فهرست
برنده جنگِ عقل و عشق،آینده را رقم می‌زند
برنده جنگِ عقل و عشق،آینده را رقم می‌زند

برنده جنگِ عقل و عشق،آینده را رقم می‌زند

آی اسپورت - لیونل آندرس مسی کوچیتینی ناجی و فوق ستاره همیشگی بارسایی ها در مصاحبه اش از تحول بزرگی حرف میزند! فردی که به تازگی بیشترین گل زده برای یک باشگاه را از پله ربوده است، سخنان عجیب و با اشکالی را به زبان می آورد. اولین ایراد در حرف های او، تناقضات گفته هایش با اتفاقات پیرامون و مسائلی است که قبلا مطرح کرده بود. در گذشته مسی اعلام کرده بود خواهان جدایی از بارسا و علاقه مند پیوستن به منچستر سیتی و کار در کنار پپ  گواردیولاست و دلیل این امر را مشکلات مدیریتی و وجود جوزپ ماریا بارتمئو در باشگاه میدانست اما مخالفت شدید بارتمئو برای جدایی لیونل باعث شد مسی بار دیگر پیراهن مقدس کاتالان ها را به تن کند و اما حالا شرایط به گونه ی دیگری رقم خورده است و حتی با رفتن جوزپ بارتمئو، لئو هنوز برای ماندنی شدن قانع نشده و عقل و استدلالات وی خواهان خروج آن از کاتالان هاست.

از طرفی دیگر علاقه بی حد و حصر پوچیتینو سرمربی احتمالی پاریسن ژرمن و گوادریولا برای جذب مسی بصورت رایگان در فصل آتی، کار را برای وی دشوار کرده است. البته مسی در مصاحبه دیشبش اعلام کرد وجود نیمار در فرانسه، تاثیری در انتقال احتمالی اش به پاریس ندارد و حضور در رئال مادرید یا اتلتیکو مادرید را منتفی دانست. از سوی دیگر چیزی که تضادهای فکری مسی و هواداران را تکمیل و تحریک میکند ۳ موضوع است. اولین موضوع اینکه لیونل در گفتگوی آخر مدام از عشق و علاقه به شهر بارسلون و مردمش، خاطرات و قصه طولانی و بلند بالایی که با این تیم داشته و تعصب خاص خود و خانواده به فضای اسپانیا میگفت که خود این صحبت ها ۲ بحث ماندن یا رفتنش را در میان میاورد.

نکته اول آن است که درصحبتش محسوس و مشهود بود، حس درماتیکی که نسبت به این شهر پیدا کرده و دل کندن از آن سخت است و اما دومین نکته که خوان مارتی خبرنگار مطرح دنیا نیز صبح امروز به آن اشاره کرد یک خداحافظی رمانتیک و سراسر عاشقانه از سوی مسی در مصاحبه دیشبش با نشریه La sexta شکل گرفت ولی با این حال هنوز نمیتوان نتیجه گیری قطعی از این موضوع کرد. دومین موضوعی که در گفتگوی آخر گفته شد صحبت نکردن مسی با هیچ یک از کاندیدای جدید ریاست بارساست در صورتی که چندی پیش لاپورتا یکی از کاندیدای این ریاست اعلام کرده بود با مسی گفتگویی راجع به آینده باشگاه داشته و در پیرو این سخن لاپورتا، خبرگزاری های مختلف علاقه مسی به حضور لاپورتا در قالب ریاست جدید بلوگرانا را مطرح کردند.

این حد از تناقضات میان صبحت ها باعث شده باز هم ۲ موضوع پای کار بیایند. از طرفی فرا فکنی مسی و از سوی دیگر دروغ لاپورتا برای جمع کردن رای اعتماد بیشتر نسبت به بقیه کاندید ها را همراه خویش داشته باشد که خود این ماجرا علامت سوال بزرگی را در ذهن هورادارن ایجاد کرده است.علامت سوال که جوابش قطعا علیه لاپورتا خواهد بود.سومین موضوع در صحبت های مسی،اشاره به تیم جوان این روز های بارسلونا و تحسین کومان به عنوان فردی شجاع برای پذیرفتن بارسایی در شرایط آشفته بود که مسی با گفتن این جملات ممکن است در پس زمینه ذهن خود بارسلونای امروز را تکمیل شده ببیند و کوله بار سفرش را ببندد. مزاح و شوخی هایی نیز مسی در برابر سوالات جوردی ایووله انجام داد که به عنوان مثال وقتی جوردی از وی پرسید کتاب سفر به منچستر و پاریس رو میخای یا نه مسی با خنده جواب داد نه اون هارو برای خودت نگه دار یا وقتی جوردی ایووله از مسی درباره کانیدای باشگاه پرسید مسی با خنده جواب داد: «برخی فکر میکنن من باشگاه رو اداره و مسئولیت بیشتری دارم در صورتی که اینگونه نیست.»

شاید پشت پرده این شوخی ها نیز باز هم علاقه مسی به بلوگرانا را نشان دهد اما با توجه ها به ماجرا و اتفاقاتی که سابق، به آنها اشاره شد، یک تضاد بزرگ دیگر به مجموعه تناقضات ماندن یا نماندن لئو اضافه خواهد شد. به هر حال آینده لیونل در هاله ای از ابهام است و این گمان زنی ها فقط حدس روی حدس میگذارد. اگر تیکه های این پازل گمشده را کنار هم بگذرایم و شرایط آن طور که لئو بخواهد رقم بخورد، بنظر میرسد میتوان فصل های بیشتری وی را در قالب کاپیتان بارسایی ها دید.حال باید به نظاره نشست که در جنگ عقل و عشق کدام یک پیروز میدان خواهند شد و آیا دوباره نیوکمپ سعادت حضور اسطوره را پیدا خواهد کرد یا خیر. چیزی که تا بدین لحظه قطعی است حضور مسی تا پایان این فصل است.

۱    
آی اسپورت
2020-12-31 21:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر