فهرست
عکس روز: به یاد سیروس قایقران؛ کشاورزی که قطب تهران شد
عکس روز: به یاد سیروس قایقران؛ کشاورزی که قطب تهران شد

عکس روز: به یاد سیروس قایقران؛ کشاورزی که قطب تهران شد

آی‌اسپورت‌ ـ بازیکنان ملوان امروز در شرایطی بر سر مزار سیروس قایقران کاپیتان فقید ملوان و بازیکن تاریخ ساز فوتبال حاضر شده اند که صفحات فیسبوک طرفداران با وفای ملوان با تصاویر مختلفی از سیروس قایقران تزئین شده است.
قایقران اگرچه برای جوان های امروز بازیکن چندان آشنایی نیست اما از اواسط دهه 60 تا اوایل دهه 70 یکی از مهمترین بازیکن فوتبال ایران بود، بازیکنی که گل تاریخی او به کره جنوبی زمینه ساز پیروزی و قهرمانی در آن 
رقابت ها شد. سیروس یک هافبک طراح شوت زن و یک کاپیتان واقعی بود که بازوبند بر بازویش می‌ نشست. بازیکنی که به دلیل خصوصیات خاص اخلاقی محبوب ترین چهره تاریخ باشگاه پرافتخار ملوان است. 
این عکس مربوط به زمانی است که سیروس قایقران در یک تصمیم هیجان انگیز به تیم کشاورز تهران پیوست. تیمی که محصول حضور وزارت کشاورزی در فوتبال بود، آنها برای حضور در مسابقات باشگاهی تهران ستاره های بزرگی را جذب کردند از سیروس قایقران تا حمید سبزی، حمید علیدوستی، جواد زرینچه، نادر محمدخانی، سیدعلی افتخاری، 
جمشید شاه محمدی، علی اکبریان، محمدحسن انصاری فرد و جوان هایی مثل رضا شاهرودی و علیرضا دلیخون. کشاورز در فوتبال ایران خیلی سریع تبدیل به قطب مهم شد و البته سیروس قایقران با بازی درخشانش در خط هافبک کشاورزی ها بیشترین تاثیر را در قطب شدن تیم ثروتمندی داشت که با پایان دوره حمایتی وزارت کشاورزی به خاطرات پیوست.
     
آی اسپورت
2014-04-07 18:22:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر