فهرست
پیش‌بازی: بایرن مونیخ – اتلتیکو مادرید؛  چه در سرِ پپ می‌گذرد؟
پیش‌بازی: بایرن مونیخ – اتلتیکو مادرید؛ چه در سرِ پپ می‌گذرد؟

پیش‌بازی: بایرن مونیخ – اتلتیکو مادرید؛ چه در سرِ پپ می‌گذرد؟

آی‌اسپورت – هر دو مربی در بازی‌هایِ اولِ هفته‌یِ لیگ به بازیکنانِ کلیدی‌شان استراحت دادند. پپ مقابلِ بوروسیا مونشن‌گلادباخ، بازی‌ای که 3 امتیازش قهرمانیِ بایرن را قطعی می‌کرد، فیلیپ لام، دیوید آلابا، آرتورو ویدال، رابرت لواندوفسکی، داگلاس کاستا و تیاگو آلکانتارا را رویِ نیمکت نشاند و ژابی آلونسو و خاوی مارتینز را هم کلا از فهرست خارج کرد. اما نکته‌یِ مهم این بازی که نهایتا با نتیجه‌یِ 1-1 به پایان رسید تا کورسِ قهرمانیِ بوندسلیگا همچنان زنده بماند، قرار گرفتنِ توماس مولر در ترکیبِ اصلی بود. مولر در این بازی تک گلِ تیمش را زد. اما آیا بازی کردنِ او مقابلِ گلادباخ به معنایِ یک بار دیگر نیمکت‎‌نشینی‌اش مقابلِ اتلتی خواهد بود؟ تصمیمی که در بازیِ رفت بیشترین انتقاداها را از سویِ مطبوعاتِ مونیخی متوجهِ پپ گواردیولا کرد. به نظر می‌رسد پپ امشب از بینِ تیاگو و مولر یکی را انتخاب خواهد کرد. نکته‌یِ مثبتِ این بازی البته برایِ بایرن بازی کردنِ جروم بواتنگ بعد از ماه‌ها مصدومیت بود. البته اینکه پپ از بواتنگ در ترکیبِ اصلی در بازیِ امشب استفاده کند کمی بعید به نظر می‌رسد.
اما در نقطه‌یِ مقابلِ اتلتی هم که همچنان شانه به شانه‌یِ بارسا در صدرِ جدولِ لا لیگا پیش می‌رود، شنبه با یک گل رایو وایکانو را شکست داد. تک گلِ این بازی را آنتوان گریزمن تنها یک دقیقه بعد از ورود به زمین برایِ اتلتی زد. دیگو سیمئونه در این بازی جدا از گریزمن، فرناندو تورس، کوکه، سائول نیگز و فلیپه لوئیس را هم نیمکت‌نشین کرده بود. خبرِ خوب برایِ سیمئونه در جدالِ امشب بازگشتِ دیگو گودین است که بازیِ رفت را از دست داده بود.
اتلتی و بایرن امشب در شرایطی مقابلِ هم قرار می‌گیرند که بایرنِ پپ گواردیولا دو نیمه نهاییِ متوالی را به رقبایِ اسپانیایی، یعنی رئال مادرید و بارسلونا باخته است و اتلتی دنبال یک ال دربیِ دیگر در فینالِ چمپیونز لیگ بعد از 2 سال و گرفتنِ انتقام از رئال در سن سیرو است. اگر البته رئال فردا شب من سیتی را شکست دهد.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-در تاریخِ چمپیونز لیگ 69 درصد از تیم‌هایی که بازیِ رفت را 1-0 در زمینِ خودشان برده‌اند به دورِ بعد صعود کرده‌اند (20 از 29).
2-بایرن 11 بازیِ خانگیِ اخیرش در چمپیونز لیگ را برده (البته با احتساب پیروزی در وقتِ اضافه مقابلِ یوونتوس) و در این بازی‌ها 41 گل زده و تنها 6 گل خورده است. رکوردِ پیروزی‌هایِ خانگیِ پیاپی در چمپیونز لیگ در اختیارِ منچستر یونایتد است (12 برد).
3-آخرین تیمی که مانع از پیروزیِ بایرن در چمپیونز لیگ، در آلیانتز آرنا شد، رئال مادرید در آوریلِ 2014 بود (پیروزیِ 4-0 رئال).
4-بایرن در 5 بازیِ اخیرش در دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ تنها یک کلین شیت داشته است (1-0 مقابلِ بنفیکا). این بدترین رکورد بینِ 3 تیمِ دیگر مرحله‌یِ نیمه نهایی است.
5-اتلتی در 20 بازیِ اخیرش در چمپیونز لیگ 15 کلین شیت داشته است. از جمله 4 کلین شیت در 5 بازیِ اخیر.
6-توماس مولر در 17 بازیِ اخیری که در ترکیبِ اصلیِ بایرن بوده 15 گل زده است.
7-رابرت لواندوفسکی برایِ اولین بار بعد از پیوستن به بایرن، در 3 بازیِ پیاپیِ چمپیونز لیگ موفق به گل زدن نشده است.
8-آرتورو ویدال در 4 بازیِ اخیرِ بایرن در چمپیونز لیگ 2 گل زده و یک پاسِ گل داده است.
9-سائول نیگز نقشی مستقیم در نیمی از گل‌هایِ اتلتی در 6 بازیِ اخیرش در چمپیونز لیگ داشته است (2 گل، 1 پاسِ گل).
10-اتلتی در این فصلِ چمپیونز لیگ با تنها 5 گلِ خورده، کنارِ رئالِ مادرید، بهترین خطِ دفاع را داشته است.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-03 09:17:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر