فهرست
مصائب پیکه
مصائب پیکه

مصائب پیکه

آی اسپورت- جرار پیکه، مدافع بارسلونا، دوران سختی را می‎گذراند و مشکلات بیرون از زمین برای او گران تمام شده است. مشکلاتی که بیشتر آن‌ها به خاطر حمایت از رفراندوم کاتالونیا برایش به وجود آمده و روی بازی‏اش تاثیر گذاشته است.

قبل از فصل هم او به دلیلی دیگر سوژه رسانه‎ها شده بود، به خاطر توئیتش درباره نیمار که گفته بود او می‎ماند. البته که پیش از آن هم در شبکه‎‌های اجتماعی به خاطر کری خواندن برای رئالی‎ها چهره‎ای منفور حداقل برای هواداران تیم مادریدی شده بود.

در بازی مقابل رئال مادرید در سوپرکاپ اسپانیا در بازی رفت او یک گل به خوبی زد و این گل به خودی انتقاد برخی در بارسا را به همراه داشت که آن را «اشتباهی کلیدی» دانسته بودند. در بازی برگشت هم با مصدومیت دقیقه 50 او مجبور به ترک زمین شد.

در لالیگا او در بازی مقابل اسپانیول یک گل زد، اما در بازی با ختافه اصلا عملکرد خوبی نداشت و شبی کابوس‎وار را گذراند. بعد از آن مقابل اتلتیکومادرید آنتون گریزمن به راحتی او را آزار داد و البته هر بار این تراشتگن بود که توانست دروازه تیم را نجات دهد. بعد هم او در پاسخ به سوت‎های هواداران مادریدی دست‎هایش را پشت گوشش گذاشت تا به سبک فیگو به انتقادات آن‌ها پاسخ دهد.

مقابل المپیاکوس در لیگ قهرمانان او دو کارت زرد گرفت و اخراج شد. اتفاقی که به راحتی می‏توانست نیفتد. اول او در مرکز  زمین یک خطا انجام داد، بعد هم تلاش کرد تا با دستش گل بزند.

بعد از حرف‌های او در مطبوعات و توئیت‌هایش درباره کاتالونیا، در رختکن اسپانیا استقبال از او خوب نبود. هواداران هم مانند همیشه او را هو می‏کردند. چیزی که واضح است این است که پیکه پشتش را به تیم ملی نخواهد کرد، او با انگیزه برد در روسیه حاضر خواهد شد.

با وجود همه این‎ها، بارسلونا در رقابت‎های این فصل در خط دفاعی عملکردی عالی داشته است. این تیم تا اینحا تنها 9 گل خورده که از این تعداد 3 گل مربوط به لالیگا است. اما هواداران این را به خاطر اومتیتی و تراشتنگن می‎‌دانند، مخصوصا که پیکه عادت دارد فصل را به آرامی شروع کند و کم‌کم اوج بگیرد. حالا نوبت اوست که بهترین فرم را پیدا کند و خودش را نشان دهد.

 

۲ ۱  
آی اسپورت
2017-10-20 13:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
یوسف
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۰۵
با اینکه رئالیم ولی احترام خاصی براش قائلم. یه جورایی شبیه مسعود خودمونه! اینکه با خواسته ملتش و هموطناش همراهه و مثل بقیه هم تیمی هاش دغدغه ش فقط توپ زدن نیست.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر