فهرست
آنالیز: پنج بازیِ کلیدی در قهرمانیِ لستر
آنالیز: پنج بازیِ کلیدی در قهرمانیِ لستر

آنالیز: پنج بازیِ کلیدی در قهرمانیِ لستر

لستر 3 – 2 استون ویلا (13 سپتامبر)
 
لستر هنوز باختی در لیگ نداشت و با شروعِ خودش همه را سورپریز کرده بود. اما وقتی در نیمه‌یِ دوم جک گریلیش و کارلوس خیل، استون ویلایِ تیم شروود را 2-0 در استادیوم کینگ پاور پیش انداختند، به نظر می‌رسید که واقعیتِ لستر بالاخره سر رسیده است. اما ریاض محرز اصلا چنین نظری نداشت. یک کرنر از محرز برایِ ریچی دلائت کار را 2-1 کرد، بعد جیمی واردی در دقیقه‌یِ 80 بازی را به تساوی کشید و 9 دقیقه بعد این خودِ محرز بود که با پاسی عالی باعث شد نیتان دایر با ضربه‌یِ سر گلِ سوم را هم بزند و بازگشتی باشکوه برایِ روباه‌ها رقم بزند. این بازگشت لحظه‌ای بود که لستری شروع به باور کردن کردند.
 
لستر 2 – 5 آرسنال (26 سپتامبر)
 
بعد از پیروزی مقابلِ استون ویلا بالاخره لحظه‌ای که همه منتظرش بودند فرا رسید. جیمی واردی گلِ اول را زد اما ادامه تئو والکات کار را به تساوی کشید و بعد نوبت به الکسیس سانچز رسید تا با هت تریکش کارِ لستر را تمام کند. واردی با یک گلِ دیگر امیدی دوباره به تیمش بخشید، اما ژیرو گلِ پنجم را هم زد. بعد از این بازی بود که رانیریِ که تیمش در 7 بازیی اولِ لیگ 14 گل خورده بود دست به تغییرِ فول‌بک‌هایش زد. دنی سیمپسون به دفاعِ راست رفت و کریستین فوکس به دفاعِ چپ. لستر بازیِ بعدی‌اش را به سختی 2-1 در زمینِ نوریچ برد. هدفِ اصلی حالا یک کلین شیت بود. هدفی که رانیری برایِ رسیدن بهش به شاگردانش قول پیتزا داده بود! لستری‌ها بالاخره در 24 اکتبر، با پیروزیِ 1-0 مقابلِ کریستال پالاس به این هدف رسیدند. سیمپسون و فوکس حالا دیگر مهره‌هایِ کلیدیِ تیم بودند.
 
تاتنهام 0 – 1 لستر (13 ژانویه)
 
مقطعِ سنگینِ آخرِ سال وابتدایِ ژانویه برایِ لستر روزهایِ سختی به همراه آورد. اما شاگردانِ رانیری هنوز جزو مدعیانِ قهرمانی بودند. 3 روز قبل از بازیِ لیگ در وایت وارت لین، دو تیم در اف.ای کاپ در همین زمین به تساویِ 2-2 رسیده بودند. اما لستر 3 بازیِ پیاپی بود که در لیگ گل نزده بود. جیمی واردی با اینکه در ترکیبِ اصلی قرار گرفته بود اما هنوز مصدوم بود و تنها سایه‌ای از بازیکنی که رکوردِ گل زدن در 11 بازیِ پیاپیِ لیگ را ثبت کرده بود. بازی با دفاعِ محافظه‌کارانه‌یِ دو تیم پیش می‌رفت و به نظر می‌رسید تساویِ بدونِ گل نتیجه‌یِ پایانی‌اش باشد. اما در دقیقه‌یِ 83 فوکس کرنری فرستاد که با ضربه‌یِ سر هوت واردِ دروازه‌یِ یوریس شد. این اولین بردِ لستر از 19 دسامبر بدین سو بود و شروعی دوباره در اوج گرفتنِ روباه‌ها.
 
منچستر سیتی 1 – لستر 3 (6 فوریه)
 
لستر 3 بازیِ سختِ پشتِ سر هم داشت. در خانه مقابلِ لیورپول و خارج از خانه مقابلِ سیتی و آرسنال. سوپرگلِ جیمی واردی باعثِ پیروزیِ 2-0 مقابلِ لیورپول شد. اما در استادیومِ اتحاد این رابرت هوت بود که یک بارِ دیگر بدل به قهرمانِ تیمش شد و در دقیقه‌یِ سوم دروازه‌یِ سیتی را باز کرد. محرز در نیمه‌یِ دوم یک تنه دفاعِ سیتی را نابود کرد و گلِ دوم را زد. و گلِ سوم: باز هم رابرت هوت با یک ضربه‌یِ سر. آگوئرو 3 دقیقه مانده به پایان یک گل را جبران کرد اما این یک پیروزیِ بزرگِ دیگر برایِ لستر بود. کم کم این سوال زمزمه می‌شد: آیا واقعا لستر قرار است قهرمانِ لیگ برتر شود؟!
 
لستر 2 – 2 وستهم یونایتد (17 آوریل)
 
در یکی از دراماتیک‌ترین و جنجالی‌ترین بازی‌هایِ فصل، جیمی واردی در دقیقه‌یِ 18 دروازه‌یِ آدریان را باز کرد. اما این خودِ واردی بود که در دقیقه‌یِ 56 به خاطرِ دایو زدن (از نظرِ داور)، کارتِ زردِ دوم را هم از جاناتان ماس گرفت تا از بازی اخراج شود. لسترِ 10 نفره با تمامِ وجود برایِ حفظِ پیروزی می‌جنگید. اما بالاخره در دقیقه‌یِ 84 داور باز هم در تصمیمی جنجالی خطایِ پنالتیِ وز مورگان رویِ یک ضربه‌یِ کرنر را گرفت. اندی کارول توپ را گل کرد و 2 دقیقه بعد آرون کرسول با شوتی عالی وستهم را 2-1 پیش انداخت. کار برایِ مردانِ رانیری تمام شده به نظر می‌رسید، اما این بار تصمیمِ بحث‌برانگیزِ جاناتان ماس به سودِ لستر شد و تنه‌یِ اندی کارول به جفری شلوپ این فرصت را به لئوناردو اوژوا داد تا در دقیقه‌یِ 95 از رویِ نقطه‌یِ پنالتی بازی را به تساویِ 2-2 بکشاند. در نهایت همین یک امتیاز بود که باعث شد تساویِ دیشبِ چلسی و تاتنهام قهرمانیِ لستر را قطعی کند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-03 11:45:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر