فهرست
آنالیز: تصمیمِ  مهمِ زیدان برایِ جانشینیِ کاسمیرو
آنالیز: تصمیمِ مهمِ زیدان برایِ جانشینیِ کاسمیرو

آنالیز: تصمیمِ مهمِ زیدان برایِ جانشینیِ کاسمیرو

اد آلوارز
 
کریم بنزما این فصل بهترین فرمِ گلزنی‌اش را با رئال تجربه کرده است. بنزما جدا از تعدادِ گل‌هایی که زده (23 گل در لیگ)، استادِ باز کردنِ قفلِ بازی بوده و 14 بار گلِ اولِ بازی‌ها را زده است، کیفیتی که قطعا می‌توانست کمکی زیادی امشب به رئال بکند. اما با تمامِ تلاش‌هایِ تیمِ پزشکیِ باشگاه، بنزما به بازیِ امشب نخواهد رسید و تنها گزینه‌یِ زیدان برایِ پر کردنِ جایش لوکاس  وازکز است. وازکز با نمایش‌هایی که این فصل داشته، لایقِ بازی کردن در ترکیبِ اصلی است. اما مشکلِ بزرگترِ زیدان پر کردنِ جایِ خالی کاسمیرو است.
کاسمیرو جایِ خودش در ترکیبِ اصلیِ رئال را به عنوانِ یک هافبکِ دفاعیِ مستحکم ثابت کرده است. حضورِ کاسمیرو باعث می‌شود تا مودریچ و کروس آزادیِ عملِ بیشتری برایِ استفاده از خلاقیت‌هایِ هجومیِ خودشان پیدا کنند. کاسمیرو نقشی را در رئال بازی می‌کند که شاید خیلی به چشم نیاید اما در ایجادِ تعادلِ تیم فوق‌العاده حیاتی است. و مشکل اینجاست که رئال عملا هیچ هافبکِ دیگری که بتواند این نقش را بازی کند ندارد. پس گزینه‌هایِ زیدان برایِ مقابله با این مشکل چیست؟
پیش از این در شرایطی مشابه ژوزه مورینیو و کارلو آنچلوتی از پپه و سرخیو راموس به عنوانِ هافبکِ دفاعی استفاده کرده‌اند. کاسمیرو تقریبا نقشِ خاصی در بعدِ هجومی رئال ندارد و به ندرت پستِ خودش را ترک می‌کند. پس پپه و راموس مشکلی برایِ بازی کردن در این پست نخواهند داشت. شاید این رویکرد خیلی محافظه‌کارانه به نظر برسد، اما وقتی رونالدو و بیل و وازکز و مودریچ و کروس، رئال نیاز به مهره‌ای در خطِ میانی دارد که از مدافعینش محافظت کند. سیتی در ضدحمله تیمِ خطرناکی است و برایِ همین داشتنِ یک هافبکِ دفاعی صرف در بازی‌ای که گل خوردن کارِ رئال را خیلی سخت می‌کند، اهمیتِ زیادی دارد. در ضمن اگر یایا توره به بازی برسد، رئال نیاز به هافبکِ دفاعی‌ای دارد که از پسِ قدرتِ فیزیکیِ بالای توره بر بیاید. از این منظر استفاده از پپه یا راموس در این پست کاملا منطقی است.
اما از منظری دیگر، اگر زیدان تصمیم بگیرد تیمش را تهاجمی‌تر بچیند، سناریویی‌ای که احتمالِ وقوعش بیشتر است، تونی کروس یک خط عقب خواهد رفت و نقشِ هافبک دفاعی را بازی خواهد کرد و یکی از ایسکو یا خامس به ترکیبِ اصلی اضافه می‌شود.
یک ماه پیش تصورِ اینکه رئال تنها یک بازی تا فینالِ چمپیونز لیگ فاصله داشته باشد و تنها یک امتیاز کمتر از صدرنشینِ لا لیگا داشته باشد، خیلی بعید بود. اما زیدان در این مدت کم موفق شده روحیه و اعتماد به نفس را به تیمش بازگرداند. خودِ زیدان دیروز گفت اگر به فینال نرسند، فصلشان شکست خورده خواهد بود. تصمیمی که زیزو برایِ ترکیبِ امشبِ تیمش می‌گیرد نقشی کلیدی در رسیدن یا نرسیدن به فینال خواهد داشت. 
     
آی اسپورت
2016-05-04 12:11:58
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر