فهرست
استتوس:‌ انتخابات «دور همی» فدراسیون فوتبال
استتوس:‌ انتخابات «دور همی» فدراسیون فوتبال

استتوس:‌ انتخابات «دور همی» فدراسیون فوتبال

آی اسپورت- از زمان شاه تا همین اوایل دهه هشتاد، دولت فوتبال را می‌خواست و غالباً برایش مدیرانی معتمد و پرنفوذ می‌گذاشت. دولت از دهه 80 به بعد هم فوتبال را می‌خواهد اما مدیران دیپورتی را می‌فرستد اینجا. روشی که قدیمی‌ها می‌گفتند: «تاکسی برگشتی». مناظره دیشب برنامه نود را دیدید. یک روح بود در سه بدن! روح خسته و پریشانی که حرفش در ساختمان چهار طبقه فدراسیون هم در رو ندارد. روحی سرگشته که در مناظره انتخاباتی، حتی از روی کاغذ هم غلط می‌خواند.  خب این از پست ریاست که دو نفرشان هم کفاشیان را برای نایب رییسی معرفی کردند. مدل پوتین – مدودف.

*برای انتخابات هیات رئیسه، اگر معرفی نامزدها را به عهده فدراسیون فوتبال عربستان می‌گذاشتیم، نمی‌توانست فهرستی بدتر از این برایمان تهیه کنند! نه فوتبالیست می‌بینید نه چهره اقتصادی، نه مدیر کارآمد.
*فریدون اصفهانیان هم نماینده شورای شهر است، هم تیم فوتبال دارد، هم رییس کمیته داوران است و هم موقع بازیهای تیمش به رختکن داوران می‌رود! او در کلاس دانش‌افزایی داوران، گزارش خود را با خط فارسی که به زبان فینگلیش نوشته بود، خوانده. یعنی تقلب در عرصه قضاوت که افراد در آن نماد عدالت و قانونمداری هستند. او به عنوان رئیس کمیته داوران، برای خودش ابلاغ نظارت بر مسابقات و ابلاغ ‌تدریس صادر می‌کند که بر خلاف مقررات فیفاست.
*شهرام دبیری یک تیم فوتسال داشته به اسم خودش. تیم دبیری! حضورش غیر قانونی است چون باید نماینده باشگاههای فوتبال باشد. اما بخاطر سوابقش در سازمان انرژی هسته‌ای، دریبل دو طرفه زده به قانون. او در معرفی باشگاهش نوشته: «در تیم دبیری تبعیض وجود ندارد؛ طوری که برادرزاده دبیری سه سال نیمکت‌ نشین بود.» بنازم این همه ایثار و رشادت را!
*هدایت ممبینی یادآور محسن رضایی است. مرد همیشه حاضر در تمام انتخابات. مجلس، شورا، فوتبال.
*مورد شگفت‌انگیز منصور قنبرزاده را بگو! دارستانی مربی بدنساز نفت به خاطر مشکلات مالی باشگاه و فشارهای روحی، جان داد. ارسلان مطهری به دلیل مسئله اسکان، دو ماه از تیمش دور ماند و در اوج لیگ، برگشت شهرستان! تیمی که پول غذا نداشت. کار به جایی رسید که قنبرزاده از فدراسیون بخواهد مشکل شام و نهار تیمش را حل کنند.دیشب سیدجلال حسینی در برنامه نود خطاب به ایشان گفت بیخود کردید آمدید فوتبال! حالا همین قنبرزاده می‌خواهد رییس سازمان لیگ شود! چرا؟ چون وزیر خواسته. برای چند پست دیگر مثل نایب رییسی امور بانوان یا نمایندگی استانها، فقط یک نامزد داریم که با خودشان رقابت خواهند کرد. با وجود این آدمها و چنین انتخاباتی است که تیم ملی با مشکل شورت و جوراب یا زمین تمرین مواجه است.

مهدی رستم‌پور
     
آی اسپورت
2016-05-03 18:29:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر