فهرست
گزارشی از چهره ناکام پرسپولیس: راستی که «چــــپ» شد!
گزارشی از چهره ناکام پرسپولیس: راستی که «چــــپ» شد!

گزارشی از چهره ناکام پرسپولیس: راستی که «چــــپ» شد!

آی اسپورت- یکی از تغییرات اجباری پرسپولیس در بازی با نفت، حضور بابک حاتمی در پست دفاع راست به جای رامین رضاییان محروم بود؛ تغییری که بسیار به ضرر سرخپوشان تمام شد و پرسپولیس گل اول را از وحید امیری و از سمت راست خود و در حالی که حاتمی جلو کشیده بود و سر جای خودش نبود، دریافت کرد و گل دوم را هم روی اشتباه این بازیکن و در حالی که حاتمی نتوانست در میانه میدان مجتبی حق‌دوست را مهار کند و بازیکن نفت در موقعیت تک‌به‌تک قرار گرفت و گل زد، دریافت کرد. به این ترتیب حاتمی یکی از بازیکنان تاثیرگذار در شکست پرسپولیس بود که با کارت زردی هم که در بازی با نفت دریافت کرد، دواخطاره شد و بازی بعد تیمش برابر گسترش فولاد را از دست داد. 
دفاع چپ ثابت
برانکو به دلیل اینکه در ابتدای فصل هنوز دفاع چپ اصلی خود را نشناخته بود از حاتمی که پست اصلی‌اش مدافع راست است در دفاع چپ استفاده کرد و در بازی اول فصل تیمش مقابل پدیده او را در ترکیب اصلی قرار داد که این بازیکن از سایت برنامه90 نمره ضعیف5/4 را دریافت کرد. اودر بازی با استقلال‌صنعتی در هفته دوم هم در دفاع چپ بازی کرد و نمره بسیار ضعیف5/5 را گرفت. برانکو در بازی با سپاهان در هفته سوم از وحید حیدریه و محمد انصاری در دفاع چپ استفاده کرد اما در بازی با ذوب‌‌آهن حاتمی دوباره به ترکیب اصلی و دفاع چپ برگشت و نمره متوسط رو به ضعیف 5/3 را دریافت کرد. او در بازی با فولاد نمره متوسط رو به ضعیف5/3 و در بازی با سایپا نمره ضعیف5/4 را گرفت.
انصاری جایش را گرفت
حاتمی بازی هفته هفتم مقابل تراکتورسازی را به دلیل سه‌اخطاره بودن از دست داد و به‌جای او محمد انصاری در ترکیب اصلی قرار گرفت و مرد اصلی پرسپولیس در پست دفاع چپ شد. به این ترتیب حاتمی در فاصله هفته‌های هشتم تا یازدهم، چهار هفته به طور کامل نیمکت‌نشین بود اما در بازی هفته دوازدهم مقابل استقلال اهواز از دقیقه81 به بعد فرصت بازی پیدا کرد. او در بازی بعد مقابل نفت از دقیقه73 و در بازی‌ با گسترش‌فولاد از دقیقه81 برای سرخپوشان به میدان رفت.
هنرنمایی در بازی با سپاهان
مدافع شماره40 قرمزها در فاصله هفته‌های پانزدهم تا هفدهم سه هفته نیمکت‌نشین بود اما با مصدومیت انصاری در هفته‌ هجدهم و در بازی با سپاهان در ترکیب اصلی قرار گرفت و نمایش ضعیفی داشت. به خصوص روی گل دوم سپاهان که پاس اشتباه او در محوطه جریمه پرسپولیس به لوسیانو پریرا رسید و این مهاجم برزیلی گل دوم تیمش را به ثمر رساند. حاتمی در این مسابقه روی گل دوم تیمش تاثیرگذار بود و ارسال بلند او از جناح چپ با ضربه ناقص طارمی همراه شد و در ادامه کمال کامیابی‌نیا با یک شوت سرکش گل تساوی پرسپولیس را به ثمر رساند. با این حال حاتمی در این مسابقه نمره بسیار ضعیف5/5 را دریافت کرد و از ترکیب خارج شد.
بازگشت با گل خورده
این بازیکن در هفته‌های نوزدهم و بیستم نیمکت‌نشین بود اما از دقیقه78 بازی برگشت مقابل سایپا به میدان آمد تا پرسپولیس بتواند از گل زده خود دفاع کند اما سرخپوشان در دقیقه91 گل مساوی را دریافت کردند!
حضور در پست اصلی
حاتمی در بازی با تراکتور نیمکت‌نشین بود اما محرومیت رامین رضاییان در بازی با صبا باعث شد تا حاتمی برای اولین‌بار در این فصل فرصت بازی در پست اصلی خود یعنی دفاع راست را پیدا کند. پرسپولیس، صبا را یک بر صفر برد و حاتمی نمره متوسط رو به ضعیف5/3 را دریافت کرد.
نیمکت‌نشینی دوباره
این بازیکن در هفته‌های بیست‌وچهارم و بیست‌وپنجم روی نیمکت بود و در داربی82 مقابل استقلال یک دقیقه فرصت بازی و در بازی با استقلال اهواز دو دقیقه فرصت حضور در زمین را پیدا کرد اما محرومیت دوباره رضاییان باعث شد تا حاتمی دوباره در ترکیب قرار بگیرد که حاصل آن شکست 2 بر صفر سرخپوشان بعد از 21بازی نباختن بود.
مرد باخت‌ها!
حاتمی در حالی در این فصل هفت بازی کامل در ترکیب اصلی پرسپولیس بوده که این تیم در چهار بازی مقابل استقلال‌صنعتی، ذوب‌آهن، سایپا و نفت شکست خورده و در دو بازی برابر فولاد و صبا به پیروزی رسیده و مقابل سپاهان به تساوی رسیده است تا به این ترتیب او در پنج بار حضور در ترکیب اصلی سرخپوشان رنگ پیروزی را ندیده باشد!
در جمع ضعیف‌ترین‌های فصل
این بازیکن تبریزی در مجموع این فصل 14بازی برای پرسپولیس انجام داده و 770دقیقه به میدان رفته است. او به دلیل اینکه در 50درصد بازی‌های تیمش حضور نداشته، نامش در رده‌بندی نمرات بازیکنان لیگ‌برتر در سایت برنامه90 قرار ندارد اما وقتی به میانگین نمره او که 4/36 است، نگاه ‌کنیم و او را با محمدوحید اسماعیل‌بیگی مدافع سایپا که نمره 4/07 گرفته و در رتبه182 قرار دارد و همچنین با محمداسماعیل نظری بازیکن استقلال اهواز که نمره 4/46 را گرفته و در رتبه آخر و 183 رده‌بندی بازیکنان قرار دارد، مقایسه ‌کنیم به این نتیجه می‌رسیم که او در زمره ضعیف‌ترین بازیکنان این فصل بوده است!
     
آی اسپورت
2016-05-02 15:11:31
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر