایتد را در جایگاه "ایست استند" داشت، جایی که هفته به هفته بازیِ الگوهایش، روی کین و پل اسکولز را تماشا می‌کرد. دنی درینک‌واتر امروز هم به اولدترافورد می‌آید. اما نه به عنوانِ یک تماشاگر، بلکه به عنوانِ یکی از کلیدی‌ترین مهره‌هایِ تیمی که در آستانه‌یِ قهرمانیِ لیگِ برتر است.
درینک‌واتر در آکادمیِ منچستر یونایتد رشد کرد. درسته که هرگز در ترکیبِ تیمِ اصلی قرار نگرفت (او در بازیِ آخرِ فصلِ 2008-2009 رویِ نیمکتِ یونایتد مقابلِ هال سیتی بود)، اما هرگز ارزشِ آموزشی که در باشگاه دید را فراموش نمی‌کند: «یونایتد ریشه‌یِ من بود و هرچی بلدم را یادم داد. چیزی که در یونایتد یاد میگیری داشتنِ یک مغزِ فوتبالیِ درسته.»
دنی سیمپسون برعکسِ دنی درینک‌واتر، هشت بار برایِ تیمِ اولِ یونایتد، تحتِ رهبریِ سر الکس فرگوسن بازی کرد. اما بعد از چندین بار قرض دادن به تیم‌هایِ مختلف بالاخره در سالِ 2010 به نیوکاسل فروخته شد و سالِ 2014 راهیِ لستر شد.
اما ارتباطِ یونایتد و لستر فقط به دو دنی محدود نمی‌شود. متی جیمزِ 24 ساله هافبکِ مستعدی است که این فصل را به خاطرِ مصدومیت از دست داد. او هم مثلِ درینک‌واتر بدونِ اینکه به تیمِ اولِ یونایتد برسد، آکادمی باشگاه را ترک کرد. ریچی دلائت که فصل را برایِ لستر شروع کرد و حالا به صورتِ قرضی برایِ میدلزبورو بازی می‌کند هم بازیکنِ سابقِ یونایتد است که 6 بار هم برایِ تیمِ اول بازی کرده است. تام لاورنس دیگر بازیکنِ لستر است که به شکلِ قرضی در چمپیونشیپ، برایِ بلکبرن، بازی می‌کند. لاورنس تنها یک بار برایِ تیمِ اول بازی کرد. اما در این بازی با رایان گیگز تعویض شد، که نهصد و شصت و سومین و آخرین بازی‌اش برایِ یونایتد را تجربه کرد. لستر حتی یک بازیکنِ سابقِ جوانانِ یونایتد را به صورتِ قرضی در ام.ال.اس دارد: جک بارمبی که اتفاقا هفته‌یِ پیش اولین گلش برایِ پورتلند را هم زد. حتی تام کلورلی هم پیش از این برایِ لستر، وقتی در لیگِ یک بود بازی می‌کرد.
کافی نیست؟ باشه. کسپر اشمایکل. کسپر وقتی پدرش در اوجِ افتخارِ یونایتد درونِ دروازه‌یِ تیمِ سر الکس فرگوسن می‌ایستاد قهرمانیِ لیگِ برتر را رویِ چمنِ اولدترافورد تجربه کرده است، به عنوانِ یک بچه‌یِ هوادار. اما امروز کسپر می‌تواند خودش فاتحِ لیگِ برتر در اولدترافورد شود.
لستر سیتی در تاریخِ 132 ساله‌اش هرگز قهرمانِ انگلیس نشده است. اما لستری‌ها سالِ 1963 به رهبریِ مت گیلیس، در یکی از سردترین زمستان‌هایِ قرنِ بیستمِ انگلیس که برایشان لقبِ "پادشاهانِ یخی" را به همراه آورد، خیلی به این افتخار نزدیک شدند. اما افتِ وحشتناکشان در مقطعِ پایانیِ فصل که تنها یک پیروزی از 9 بازیِ آخر را برایشان به همراه آورد، باعث شد تا در لیگِ چهارم شوند و فینالِ اف.ای کاپ را هم به منچستر یونایتد ببازند. این اولین جامِ یونایتد بعد از فاجعه‌یِ مونیخ بود.
با این وجود گیلیس که خودش بازیکنِ سابقِ لستر هم بود با بردنِ فینالِ جامِ اتحادیه در سالِ 1964 به عنوانِ بزرگ‌ترین مربیِ تاریخِ لستر شناخته می‌شود. اما اگر لسترِ کلودیو رانیری امروز در اولدترافورد پیروز شود، باید تجدیدِ نظری در این باره بکنیم.
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-01 11:15:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر