فهرست
گزارش روز :عجیب اما واقعی ؛ " پینتو " نقطه امیدواری بارسا برای صعود به نیمه نهایی چمپیونز لیگ !
گزارش روز :عجیب اما واقعی ؛ " پینتو " نقطه امیدواری بارسا برای صعود به نیمه نهایی چمپیونز لیگ !

گزارش روز :عجیب اما واقعی ؛ " پینتو " نقطه امیدواری بارسا برای صعود به نیمه نهایی چمپیونز لیگ !

آی اسپورت - وقتی ویکتور والدز در بازی مقابل سلتا با مصدومیتی شدید روبرو شد و به گفته پزشکان مجبور شد " 7 ماه  " را دور از میادین بماند ، هوادارن بارسلونا دچار دلهره عجیبی شدند چرا که جانشین ویکتور والدز یعنی" پینتو "  هرگز دروازه بانی در حد و اندازه های بارسا نشان نداده است. اما یک آمار جالب توجه در مورد این دروازه بان می تواند مایه امیدواری بارسلونا و هوادارانش برای بازی برگشت در مقابل اتلتیکو و گذر از سد این تیم باشد.

« پینتو در ورزشگاه بیسنته کالدرون (ورزشگاه اختصاصی اتلتیکو) در مقابل بزرگترین مهاجمین تاریخ اتلتیکو قرار گرفته است . از جمله این مهاجمین می توان به : فرناندو تورس ، دیگو فورلان  ، سرخیو اگرو ، فالکائو و دیگو کاستا اشاره کرد. و در تمام این بازی ها ، پینتو گلی از این مهاجمین دریافت نکرده و تیمش نیز برنده بوده است. این دروازه بان آندولوسی دوبار با سلتا و دو بار با بارسا در بیسنته کالدرون مقابل اتلتیکو قرار گرفته است که در هر 4 دیدار تیمهایش به برتری دست یافته اند. همراه با سلتا در دو فصل پیاپی 2005-2006 و 2006-2007 و با نتایج 0-3 و 2-3 موفق به شکست اتلتیکو شد و جالب اینجاست که در این دو بازی ، پینتو از مهاجمین اصلی اتلتیکو یعنی تورس و ماتیو کژمان گلی دریافت نکرد »


« اما بعنوان دروازه بان بارسا ، پینتو در فصل 2008-2009 و در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی اسپانیا در دیدار رفت ، درون دورازه قرار گرفت و بارسا در آن بازی با نتیجه 1-3 پیروز از زمین خارج شد. تک گل اتلتیکو را " اویفالوژی " به ثمر رسانده بود. در آن بازی پینتو چند توپ خوب را از دیگو فورلان گرفت . اما دومین باری که پینتو بعنوان دروازه بان اصلی بارسا مقابل اتلتیکو قرار گرفت همین فصل پیش بود که در غیاب والدز مصدوم ، بارسا در زمین اتلتیکو 1-2 به پیروزی رسد . در این بازی هم نه فالکائو و نه دیگو کاستا موفق به گشودن دروازه پینتو نشدند »


حال پنجمین بازی پینتو در زمین اتلتیکو مادرید در پیش است و در پایان آن بازی مشخص خواهد شد که رکورد 4 پیروزی متوالی پینتو بر اتلتیکو ، بهتر خواهد شد یا اتفاق دیگری خواهد افتاد.

     
آی اسپورت
2014-04-07 18:17:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر