فهرست
برای مسی: تو مقصر نیستی
برای مسی: تو مقصر نیستی

برای مسی: تو مقصر نیستی

آی اسپورت- فوتبال آرژانتین همیشه در دنیا مطرح بوده است، مخصوصا تیم ملی این کشور که دو نفر از بهترین بازیکنان دنیا هم لباس آن را به تن کرده‌اند: مارادونا و مسی. این دو بازیکن اهل کشوری هستند که در آن فوتبال مذهب مردم است. به همین دلیل هم افراد آرژانتینی وقتی می‌خواهند بیشتر به زندگی و خانواده‎شان اهمیت دهند از فوتبالشان می‌کاهند.

اما لیونل مسی آرژانتینی است و همین کافی است که نتوان هیچ آرژانتینی‌ای را غیرفوتبالی و جدا از این ورزش نامید. همین موضوع باعث می‎شود که در این کشور همیشه بررسی‌‎ها و تحلیل‌ها دقیق و انتقاد از بازیکنان و توقع از آن‌ها زیاد باشد.

لیونل مسی هم یکی از بازیکنان همین کشور است و حالا زیر فشار انتقادات است. او از زمانی که وارد فوتبال حرفه‎ای شده در کشور خودش بازی نکرده و به همین دلیل جزو باند بازیکنانی که از یکی از تیم‌‎های بوکاجونیورز یا ریورپلاته آمده‌اند، نیست. همچنین در دوران حضور او در تیم، آرژانتین دستاورد بزرگی نداشته است و این موضوع هم فشار را روی هواداران این تیم بیشتر کرده است.

اما بدتر از همه این است که فدراسیون فوتبال آرژانتین هم هرگز از او و تیم ملی کشورش حمایت نکرده است و همان طور که پیش از این رسانه‌ای شده بود، زمانی بود که مسی انتقاداتی رسانه‌ای از این سازمان کرده بود و آن را یکی از اصلی‌ترین مقصرهای ناکامی تیم نامیده بود.

وقتی در تیمی بازیکنی اسطوره‌ای و فوق‌العاده مانند مسی وجود دارد، طبیعی است که تیمت را با محوریت او به زمین بفرستی و تاکتیک‌های تیم به شکلی باشند که بازیکنان دیگر در اطراف مسی چیده شوند. باید جلو و پشت سر او بازیکنانی فوق‌العاده از جنس خودش بازی کنند.

اما در این تیم آرژانتین هیچ کس در اوج نیست و به غیر از مسی بازیکنان دیگری هم هستند که باید برای موفقیت تیم تلاش کنند، بازیکنانی که حتی در سطح خودشان هم نبودند و این بزرگ‎ترین دلیل ناکامی آلبی سلسته است و ربطی هم به لیونل مسی ندارد. ر

 

۱۳ ۷  
آی اسپورت
2017-10-10 19:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
امیر
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۲۹
تمام فشار تیم روی دوش مسی .بقیه باریکنان اسم و رسم دار تیم 50 درصدتوان خودشون رو ارائه نمیدن
۷
Ava_86
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۱۰
این مطالب جان به قربان مسی تا کجا باید ادامه داشته باشه.. والله رونالدو دوره قبلی پرتغال تو پلی آف خورد به سوئد رونالدو یه تنه چهارتا زد به سوئد پرتغال برد جام جهانی یا تو همین آسیا بازیکنی مثل گری کیهیل ۳۸ ساله هنوزم برا تیم ملیش موثره و گل میزنه اونوقت جناب مسی با اینهمه ادعا و اسم و اعتبار عملا یه جام کوپا آمریکا نتونسته بگیره اونوقت بازم شیفگانش می گن فدای سرت که هستی مسی جان!!
۱ ۵
جاهد
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۱۷
اولا رونالدو 3 تا زد نه 4 تا!!!ثانیا من نمیدونم چرا هر کس طرفدار یه بازیکنی هست سعی میکنه کلا طرف مقابل رو تخریب کنه!رونالدو بازیکن بزرگیه به عنوان یه طرفدار مسی این حرف رو میزنم اما به نظر من بین مسی و رونالدو مسی بهتره.اینکه تو یه بازی فوتبال نتایج یه تیم رو به یه بازیکن نسبت بدیم اوج بی اطلاعی ما از فوتباله حالا چه میخواد مسی باشه چه رونالدو.من مسی رو بهتر میدونم چون به نظرم مسی از نظر تکنیکی از رونالدو بالاتره و البته میتونه در مواقع لزوم به تیم در بازی سازی کمک کنه اما رونالدو باید حتما بازی ساز خوب در کنارش داشته باشه تا بتونه بهترین عملکرد خودشو نشون بده. اما قطعا بکی از بزرگترین بازیکنان تاریخه و البته برای کسانی که رونالدو رو بهتر میدونن احترام زیادی قائلم.
۷
Ava_86
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۳۶
قرار نیس کسی رو تخریب کنیم اما تقدس الکی هم به یک بازیکن ندین مسی شاید تکنیک فوق العاده ایی داشته باشه اما شخصیت و کاریزمای رهبری نداره در واقع وقتی تیمش توی بحران باشه خصوصا تو بخش ملی اولین نفری که می بازه روحیه اشو خودشه. نقطه اوجشم بازی های کوپا و اون پنالتی معروفش بود که فورا تحت تاثیرش خداحافظی کرد و با کلی خواهش تمنا برگشت و از اون زمانم هنوز درخشش لازم نداشته. مسی بارسا با مسی آرژانتین دو شخصیت جدا هستند در بارسا هم اندازه ایی که اینیستا قدرت رهبری داره کاپیتانی برازنده اشه مسی در اون حد نیست شما شاید یادت نیاد اما یه زمانی تیم ملی آرژانتین به لطف تک ستاره ایی مثل مارادونا یک تنه همه تیم ها رو لوله می کرد و قهرمان جهان میشد اونم تیمی که یک سوم امروزش ستاره نداشت اما چی شده که آرژانتین از ارتش یک نفرمارادونا رسیده به انبوهی ستاره پرادعا اما در کنار هم بی خاصیتی که به دلیل نبود یک لیدر باروحیه عملا کارایی ندارند از دیبالا گرفته تا دی ماریا و هیگواین خیلی بازیکنای دیگه که همه تیم ها آرزشون دارن اما در آرژانتین با اسم و رسم فقط در زمین قدم میزنن. در همون امریکای جنوبی میشه بگید شیلی به لطف کدوم فوق ستاره الان چند پله بالاتر از مسی و یارانشه؟
حمید
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ۰۲:۵۸
شاید خدا نیاز به پرستش داشته باشه ولی مسی هرگز! اگه اینجوری بود موقع زدن ضربات آزاد برای جذب دختربچه های زیرهیجده سال مثل بچه-قرتیانو دم تکون می داد. و برای دخترهای مثبت هیجده باز هم مثل بچه-قرتیانو کلی عکس سکسی با لباس زیر می گرفت. نه عزیز من! مسی هیچ وقت نیازمند جلب توجه به شیوه های بچه-قرتیانو نبود. بی آلایش و ساده. فوتبال فقط برای فوتبال.
۱
جاهد
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۳۱
اوا خانم اولا من هم بازي هاي مارادونا رو ديدم هم مسي.اينكه ميگي قدرت رهبري نداره باهات موافقم اما اين مسئله ربطي به توانايي فوتبالش نداره.بر عكس رونالدو ميتونه بهتر رهبري كنه اما توانايي فوتبالي مسي رو نداره.در ضمن من هيچ قسمت از كامنتم از مسي قديس سازي نكردم.به هر حال بازي ديشب فكر ميكنم جواب خوبي براي شما بود و واقعا مسي يه تنه ارژانتين رو به جام جهاني برد.اما كلا بايد قبول كنيم دوره فوتبال عوض شده و اين تيم ها هستند كه موفق ترن نه تك ستاره ها.مسي قطعا نميتونه تنهايي تيمشو قهرمان كنه اگه ميخواي بگي رونالدو يه تنه پرتغال رو قهرمان كرد بايد بگم شما بايد دوباره بازي هاي يورو رو مرور كنيد.قطعا سخت ترين قرعه پرتغال تا فينال لهستان بود كه خودش حرف براي گفتن داره و البته رونالدو فقط تو دو بازي گل زد و در فينال هيچ نقشي نداشت!!!پس صحبت از يه تنه قهرمان كردن بيشتر طنزه.تيم پرتغال قهرمان شد نه رونالدو.
جاهد
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۰۳:۲۱
البته این رو هم اضافه کنم که حذف شیلی و صعود آرژانتین با هریک مسی بهترین پاسخ برای بخش پایانی کامنت شماست!!!شیلی شاید یکی دو دوره بخاطر داشتن نسل طلایی و البته کمی شانس قهرمان شده باشه امآ نمیتونه در نتایجش استمرار داشته باشه و مثلا این دوره یه جام جهانی صعود نکرد و دوره قبلی هم یک هشتم حذف شد اما مسی و آرژانتین سه دوره قبلی در جام های معتبر فینالیست بودن و این دوره هم رفتن جام جهانی مثل 50 سال گذشته و این یعنی استمرار.وقتی صحبت آز شانس میکنم یعنی اینکه مسی توپ رو در نیمه خودی میگیره 3 بازیکن رو دریبل میزنه و مقابل دروازه خالی توپ رو به هیگواین میده و اون هم نمیتونه دروازه خالی رو باز نکند!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر