فهرست
سرگیجه
سرگیجه

سرگیجه

آی اسپورت- ما جماعت سراسر آشفته هستیم. مردمی که هر روز هیجانات خود را به شکل‌های متفاوت نشان می‌دهند. سال‌ها است سخن از جهان‌پهلوان تختی می‌کنیم اما کسی نمی‌داند جهان‌پهلوان با آن محبوبیت در شب آخر زندگی‌اش چرا آن‌قدر تنها به آغوش مرگ می‌رود؛ و یا در روز سیاه ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ صبح‌گاه زنده باد مصدق گفته می‌شود و غروب با تانک منزل مسکونی او را زیر شعائر مرگ بر مصدق تخریب می‌کنند. این سرگیجه و آشفتگی زنده‌باد‌ها و مرده‌بادها را در فوتبال این روزهای ما بیشتر مشاهده می‌کنیم به عنوان مثال:

یک- علی کریمی سردمدار مبارزه با فساد می‌شود. او از بی‌اخلاقی‌ها و نابرابری‌ها داد سخن سر می‌دهد. از تبعیض و زشتی‌ها می‌گوید اما می‌پرسیم با پرت کردن میکروفونی می‌توان  فریاد مبارزه با سانسور سر داد؟ آیا فسادی که علی کریمی به درستی به آن اشاره دارد در روزگاری که همین مجموعه مورد انتقادش او را بدون حتی یک روز مربی‌گری کمک مربی تیم ملی کرد وجود نداشت؟ آیا ظلم در تیم نفت وجود نداشت وقتی او سرمربی آن تیم شد؟ آیا وقتی علی رغم مشکلات مدرک مربیگری‌اش به او اجازه نشستن بر روی نیمکت یک تیم دسته اولی داده شد این فساد قابل چشم‌پوشی بود؟ انتقاد کردن با آن ادبیات می‌تواند کاری بکند؟ وقتی منتقد، خود رفتارهای درستی ندارد می‌تواند از درستی‌ها بگوید؟

دو- در مورد عادل فردوسی‌پور هم قضیه سرگیجه ادامه دارد. او معتقد است که نماینده ۳۰ تا ۴۰ میلیون طرفدار فوتبال است. این که ادعا درست است و تا چه حد می‌تواند پر مخاطب بودن دلیل خوب بودن باشد بحث دیگری است اما از عادل فردوسی‌پور می‌پرسیم شما برای این مخاطبان که عاشق تیم‌هایشان هستند اما باشگاه‌های مورد علاقه‌شان نمی‌توانند پول حق پخش خود را از مدیران شما بگیرند چه کردید؟ شما چند بار مدیران خود را به چالش کشیدید؟ 

سه- میان این دعوا شکایت نهاد اصفهانی غیر مرتبط با فوتبال از علی کریمی اوج آشفتگی و سرگیجه‌آور است. می‌پرسیم پست کریمی در فضای مجازی به منکرات استان اصفهان ارتباطی دارد؟ پلیس فتا دایره اختیاراتش را به این اداره داده است؟ می‌پرسیم  اگر انتقاد از رئیس فدراسیون اصفهانی واکنش دایره منکرات اصفهانی را برمی‌انگیزد باید منتظر باشیم انتقاد از رسول خادم با شکایت مشابهی از سوی دایره امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی مواجه شود؟

این سرگیجه‌ها کی به اتمام می‌رسند؟

۱۴ ۶  
آی اسپورت
2018-02-06 17:28:00
نظر دهید

۶ نظر
farhad
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۰۴
بیچاره مملکتی که توش به عارف میگن اصلاح طلب ـ به دایی میگن اسطوره ـ به چاووشی میگن هنرمند ـ به لات میگن مهندس ـ به اختلاسگر میگن دکتر ـ به کریمی میگن مبارز علیه فساد ! ـ به فردوسی پور میگن صدای ملت !
فرهاد
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۲۴
درسته ولی فعلا علی کریمی ، دایی ، قلعه نوعی ، مرحوم حجازی و شاید تعداد انگشت شمار دیگه ای ، الباقی محطاطانه خفه خون گرفتن و نمی خوان درگیر بشن . احتیاج به اسطوره و قهرمان نیست ولی از کسانی که حرف زور رو قبول نمیکنند بایستی حداقل حمایت کرد .
شاهین
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ۰۷:۰۵
بیچاره مملکتی که شما میشی منتقدش
سوشاتاجی
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۰۳
کلا ملت جوگیری هستیم .ادبیات مون هم از بالا تا پابین توهین و فحاشیه چ انتظاری باید داشت؟!
۷
حسین اهوازی
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ۰۲:۱۸
اگر علی کریمی پرچمداره مبارزه با فساده باید زودتر از اینها حرف میزد نه اینکه چون یک هند براش نگرفتن به آسمون و زمین گیر بده. کریمی باید بدونه محبوبیت دوران بازیگری هیچ کمکی به ضعف مربی گریش نمیکنن. به نظرم بهتره محبوبیتش رو فدای ندانم کاریهاش نکنه
Rez@
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ۰۷:۴۴
این وظیفه شماست که روشنگری کنید و میکردید حالا که علی کریمی بیرق را بدست گرفته حداقل حمایت کنید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر