فهرست
پیش‌بازی: رئال مادرید – منچستر سیتی؛ رونالدو بازی می‌کند
پیش‌بازی: رئال مادرید – منچستر سیتی؛ رونالدو بازی می‌کند

پیش‌بازی: رئال مادرید – منچستر سیتی؛ رونالدو بازی می‌کند

آی‌اسپورت - «رونالدو دیروز تمرین کرد و صد در صد آماده‌یِ بازی است». این مهمترین اتفاقِ کنفرانسِ مطبوعاتیِ قبل از بازی بود، جایی که زیدان خیالِ رئالی‌ها را راحت کرد. اما با وجودِ بازگشتِ کریستیانو رونالدو، کریم بنزما و کاسمیرو به احتمالِ خیلی زیاد این بازی را از دست داده‌اند. در نقطه‎‌یِ مقابل سیتی داوید سیلوا را به دلیلِ مصدومیت ندارد، اما یایا توره که به نظر می‌رسید حتی با تیم به مادرید سفر نکند، در لیستِ نهایی قرار گرفته و می‌تواند حداقل برایِ دقایقی به تیمش کمک کند.
تنها باری که سیتی و رئال در چمپیونز لیگ، در برنابئو مقابلِ هم قرار گرفتند به دورِ گروهیِ فصلِ 2012-2013 برمی‌گردد، بازی‌ای که سیتی دو بار از رئال پیش افتاد، اما در نهایت در لحظاتِ پایانی با گلِ رونالدو 3-2 شکست خورد. رئال با پیروزی در این دیدار می‌تواند به چهاردهمین فینالِ اروپایی‌اش برسد و فینالِ دو فصل پیش مقابلِ اتلتیکو مادرید را تکرار کند.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-سیتی در 6 بازیِ اخیرِ چمپیونز لیگ بدونِ شکست بوده است (3 برد، 3 مساوی). این بهترین رکوردِ تاریخِ سیتی در این تورنمنت است.
2-سیتی در 4 بازیِ اخیرش در اسپانیا 3 بار شکست خورده است. اما در آخرین سفرش به این کشور، در دورِ گروهیِ همین فصل موفق شد سویا را شکست بدهد.
3-سرخیو آگوئرو 432 دقیقه است که شوتی در چهارچوب در چمپیونز لیگ نداشته است. آخرین شوتِ درونِ چهارچوبش گلی بود که در فوریه به دینامو کیف زد.
4-از سالِ 2009 که کریس رونالدو به رئال پیوست تنها 7 بازی از 80 بازیِ تیمش در چمپیونز لیگ را از دست داده است. رئال با رونالدو 71 درصد برده (52 بازی از مجموعِ 73) و بدونِ رونالدو 43 درصدِ بازی‌هایش را برده است (3 از 7).
5-رونالدو در این فصل از چمپیونز لیگ رویِ 77 درصد از گل‌هایِ تیمش نقشِ مستقیم داشته است (20 گل از مجموعِ 26). رونالدویِ 16 گله تنها یک گل با رکوردِ بیشترین گل در یک فصلِ چمپیونز لیگ، که البته متعلق به خودش است (فصلِ 2013-2014) فاصله دارد.
6-کیلور ناواس در 11 حضورش در چمپیونز لیگ 10 کلین شیت داشته و 30 شوت از مجموعِ 32 شوت به دروازه‌اش را سیو کرده است.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-04 10:50:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر