فهرست
مصاحبه ی جالب کی روش با مجله ی FourFourTwo
مصاحبه ی جالب کی روش با مجله ی FourFourTwo

مصاحبه ی جالب کی روش با مجله ی FourFourTwo

آی اسپورت- این روزها تیم ملی فوتبال ایران و کارلوس کی‌روش مورد توجه بسیاری از رسانه‌ها است. ایران خود را برای حضور در جام‌جهانی 2014 آماده می‌کند و از همین رو و با توجه به اعتبار بین‌المللی کی‌روش رسانه‌های بین‌المللی سراغ سرمربی پرتغالی تیم ملی کشورمان می‌روند.

در همین راستا خبرنگار مجله «Four Four Two» انگلیس گزارش سفر اندی میتن، خبرنگار این مجله به ایران و حضور در اردوی تیم ملی ایران را در شماره مِی 2014 خود با عنوان «چگونه یک منچستری قهرمان ایرانیان شد» منتشر کرده است.

این گزارش اینگونه آغاز می‌شود: جمعیت جوانی بدون در دست داشتن بلیت وارد ورزشگاه کرج که در 19 کیلومتری شهر تهران واقع‌ شده، می‌شوند. تابش آفتاب بهاری جمعیت حاضر در ورزشگاه را به ستوه آورده است ولی رشته‌کوه‌های پوشیده از برف البرز 14 میلیون جمعیتی که در تهران، پرجمعیت‌ترین شهر منطقه غربی آسیا زندگی می‌کند را سرحال می‌آورد.

خبرنگار مجله «فور فور تو» 3 ساعت پیش از اینکه دیدار ایران مقابل کویت در چارچوب رقابت‌های مرحله انتخابی جام ملت‌های 2015 آسیا برگزار شود وارد ایران شد، سفری که پس از 5 ماه دوندگی جوازش صادر شد. تحریم‌های اقتصادی و تقریبا عدم وجود رابطه بین ایران و بریتانیا باعث شده خبرنگاران بریتانیایی نتوانند ویزای سفر به جمهوری اسلامی ایران را دریافت کنند. البته با کمک کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران خبرنگار مجله «فور فور تو» موفق به عملی کردن این کار شد.

در ادامه گزارش آمده است: حتی اگر ایران مقصد گردشگری کم‌هزینه‌ای باشد مقصد آسانی در فهرست احتمالی‌ سفر غربی‌ها نخواهد بود. صدور ویزا به معنی سفر لحظه آخر به دوبلین بود، جایی‌ که مأمور مهاجرت با احترام و لبخندی گفت به ایران خوش آمدی. همکار وی هم در ادامه گفت: روزنامه‌نگاری؟ بریتانیایی هستی؟ تیم لوتون تاون را می‌شناسی؟ او طرفدار این تیم است.

در ورزشگاه هم فردی از فدراسیون فوتبال ایران از روی سکوها تا کنار زمین اسکورت‌مان کرد.

2 تصویر نقاشی شده بزرگ از آیت‌الله خمینی و {آیت‌الله} علی خامنه‌ای، رهبر ایران در بالای سکوهای ورزشگاه به چشم می‌خورند. افرادی با در دست داشتن طبل‌هایی جمعیت را برای سردادن شعار«ایران ایران» تشویق می‌کنند و کی‌روش با لبخندی بر لبانش و با دست دادن گفت: به ایران خوش آمدی. فردا با هم ملاقات کنیم تا بگویم که چطور ما از جهنم به بهشت رسیدیم.

جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی ایران که سابقه بازی در اوساسونا اسپانیا را دارد و به زبان انگلیسی و اسپانیایی صحبت می‌کند، گفت: متشکرم که به ایران آمدی.

کارلوس کی‌روش هتل تیم ملی را ترک می‌کند و وارد ترافیک شهر تهران می‌شود. ساعت یک بامداد است و سرمربی پرتغالی تیم ملی با یادآوری خاطرات دوران حرفه‌ای‌اش به مدت 3 ساعت به صحبت می‌پردازد. او ابتدا در مورد 2 دوره فعالیتش به عنوان دستیار سرالکس فرگوسن در منچستریونایتد، سرمربیگری رئال‌مادرید و تیم ملی پرتغال به خصوص 6 سال اخیر مربیگری‌اش صحبت می‌کند.

کی‌روش صحبت‌هایش را اینطور شروع کرد: من هدایت تیم ملی پرتغال را در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی به عهده داشتم ولی پایان تلخ و عجیبی در آنجا داشتم. اسپانیا ما را از دور رقابت‌ها حذف کرد. اگر واقع‌بین باشیم باید بگویم که بعید بود با وجود مصدومانی که در ترکیب تیم داشتیم بتوانیم اسپانیا را شکست دهیم ولی پیش از شروع بازی هیچ عذر و بهانه‌ای نیاوردم. در ضمن رونالدوی واقعی را در جام جهانی 2010 ندیدیم، او روی فرم نبود، ما انتظار داشتیم کریس تغییراتی در روند بازی به وجود بیاورد ولی موفق به انجامش نشد. اگر کریستانو در اوج بود درست مثل این بود که ما 14 بازیکن در زمین داریم.

حذف پرتغال با تک‌گلی که داوید ویا در مرحله یک‌هشتم نهایی برای اسپانیا به ثمر رساند اجتناب‌ناپذیر بود ولی این سرآغازی برای مشکلات کی‌روش بود. او از سوی وزیر ورزش پرتغال متهم به این شد که باید بازیکنانش تست دوپینگ بدهند. این مربی پرتغالی از اینکه بازیکنانش صبح زود مورد تست دوپینگ قرار بگیرند ناراحت بود و با پرخاشگری به تست‌گیرندگان مانع از گرفتن تست دوپینگ شد، هرچند تست هیچکدام از بازیکنان مثبت اعلام نشد.

عصبانیت کی‌روش هنوز هم مشهود است، او در این رابطه گفت: وزیر به من تهمت و با قضاوتش به اعتبار من لطمه زد. او بدون اینکه چیزی به اثبات رسیده باشد مرا محکوم و مردم پرتغال را علیه من کرد.

کی‌روش در سپتامبر 2010 از سوی کمیته ضد دوپینگ پرتغال به مدت 6 ماه از فعالیت محروم شد و یک هفته پس از آن هم از سمت مربیگری پرتغال کنار گذاشته شد. او به دادگاه آربیتریشن سوئیس درخواست تجدید حکم داد و در پی آن محرومیتش لغو شد. کی‌روش در مدت یک‌سال فعالیتی نکرد و در این مدت پیشنهاداتی را که به وی شد را رد کرد تا کاملا از اتهام دوپینگ بازیکنانش تبرئه شد. فدراسیون فوتبال ایران کی‌روش را زیر نظر داشت برای همین درخواست همکاری را به وی داد.

این پیشنهاد می‌توانست علاقمندی کی‌روش به سفر که سابقه مربیگری در موزامبیک، پرتغال، آمریکا، ژاپن، امارات، آفریقای جنوبی، انگلیس و اسپانیا داشت، راضی کند.

سرمربی 61 ساله کشورمان تصریح کرد: بازی ایران مقابل روسیه در ابوظبی را تماشا کردم تا آنالیز خودم را از این تیم داشته باشم. می‌دانستم تنها 4 تیم از قاره آسیا می‌توانند سهمیه حضور در مرحله پایانی جام جهانی حضور پیدا کنند و ژاپن و کره‌جنوبی از قاره کهن مدعیان اصلی حضور در مرحله پایانی این رقابت‌ها هستند.

از 43 تیم قاره آسیا تنها 4 تیم واجد شرایط حضور در مرحله پایانی جام جهانی می‌شوند و یک تیم دیگر از این منطقه راهی بازی پلی‌آف می‌شود تا در 2 دیدار رفت‌و‌برگشت شاید بتواند از این طریق کسب سهمیه کند. زمانی که کی‌روش تیم ایران را زیرنظر داشت تیم ملی در رده هفتم آسیا و در مکان پنجاه‌و‌چهارم جهان بود.

کی‌روش اظهار داشت: وقتی گفتم می‌خواهم مربی ایران شوم فکر کردند دیوانه شده‌ام. حتی نزدیک‌ترین فرد فامیل هم از من پرسید از انجام این کار مطمئن هستی؟ هنوز هم گفته‌های رسانه‌ها در خصوص جاهایی که پیش از این در آنجا کار کرده‌ام را به خاطر می‌آورم. وقتی به آفریقای جنوبی رسیدیم انتظار داشتم به محض ترک هواپیما مورد اصابت گلوله قرار بگیرم ولی واقعیت چیز دیگر و متفاوتی بود.

کی‌روش در سپتامبر 2011 قراردادی 3 ساله با فدراسیون فوتبال ایران بست و هدف کاملا واضح بود؛ جام جهانی 2014 برزیل. ایران پیش از این در 3 دوره جام جهانی حضور داشته که حاصل آن تنها کسب یک پیروزی مقابل آمریکا در جام جهانی 1998 فرانسه بوده است.

سرمربی پیشین رئال‌مادرید که دستیارانی همچون آنتونیو سیموئز پرتغالی، دن گاسپار آمریکایی- پرتغالی و میک مک‌درموت را در تیم ملی ایران در کنارش داشته است، خاطرنشان کرد: کلید موفقیت، تطبیق و سازگاری بود.

کی‌روش با اشاره به اینکه فوتبال ایران بازیکنان مستعدی دارد ولی ساختارش از فوتبال اروپا عقب است، عنوان کرد: کار کردن در قاره آسیا برای مربیان خیلی دشوار است، فقط کشورهای ژاپن، کره‌جنوبی و استرالیا از کیفیت بالایی برخوردارند چون می‌توانند سرمایه‌گذاری کنند و از بازیکنانی که در اروپا بازی می‌کنند، بهره ببرند. سال‌ها طول می‌کشد تا کشورهای دیگر این قاره پیشرفت کنند و از بین رفتن این فاصله خیلی دشوار است.

به نقل از تسنیم، وی ادامه داد: تیم ملی ایران برای انجام بازی‌های خود گاهی 12 ساعت با هواپیمای تجاری پرواز می‌کرد. ما باید تحت قوانین فیفا بازی می‌کردیم. باید شنبه در بیروت بازی می‌کردیم، سپس سه‌شنبه شب در سئول و متعاقبش 5 روز بعد در تهران به میدان می‌رفتیم. تیم چطور می‌توانست عمل کند به خصوص اینکه 5 ساعت در فرودگاه منتظر استقبال‌کنندگان بود؟

سرمربی ایران در خصوص تغییراتی که در تیم ملی به وجود آورده، گفت: رئیس ‌جمهور ایران و فدراسیون فوتبال این کشور این موضوع را درک و به ایجاد این تغییرات کمک کردند. آنها هواپیمای چارتر برای تیم ملی تهیه کردند و ما کارمان را با برد آغاز کردیم.

تیم ملی ایران رقابت‌های مرحله اول از دور انتخابی جام جهانی 2014 را با پیروزی 5 بر صفر مقابل مالدیو شروع کرد و در دور بعد با اندونزی، بحرین و قطر همگروه شد که در نهایت به عنوان تیم اول به دور بعد صعود کرد.

کی‌روش هنوز بر این اعتقاد بود که تیمش کم‌تجربه است برای همین صحبت با مربیان دیگر و جستجو برای یافتن بازیکنانی خارج از مرزهای این کشور که ریشه‌ای ایرانی دارند و مشتاق هستند تا برای شاهزادگان پارسی بازی کنند، شروع کرد. او جستجویش را از کشورهای آلمان، بلژیک و سوئد شروع کرد. در بلژیک رضا قوچان‌نژاد، بازیکنی که در ایران متولد و در هلند بزرگ شده بود را از تیم استاندارد لیژ دید. او تا تیم زیر 19 سال هلند هم بازی کرده بود.

قوچان‌نژاد، در این رابطه گفت: کی‌روش از من پرسید که چه احساسی نسبت به زادگاهت داری و اصلا تمایل به بازی در تیم ملی ایران داری. من هم تحت‌تأثیر حرفه‌ای‌گری او و رزومه‌اش قرار گرفته بودم.

گوچی (لقبی که خودش انتخاب نکرده است) در 11 بازی موفق شد 9 گل برای تیم ملی ایران به ثمر برساند. این بازیکن 26 ساله در حال حاضر برای چارلتون اتلتیک انگلیس بازی می‌کند.

در آلمان کی‌روش بازی اشکان دژاگه، بازیکن تیم جوانان آلمان را دید که در حال حاضر برای فولام بازی می‌کند و پیش از آن در ولفسبورگ آلمان عضویت داشته است. با وجود اینکه اشکان در تهران متولد شد ولی در کودکی به برلین مهاجرت کرد و در آنجا بزرگ شد و ادامه در کنار بازیکنانی همچون مسعوت اوزیل، ژروم بواتنگ و مانوئل نویر بازی کرد.

کی‌روش یادآور شد: خیلی زود متوجه شدم که دژاگه بازیکنی تأثیرگذار است و می‌تواند باعث پیشرفت ما شود. باید او را برای بازی در تیم ملی متقاعد می‌کردم و این کار دشواری نبود.

دژاگه در فوریه 2012 اولین بازی ملی‌اش را با پیراهن تیم ملی در تساوی 2 بر 2 مقابل قطر در چارچوب رقابت‌های مرحله سوم انتخابی جام جهانی انجام داد و موفق به گلزنی هم شد.

کی‌روش در این خصوص اظهار داشت: درست همانند فیلمنامه یک فیلم بود و اشکان خیلی سریع تبدیل به قهرمان ایرانیان شد.

دژاگه نیز تصریح کرد: خوشحال بودم، من در تهران متولد شده‌ام و خانواده‌ام ایرانی هستند. در ضمن حضورم در تیم ملی آلمان هم دشوار بود.

ایران به دور چهارم از مرحله انتخابی جام جهانی صعود کرد و با تیم‌های کره‌جنوبی، لبنان، قطر و ازبکستان همگروه شد. 2 تیم برتر این گروه به طور مستقیم راهی مرحله پایانی این رقابت‌ها می‌شدند. پس از انجام 3 بازی ایران 4 امتیاز داشت و یک بر صفر در بیروت مقابل لبنان تن به شکست داده بود. از شدت انتقادات کاسته نمی‌شد و سرمربی پرتغالی ایران برای اینکه ایرانی نبود و بازی‌های خارج از تهران را تماشا نمی‌کرد و در کنار این‌ها مدت زمان زیادی در ایران نبود و حدود 3 ماه از حضورش در ایران را هم در آپارتمانش مشغول تماشای کشتی و والیبال، دیگر ورزش‌های محبوب ایران بود، به باد انتقاد گرفته شد، به خصوص اینکه وی ظاهراٌ در یک بازی لیگ روی سکوها خوابش برد.

کی‌روش که پس از شکست مقابل لبنان خوشحال نبود با لبخند گفت: وقتی به پیروزی نمی‌رسید انتقادات شروع می‌شود. سرالکس فرگوسن در توصیف چنین شرایطی سفر هوایی برای بازگشت به خانه را «عذاب لعنتی» توصیف می‌کرد و این تکه‌کلامی است که من هم مورد استفاده قرار می‌دهم. باورم نمی‌شد که بازی را باختیم ولی به هر حال بد بازی کرده بودیم و مستحق انتقاداتی که می‌شد، بودیم.

سرمربی ایران که شاگردانش با این شکست در جایگاه سوم گروه قرار گرفت، تصریح کرد: سکوتی که در راه برگشت به خانه در کاروان تیم ملی حاکم بود نشان از دردی بود که ما داشتیم و شرایط کسب سهمیه هم برای ما به خطر افتاده بود.

جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی با تمجید از سرمربی 61 ساله ایران گفت: ساعت 2 بامداد می‌توانید کی‌روش را ببینید که در حال مطالعه بازیکن سمت چپ تیم حریف است. اگر او آماده این کار ‌شود ما هم باید آماده اجرای تفکرات وی شویم.

کی‌روش خاطرنشان کرد: در تهران رستوران‌های بین‌المللی زیادی وجود دارد. من عاشق کباب‌های محلی ایران هستم.

کی‌روش گفت: من در موزامبیک متولد شده‌ام و به فضای اسلامی عادت دارم. از سال 1989 هم شروع به سفر به کشورهای مختلف کردم ورزشگاه‌هایی را می‌دیدم که بانوان در آن حضور نداشتند. البته این برای آنهایی که از فرهنگ‌های دیگر می‌آمدند، راحت نبود ولی به هر حال باید به فرهنگ جوامع دیگر احترام گذاشت.

تماشاگرانی که از روی سکوها شکست تیم ملی ایران در بیروت را تماشا می‌کردند خوشحال نبودند ولی تیم خیلی زود به روزهای اوجش بازگشت و موفق شد در بازی بعدی‌اش که در 38 دقیقه پایانی 10 نفره شده بود کره‌جنوبی را در ورزشگاه آزادی یک بر صفر شکست دهد و همان شب غوغایی در ایران به راه افتاد.

دژاگه با یادآوری بازی با کره گفت: ما در آن بازی از حمایت 100 هزار تماشاگر بهره می‌بردیم. آنها وقتی بازیکنان کره زمین را ترک می‌کرند آنها را هو می‌کردند. واقعاٌ شوکه شده بودم.

ایران بازی بعدی‌اش را یک بر صفر به ازبکستان واگذار کرد، رکوردی که آنها از خود به ثبت رسانده بودند نشان می‌داد که شاگردان کی‌روش در 5 بازی صاحب 2 پیروزی، یک تساوی و 2 شکست شده‌اند و در جایگاه سوم جدول گروه خود بودند. تیم ملی 3 بازی در ماه ژوئن 2013 برای انجام دادن داشت که 2 بازی از این 3 بازی مقابل تیم‌های قدرتمند کره‌ جنوبی و قطر بود. ایران برای صعود به جام جهانی باید هر 3 بازی باقیمانده را با برد پشت‌سر می‌گذاشت آن هم در حالی که بازیکنی تأثیرگذار همچون اشکان دژاگه را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت.

ایران در نخستین گام از 3 بازی حساس باقیمانده خود موفق شد قطر را در دوحه یک بر صفر شکست دهد. آنها در بازی برگشت موفق شدند 4 بر صفر لبنان را در دیداری انتقام‌جویانه در حضور 90 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران از پیش‌رو بردارند.

ایران برای انجام دشوارترین و شانزدهمین بازی از مرحله انتخابی جام جهانی 2014 برزیل به کره‌جنوبی سفر کرد. نتیجه تساوی در این دیدار کافی بود تا کره به همره ازبکستان که 5 بر یک بر قطر غلبه کرده بود، سهمیه حضور در مرحله پایانی جام جهانی را کسب کند.

سرمربی پرتغالی ایران تأکید کرد: برای تساوی به اولسان نرفته بودیم چون می‌دانستیم که با این نتیجه ما یکی از تیم‌های صعودکننده نخواهیم بود. سرمربی کره به من و تیم ملی ایران تاخت و گفت که بزرگ‌ترین آرزویش این است که مانع از رسیدن ایران به جام جهانی 2014 شود.

چوی کانگ هی، سرمربی کره در واقع گفت: شکست دادن ایران مسئله‌ای نیست. کی‌روش باید مسابقات جام جهانی را از تلویزیون تماشا کند.

حتی سونگ هیونگ مین، کاپیتان کره هم پا را فراتر گذاشت و با حمله به کاپیتان ایران عنوان کرد: کاری می‌کنم که جواد نکونام خون گریه کند.

زمانی‌که تیم ملی به کره رسید پوسترهای چوی کانگ هی سرتاسر این ورزشگاه حتی در اتاق رختکن ایران به چشم می‌خورد.

گاسپار مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی هم در این خصوص گفت: انجام این کار فتنه‌انگیزی بی‌مورد بود، هرچند تصاویر مربی کره مدت زمان زیادی روی دیوار نماند!

پیش از شروع بازی با کره کی‌روش درِ یک کیسه پر از ماکت‌های کوچک جام قهرمانی جام جهانی باز و بین بازیکنانش تقسیم کرد و به آنها گفت که این را بگیرید و نگذارید رویای‌تان از دستانتان برود. یک نسخه بزرگ‌تر از این جام را هم که گاسپار در سال 2011 خریده بود همواره همراه تیم ملی ایران بود و رویش نوشته شده بود "تیم ملی ایران". شاگردان کی‌روش آماده انجام این بازی بودند.

کی‌روش با مرور بازی کره‌جنوبی- ایران گفت: آنها چندین تکل روی بازیکنان ما رفتند و ما نیز همین کار را کردیم. (با خنده) این بازی بود که جای روی کین خالی بود. بازی در نیمه اول بدون گل بود در حالی‌که در بازی همزمان دیگر ازبکستان یک بر صفر از قطر پیش افتاده بود. ما خیلی خونسرد بودیم ولی ناگهان متوجه شدیم که ازبکستان در آن بازی گل زده است. انگار قطر تسلیم شده بود و ازبکستان گل اول، دوم، سوم و چهارم را هم به ثمر رساند.

ایران با این نتیجه سوم گروه خود بود و از رسیدن به مرحله پایانی جام جهانی بازمی‌ماند تا اینکه گوچی یک ساعت پس از سپری شدن زمان بازی موفق به گشودن دروازه کره شد.

کی‌روش تصریح کرد: تصور کنید که با آن فشار و اشتیاق چه احساسی داشتیم.

رحمان احمدی، دروازه‌بان تیم ملی ایران که هیچگاه از سوی رسانه‌های ایرانی مورد حمایت قرار نگرفته بود موقعیت‌های کره را یکی پس از دیگری مهار ‌کرد. اگر کره می‌توانست بازی را به تساوی بکشاند و ازبکستان هم مساوی می‌کرد صعود ایران به طور مستقیم منتفی می‌شد هرچند ایران در نهایت بازی را برد و به عنوان تیم نخست گروه راهی مرحله پایانی جام جهانی شد.

پس از اینکه سوت پایان بازی به صدا درآمد باران بطری آب از سوی کره‌ای‌ها به روی 400 ایرانی حاضر در ورزشگاه که مشغول جشن و پایکوبی بودند، جاری شد. کی‌روش هم با مشتی گره شد به سمت مربی کره پاسخ اهانت‌های وی را داد.

کره که به خاطر یک گل تفاضل گل بیشتر نسبت به ازبکستان پس از ایران واجدالشرایط حضور در مرحله پایانی جام جهانی شد، شکست را پذیرفته بود و مربیان 2 تیم هم در پایان بازی با یکدیگر دست ندادند. بازیکنان ایران به رختکن برگشتند و پاشیدن آب به سر و صورت یکدیگر به شادمانی پرداختند.

کی‌روش تأکید کرد: پرونده این موضوع هنوز در کمیته انضباطی فیفا است و باید آنجا بماند. البته رابطه فدراسیون فوتبال 2 کشور در حال حاضر خوب است و مربیان 2 تیم هم مشکلی با هم ندارند.

هزاران نفر در فرودگاه بین‌المللی تهران گردهم آمده بودند تا از تیم ملی ایران استقبال کنند و حتی تعداد بیشتری نیز در ورزشگاه آزادی تهران منتظر ورود کاروان تیم ملی بودند. اعضای تیم ملی با حسن روحانی، رئیس‌جمهور جدید و میانه‌روی ایران ملاقات کردند. وقتی آنها پیش از این با محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور وقت ایران ملاقات کرده بودند، او تاکتیک‌های تیم را آنالیز کرده بود و نام تک‌تک بازیکنان را می‌دانست.

کی‌روش اردوی تیم ملی ایران را در ماه آوریل در کشور آفریقای جنوبی برگزار خواهد کرد. لیگ فوتبال باشگاهی ایران هم زودتر از موعد مقرر به پایان خواهد رسید تا به تیم ملی و کی‌روش که می‌خواهد شاگردانش را از لحاظ روحی و روانی تقویت کند، کمک کند.

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: ایران می‌تواند رقبایش را غافلگیر کند ولی برخی بازیکنان ایران کمی خجالتی و فروتن هستند. برخی از آنها تا کنون خیلی به کشورهای دیگر سفر نکرده‌اند و به جای اینکه به زبان انگلیسی مسلط باشند به زبان فارسی صحبت می‌کنند.

کی‌روش همچنین می‌خواهد ایران را نه تنها در فوتبال داخلی بلکه برای حضور در صحنه‌های بین‌المللی آماده کند. ایران پیش از جدال با آرژانتین، نیجریه و بوسنی در جام جهانی 2014 در راه آماده‌سازی خود بازی‌های دوستانه جدی‌تری را با بلاروس، مونته‌نگرو و آنگولا برگزار خواهد کرد.

دستیار پیشین سرالکس فرگوسن در منچستریونایتد ادامه داد: ما تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد تا از مرحله گروهی به دور بعد صعود کنیم. شاید مردم بگویند که صعود ایران دور از واقعیت است ولی به هر حال باید برای خودمان هدفی تعیین کنیم. ما به عنوان توریست وارد برزیل نخواهیم شد و فرصت این را داریم تا با بهترین تیم‌های دنیا بازی کنیم.

کی‌روش عنوان کرد: تصور کنید بازی دوستانه ما با آرژانتینی که لیونل مسی را در ترکیب دارد چقدر می‌تواند هزینه در بر داشته باشد؟ حالا ما بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای با آنها بازی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: من تیم ملی ایران را همانند قافله‌ای از شترها می‌بینم که از کویر عبور کرده است.

کی‌روش گفت: حالا ما به آبادی رسیده‌ایم و می‌‌رویم تا از آن لذت ببریم.

و سپس ؟

سرمربی ایران با بالا انداختن ابرویش گفت: خوش‌شانس هستم که چندین پیشنهاد داشته‌ام.

کی‌روش با انتخاب دقیق الفاظش در پایان خاطرنشان کرد: ترجیح می‌دادم هدایت یک تیم ملی را بر عهده می‌گرفتم ولی رد کردن پیشنهاد یک تیم لیگ برتری انگلیس دشوار است.

     
آی اسپورت
2014-04-07 15:34:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر