فهرست
این جنگ تمام شدنی نیست
این جنگ تمام شدنی نیست

این جنگ تمام شدنی نیست

آی اسپورت – جنگ رسانه ای سرمربی پرسپولیس و سرمربی تیم ملی وارد فاز جدیدی شده. بعد از مصاحبه روز جمعه برانکو با خبرگزاری تسنیم که برانکو در آن برنامه پیشنهادی کی روش در مورد ملی پوشان شاغل در لیگ برتر را نقد کرد( البته عده ای می گویند خبری از نقد نبوده و برانکو به کی روش کنایه زده)، دیروز بخش ورزش سایت خبرآنلاین به عنوان رسانه نزدیک به سرمربی تیم ملی، در یادداشتی که نویسنده اش معلوم نبود شدیدا به پروفسور حمله کرده و نوشته که برانکو با حمله به کی روش قصد دارد ذهن هواداران تیمش را بعد از باخت در جام حذفی منحرف کند و به همین دلیل قصد از بین بردن آرامش تیم ملی را دارد. در این گزارش نکاتی وجود دارد که بد نیست آنها را با هم بررسی کنیم.

  • خبرآنلاین نوشته: برانکو یک بازی ساده را در جام حذفی به حریف واگذار کرد. حریفی که 8 روز قبل در همین ورزشگاه آزادی 2 بر صفر شکست خورده بود. برانکو باید به این بپردازد که چرا در مدت 8 روز دستش این گونه برای حریف رو شد که از بازی 20 آذر در لیگ برتر که صنعت نفت یک مغلوب به تمام معنا بود، به بازی 28 آذر رسیدیم که صنعت نفت یک تیم برتر بود.

توضیح: نمیخواهیم کار بزرگ کمالوند و شاگردانش را زیر سئوال ببریم اما واقعیت این است که پرسپولیس جلوی نفت فرصتهای بسیار زیادی برای گلزنی داشت و اگر موقعیت گل منشا در نیمه اول وارد دروازه نوشی صوفیانی می شد شاید نتیجه بازی طور دیگری رقم می خورد. به نظر می رسد بدشانسی را باید عامل اصلی حذف قرمزها دانست و برانکو را نمی توان متهم ردیف اول این ماجرا دانست

  • این سایت در بخش دیگری از گزارشش برانکو را بابت حذف پرسپولیس در پنالتی مقصر دانسته و نوشته او در انتخاب پنالتی زنان تیمش مشکل دارد و شکست تیم ملی مقابل چین در مرحله نیمه نهایی جام ملتهای آسیا در سال 2004 را باید از چشم برانکو دید چرا که او در بازیهایی که به پنالتی کشیده می شود، مشکل دارد

توضیح: همه می دانند که ما طرفدار سرمربی تیم ملی هستیم اما خب این واقعیت هم وجود دارد که تیم کارلوس کی روش هم خاطره خوبی از ضربات پنالتی ندارد و مقابل عراق حذف شد. آیا آنجا هم باید کی روش را مقصر اصلی دانست؟ شاید این حرف خیلی ساده به نظر برسد اما شانس نقش فوق العاده مهمی در ضربات پنالتی دارد

  • انتقاد بعدی نویسنده مطلب از برانکو بدین شرح است:" برانکو باید به این پاسخ دهد که چرا در بازی با صنعت نفت از دو هافبک دفاعی استفاده کرد؟ برانکو که بالاترین مدرک مربیگری دنیا را دارد باید به این سوال پاسخ دهد که با علم به اینکه بازیکنانش بدنسازی مناسبی ندارند، چرا 5 روز قبل از بازی با الهلال آن بازی سنگین را مقابل سپاهان برگزار کرد؟ برانکو باید به این سوال پاسخ دهد که اگر به علم ریکاوری آشناست چرا 5 روز بعد از بازی با سپاهان، 4 گل از الهلال خورد و دو گل آن بازی را در زمان 10 نفره شده الهلال پذیرفت؟"

توضیح: برانکو در مصاحبه اش با تسنیم گفته که شکست مقابل الهلال به خاطر سیستم پراز ریسکی بود که او انتخاب کرد. او گفته:" مقابل الهلال این ریسک را داشتیم. دو بازی که خیلی خوب بودیم، مقابل الاهلی 80 دقیقه بدون یک بازیکن‌مان 10 نفره بازی کردیم و 3 بر یک بردیم. ما یک گل جلو افتادیم، اما آنها مساوی کردند و با این حال با یک بازیکن کمتر آمدیم پنالتی گرفتیم و آگاهانه در این ریسک رفتیم." از طرف دیگر باید به این نکته هم اشاره کرد که پرسپولیس جلوی الهلال، سیدجلال، انصاری، کامیابی نیا و مهدی طارمی را در اختیار نداشت. البته باز هم باید به این نکته اشاره کنیم که شاید اگر برانکو سیستم کم ریسک تری را برای آن بازی انتخاب می کرد ممکن بود پرسپولیس 4 گل از الهلال نخورد

  • خبرآنلاین در بخش پایانی گزارشش از برانکو خواسته به تیم ملی رحم کند و تیم ملی را به خاطر اهداف خودش وارد حاشیه نکند

توضیح: طرفداران برانکو و پرسپولیس در دفاع از سرمربی تیمشان می گویند که او هیچ وقت علاقه ای به جنگ نداشته و این کی روش و نزدیکانش هستند که دوست دارند با همه دربیفتند. از نظر آنها برانکو فقط نظرش را درباره برنامه پیشنهادی کی روش داده و این را نباید به معنای جنگ با او دانست اما یک واقعیت را نباید فراموش کرد. اینکه اظهار نظرهای برانکو شروع کننده اختلافات او با کی روش بوده و دی ماه گذشته هم این برانکو بود که از اردوی تیم ملی شدیدا انتقاد کرد و کی روش را مقصر ناکامی احتمالی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان دانست اما بدتر از همه جایی بود که سرمربی پرسپولیس مدعی شد که هر وقت بازیکنان پرسپولیس به اردوی تیم ملی رفته اند با دو سه کیلو اضافه وزن برگشته اند. اتهامی سنگین به برنامه آماده سازی کی روش که خشم سرمربی تیم ملی را در پی داشت.

 

روزنامه هفت صبح

۱۴۸ ۱۳  
آی اسپورت
2017-12-24 08:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۳ نظر
ویلی
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۰۸:۴۳
شک نداشته باشید خود کیروش و برانکو میسنجن وضعیتو میبینن اینطوری هرکدوم برای بخشی از جامعه حکم معصوم پیدا کردن پشت هواداران متعصبشون از خداخواسته سنگر گرفتن، وگرنه در یک جامعه سالم متمدن وقتی ببینن ملت هالو و جوگیر نیستن و رسانه ها استانداردن و این حواشی و یارکشی ها خریداری نداره مجبور میشن پاسخگوی انتقادات باشن و اگه اختلافی هم وجود داره مثل دوتا مرد فنی بشینن روبروی هم مناظره کنن.....همین کیروش و برانکو الان در ژاپن و عربستان یا امارات بودن که پایه و اساس کشور بیزینس و بازدهیه برای تمدید قرارداد و حفظ شغلشون سرشونو مینداختن پایین فقط کار میکردن ولی در ممکلت گل و بلبل امام زمان که پایه و اساسش هوچی بازی و فریبکاریه جفتشون عوض اینکه مستخدم باشن دارن سلطنت میکنن هرکدوم یه لشکر فدایی رو سپربلا کردن طوری که کسی جرئت نداره انتقادی کنه....
۴
آخه چرا
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۰۹:۴۹
عکس این اورانگوتان دلقک رو گذاشتین کنار پروفسور
**
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۲۶
اره بابا این متوهم دارای بالاترین مدرک تو دنیا هست.فکر کنم قبل از مصاحبه قرصهاش را یادش رفته بود بیندازه بالا
امید از تفت
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۰:۰۸
برانکو داره شارلاتان بازی در میاره.مدتی هست وارد مسائل حاشیه ای شده.وبرای سر پوش گذاشتن روی باخت های مفتضحانه اش راهکار را در انحراف ذهن مردم به سمت کیروش و تیم ملی کرده.یادمون نرفته کیروش برای اینکه جای عذر و بهانه را روی برانکو ببنده در جام باشگاههای اسیا اصلا از بازیکن های پرسپولیس گذر کرد تا فردا برانکو باخت زشت مقابل الهلال را گردن تیم ملی نندازه.حالا هم داره با زرنگی موضوع باخت به نفت را ماستمالی میکنه.از طرفی دنبال کار برادرش هم هست.زیر اب خوردبین هم زده.تازگیها هم ادعایی کرده که دارای بالاترین مدرک در دنیا هم هست.واقعا باعث تاسفه که بعضی ها هنوز فکر میکنن ایشون جنتلمن هست.حالا منتظر هستیم تا دوباره گند زدنش رو تو جام‌باشگاههای اسیا ببینیم.
حرف حساب
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۳۸
باخت مفتضحانه؟؟ خدا روشکر پرسپولیس سالی دو تا باخت میده تا شما شش تایی ها از تو غارتون دربیایید و کری بخونید وگرنه دق میکردید به خدا!! گذشته از این، مسائل داخلی باشگاه پرسپولیس به تیمهای دسته سومی و هواداراش ربط نداره! شما برو به اروایط قائدی و شجاعیان برس داداش!!
۳
امید از تفت
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۳۰
بی هویت ها و بی خانواده ها را از سایت جمع کنید و تحویل بهزیستی بدید تا بجای کسی نظر ندهند.
۱
بالاترین‌مدرک رو تو دنیا من دارم
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۰:۳۵
خخخخخخخ.این برانکو داره یواش یواش اون روی مکارش رو نشون میده.بجای پاسخگویی به هوادار در مورد سوتیش مقابل نفت داره وارد مسایل تیم ملی میشه.و موضوع را منحرف میکنه.تمام لنگیا بدونن که تیم ملی یعنی تیم ملت ایران.برای ما سرنوشت تیم ملی از چند تا بازی مسخره اسیایی که اخرش هم منجر به ابروریزی برای ایران میشه مثل بازی با الهلال مهمتره.میخوام که صد سال سیاه هم به ارزوی دست نیافتنی شنیدن سوت فینال اسیایی نرسید.طوری برانکو برانکو میکنن انگار مورینیو هست.این اقا اگه‌بخواد مکارانه‌تو کار تیم‌ملی خلل وارد کنه با مردم ایران طرف هست.من از کیروش طرفداری نکردم از تیم ملی طرفداری میکنم.
امید از تفت
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۰۵
من میدونم نون یه عده توی دعوا و جنجال و حاشیه است و نباید اهمیتی به این مسائل داد. اون کیروش آنلاین هم که مشخصه مطلب مغرضانه نوشته و دقیقاً هدفش تحریک هواداران پرسپولیس بوده.
۷ ۲
امید از نفت
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۲۱
بی هویت بی خانواده با اسم دیگران کامنت نذار
nima bagheri
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۱۱
این «امید از تفت» حالا دو تا شد،بیا و درستش کن :))))
سعید از خوزستان
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۱۳
بابا کی روش ناراحت نشه یه وقت این مطلب رو نوشتین
۲
حمید
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۴۸
هیچ جنگ و دعوایی در کار نیست. شما هم الکی شکم خودنون رو صابون نزنید که می تونید با ایجاد این حاشیه ها دوباره به بازار کار خودتون رونق ببخشین.
کوهیار
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۵۵
به دو دلیل برانکو تو لیگ ایران موفقیت نسبی داره اول اینکه ضعف مربیای وطنی دوم : بازیکان پرسپولیس که هر فصل ملی پوش جذب میکنه و تیمی پر مهره است...ولی کلا خالیفسور پرونده خوبی تو پرسپولیس نداره یک قهرمانیو مفت روی ضعف فنی برانکو به استقلال خوزستان دادیم دو بار جام حذفی و دو بار آسیا به دلیل ضعف برانکو واگذار کردیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر