فهرست
ستون طنز: سرهنگ علیفر! ادب از که آموختی؟
ستون طنز: سرهنگ علیفر! ادب از که آموختی؟

ستون طنز: سرهنگ علیفر! ادب از که آموختی؟

آی اسپورت - سرهنگ علیفر در سالهای گذشته گزارشگر ساده ای بود که با یک سبیل هشتی و شلوار پیله دار نیمه شب ها به صداوسیما می رفت و بازی های لیگ بولیوی و جام حذفی زیمبابوه رو گزارش می کرد. بعد که گزارش تموم می شد چراغ ها رو خاموش می کرد، گاز رو می بست و می رفت خونه. بعد از سالها گزارش بی حاشیه مسابقات فوتبال سرهنگ بالاخره امسال به حقش رسید و محبوبیت عجیب و غریبی پیدا کرد. سرهنگ با رونمایی از ورژن 2015 اش همه رو شگفت زده کرد. یکی از ویژگی های بارز او فریادهای بعد از گلش بود. بارها اتفاق می افتاد که صدای تلویزیون در کمترین حالت خودش قرار داشت و چیزی جز زمزمه ای آرام از سرهنگ به گوش نمی رسید ولی به محض به ثمر رسیدن گل فریادهای «توی درواااااازه» ی سرهنگ جوری در فضای خانه طنین انداز می شد که بیننده حس می کرد توسط ده تا امپلی فایر محاصره شده. صدای سرهنگ در حین به ثمر رسیدن گل خاصیت عجیبی پیدا می کنه. صدا رو کم می کنی باز صداش میاد. روی mute میذاری باز صداش میاد. آخر دیگه کلافه میشی و تلویزیون رو از برق می کشی، در کمال تعجب می بینی یه صدای ضعیفی داره میگه «توی دروااااازه، توی درواااازه». یه کم که دقت می کنی می بینی اصل صدا داره از ساختمون پخش شبکه 3 میاد. یک همچین ضریب نفوذی داره صدای سرهنگ. غریوهای سرهنگ تا امروز قربانیان زیادی از بین آحاد مردم گرفته. تا امروز بیست مورد ایست قلبی و چندین مورد سقط جنین گزارش شده.
هرچند سرهنگ همیشه در خلال صحبت های کارشناسی اش تاکید می کنه که «در فوتبال چیزی قابل پیش بینی نیست» اما تسلطی که به مسائل فنی داره باعث میشه ناخودآگاه دست به پیش بینی بزنه و این پیش بینی ها در اکثر که چه عرض کنم در همه ی موارد درست از آب در میاد. هر اتفاقی که در فوتبال می افته چیزی نیست جز این که سرهنگ قبلا خدمت بینندگان عزیز عرض کرده. یک بار به همین روال داشت عرض می کرد که استیون جرارد به راحتی آب خوردن این پنالتی رو گل می کنه، جرارد پنالتی رو زد و دروازبان گرفت. سرهنگ گفت: عرض کردم پنالتی زدن در این زمین به این راحتی ها هم نیست!
پوزخندهای دلربا و حکیمانه ی سرهنگ هم یکی دیگه از جذابیت های گزارش ایشونه. سرهنگ بارها خدمت بینندگان عزیز عرض کرده که دفاع خطی و سیستم چهار چهار دو چیزی جز ضرر برای تیم ها به همراه نداره ولی متاسفانه مافیای فوتبال (گواردیولا، مورینیو و ...) با توطئه ای شوم از رسیدن پیام آگاهی بخش سرهنگ به اهالی فوتبال ممانعت می کنن، همین باعث میشه که بعد از باز شدن دروازه هر تیمی که با دفاع خطی بازی می کنه لبخندی از رضایت روی لب های سرهنگ بشینه و بعد از ارضای کامل روحی روانی بگه: ووو توی درواااازههه ... این هم عاقبت استفاده از دفاع خطی!
 
آیدین سیار سریع
 
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL 
  ۵  
آی اسپورت
2016-05-01 11:20:50
نظر دهید

۵ نظر
-
يكشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۱:۲۴
تو که طنزنویسمون باشی گزارشگرمونم همین باید باشه!!!
پرززز
يكشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۱:۵۱
آیدین جان این بار طنز ننوشتی همه واقعیت هست متاسفانه.اگر برای استخدام در مراکز دولتی بویژه پستی ک مخاطب میلیونی داره تایید روانشناس شرط استخدام بود با همچنین پدیده هایی روبرو نمیشدیم
رضا
يكشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۰۴
خیلی عالی بود دمت گرم بخصوص اون قسمت تلویزیونش!!
-
يكشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۲۰
توی بیمزه خیلی خوبی!!!
کیوان آبی
يكشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۵۶
خیلی باحال بود دمت گرم
ولی گذشته از شوخی و خنده متاسفانه اکثریت یا میشه گفت از دَم تا دُم گزارگشر های ایران میشه گفت زیره خط فقر تو زمینه گزارشگری هستند حتی عادل فردوسی پور که روز به روز تو این زمینه ضعیف تر هم میشه
امیدوارم یکروز بالاخره استعداد های واقعی تو همه زمینه ها تو این مملکت ببینیم نه آشنا بازی و پارتی و ...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر