فهرست
منچستریونایتد، آماتوری با دو الماس
منچستریونایتد، آماتوری با دو الماس

منچستریونایتد، آماتوری با دو الماس

آی اسپورت- منچستریونایتد که ماه ها صبر کرده بود تا فرصت مناسب از راه برسد و بتواند فاصله اش را با تیم های بالای جدول در لیگ کم کند، در دیدار روز چهارشنبه دوباره تبدیل به همان تیم ناامیدکننده چندی پیش شد. اما برای این موضوع آن ها هیچ کس جز خودشان را نباید سرزنش کنند. یونایتد در بازی با هال سیتی تیمی بی شخصیت بود که ثابت کرد لایق هیچ نتیجه ای جز نتیجه به دست آمده نبوده است، یعنی تساوی بدون گل.

تساوی بدون گل در تئاتر رویاها دوباره به همه یادآوری کرد که چرا آن ها در جدول رده بندی لیگ برتر انگلیس در رده ششم قرار دارند. این تیم هنوز نتوانسته سیستم بازی منسجمی را به دست آورد و این توانایی را ندارد که مقابل تیم هایی که با سیستم دفاعی بازی می کنند نتیجه بگیرد. مورینیو هم هیچ کاری نمی کند جز اشاره به مواردی که به سود خودش و تیمش نبوده است و مشکلاتی که سر راهش بوده است.

در بازی های این فصل دیده شده که معمولا یونایتد در بازی ها بی هدف است. به نظر این تیم برای حمله هایش برنامه ای مشخص ندارد و بیشتر برای رسیدن به دروازه حریفان روی استعدادهای فردی پل پوگبا و زلاتان ایبراهیموویچ حساب کرده است. حتی این تیم در بعضی بازی ها شبیه به تیمی آماتور است که دو الماس در اختیار دارد. مورینیو به جای این که در این تیم برنامه ای خاص داشته باشد، منتظر است تا ستاره هایش روش کارشان را به تیم دیکته کنند و راهی برای باز کردن دروازه حریفان به او نشان دهند.

مدافعان یونایتد هم زمانی که باید محکم کار کنند این کار را انجام نمی دهند و مخصوصا آندر هررا در بازی کردن پشت سر هافبک ها ناکام است، البته این اتفاق در چند بازی اخیر افتاده است. پوگبا هم مثل شماره 10 هایی که معمولا انفجاری بازی می کنند نیست و بیشتر سعی می کند توپ را از میانه زمین بگیرد و به فضاهای خالی برود.

عدم وجود هویت واقعی باعث شده یونایتد در بازی های زیادی در این فصل اذیت شود و بارها و بارها ناکام بماند. مخصوصا در اولدترافورد و مقابل تیم هایی که با اتحاد، انسجام و سیستم دفاعی مقابل آن ها بازی می کنند.

به سختی بتوان بازی ای را در رقابت های این فصل به یاد آوریم که یونایتد در آن از هیچ به برتری رسیده است و توانسته شرایط بازی را به سود خودش تغییر دهد. در بازی های خانگی این فصل مورینیو و تیمش مشکلات زیادی داشته اند و بعد از برنلی، استوک و وستهام، حالا مارکو سیلوا و تیمش توانستند در ورزشگاه خانگی این تیم از آن ها امتیاز بگیرند.

تقریبا 6 ماه از زمانی که این تیم برای جذب پوگبا رکورد نقل و انتقالات را شکست می گذرد و آن ها هنوز نتوانسته اند قدرت واقعی این بازیکن را ببینند. آن اعتماد به نفس و باوری که زلاتان همیشه به خودش داشت در این فصل در او دیده نمی شود. هرچند که او در این فصل گل های زیادی برای تیمش زده، اما اوضاع برای یونایتد باید خیلی خیلی بهتر از این ها باشد.

با در اختیار داشتن 60 درصد مالکیت توپ مورینیو دوباره این شانس را دارد که بگوید تیمش بدشانس بود که نتوانست گل بزند. اما حداقل تا 15 یا 20 دقیقه اول بازی نگذشته بود اصلا به نظر نمی رسید که یونایتد شانسی برای گل زدن داشته باشد.

هال سیتی برای سبک بازی ای که مقابل یونایتد و در خانه این تیم انجام داد شایسته تمجید است. این تیم اخیرا 3 بار مقابل شیاطین سرخ قرار گرفته است و هر 3 بار هم برای این تیم مشکلاتی ایجاد کرده است.

بعضی از هواداران یونایتد می پرسند چرا آنتونی مارسیال فرصتی پیدا نکرد تا جنبه های دیگر بازی را به نمایش بگذارد. این سوال زمانی جدی تر شد که بعد از انجام 3 تعویض مورینیو به جای این که اوضاع بهتر شود و مشکلات حل شود کار برای تیم مورینیو دشوارتر هم شد.

شاید یونایتدی ها تصمیمات داوری را در نتیجه نگرفتنشان خیلی موثر بدانند، اما حداقل در بازی با برنلی، استوک و هال سیتی داور هیچ تاثیری در نتیجه بازی نداشت و این خود آن ها بودند که امتیازات را از دست دادند. این نتایج روز به روز یونایتد را بیشتر به ناامیدی از رسیدن به جمع 4 تیم برتر نزدیک می کند. مورینیو باید برای تیمش فکری کند و برنامه ای جدید تدوین کند تا شرایط عوض شود. در نهایت یک نتیجه بد دیگر در خانه رقم خورد و دوباره امتیازاتی از دست رفت. اما فقط این نبود چون به غیر از نتیجه، عملکرد هم فاجعه بود.

 

۲    
آی اسپورت
2017-02-03 13:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر