فهرست
یادداشت روز: هفته 29: روز فوتبال بی ادعا!
یادداشت روز: هفته 29: روز فوتبال بی ادعا!

یادداشت روز: هفته 29: روز فوتبال بی ادعا!

آی اسپورت - جذاب ترین هفته لیگ، نتایج دور از انتظار زیادی داشت. برد استقلال برابر فولاد و توقف پرسپولیس در آزادی جدول رده بندی مسابقات را در صدر جدول بسیار پیچیده کرد. نفت تهران نیز با بردی پر گل، صدرنشین جدید لیگ سیزدهم لقب گرفت تا هفته ما قبل پایانی به آنهایی روی خوش نشان دهد که به جای مصاحبه و کُری خواندن، تمرکزشان را بالا بردند.
رقابت تنگاتنگ جدول فریبتان ندهد، سرنوشت لیگ سیزدهم در دست گل محمدی و شاگردان نادیده گرفته شده اش افتاده، همان هایی که از اول هم تماشاگر نداشتند، نه اینکه با کیفیت پائینشان و ادعاهای فراوان تماشاگران سابق را نیز فراری دهند.
جای تعجب هم نیست که یحیی گل محمدی و تیم بی حاشیه نفت تهران بیشترین منفعت را از این سکوت بجا و به موقع ببرند. برد پر گل برابر گسترش کم انگیزه، بهبود تفاضل گل و از همه مهمتر نشستن بر جایگاه نخست. حالا سرنوشت قهرمانی نه دست تیم های پر ادعای ولخرج، بلکه در اختیار تیمی است که در آستانه انتقال نابخردانه از پایتخت هم قرار داشت. این در حالی است که کمترین توجهی به این تیم نمی شود و زردهای بی تماشاگر تهرانی حتی یک ستاره اسمی هم در تیمشان ندارند. در چنین شرایط ناعادلانه ای این یک شاهکار است. اگر قرار بود به همه تیم ها به یک اندازه بازیکن، پول، توجه، رسانه و ... تزریق می شد، شاید نفت خیلی زودتر از این ها صدرنشین لیگ می شد و در این جایگاه باقی می ماند.
راه آهن و ابراهیم زاده، دیگر بی ادعاهای این روزهای فوتبال ایران هستند که با متوقف کردن سرخپوشان، شانس قهرمانی پرسپولیس را به پائین ترین حدّ ممکن رساندند. این کار راه آهنی ها از آن جهت اهیمت پیدا می کند که بازیکنان خوش خیال پرسپولیس پیش از بازی مدام آرزوی برد استقلال برابر فولاد را به زبان آوردند، غافل از آنکه خودشان هم باید از پس رقیب رودر رو برآیند. حتی در همین دیدار نیز فوتبالیستی بهترین بازیکن تیم دایی بود که کمترین مصاحبه ها را در طول فصل داشته و گل های حساسی نیز به ثمر رسانده است. به خصوص اینکه در هفته های پایانی فصل، این عباس زاده بود که به تنهایی به داد پرسپولیس آمد و با گل هایش و عملکرد درخشانش این تیم را به عنوان مدعی در لیگ سیزدهم حفظ کرد.
کار راه آهن در متوقف کردن پرسپولیس آنقدر تأثیرگذار هست که با جرأت بتوان گفت ذوب آهن در هفته پایانی و برای ماندن در لیگ برابر این تیم کار آسانی نخواهد داشت. پس فجر و داماش هم می توانند با برد مقابل رقبا، به بقا امیدوار باشند.
جالب آنکه در دیدار حساس و بسیار مهم این هفته نیز بازیکنی موفق به گلزنی شد که در بین آبی های پایتخت کمترین ادعا را دارد. آرش برهانی، با وجود تداوم گلزنی در فصول مختلف و آمار گلزنی قابل قبول در این فصل نسبت به دقایق حضور در میدان و سایر مهاجمان استقلال، هیچ گاه کاری نکرده که تیمش را به حاشیه ببرد. او همچنین وفاداری اش را به لباس تیمش بارها ثابت کرده و اهل بازار گرمی هم نبوده.
هفته بیست و نهم لیگ سیزدهم به کام تیم ها و بازیکنانی شیرین شد که حرف های گفتنیشان را  به درون زمین آوردند! هفته پایانی و تعیین کننده چگونه خواهد بود؟ تا پایان هفته صبر کنید.
     
آی اسپورت
2014-04-07 17:12:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر