فهرست
جدول رده‌بندی دروازه‌بان‌ها؛ رحمتی در صدر، سوشا در قعر
جدول رده‌بندی دروازه‌بان‌ها؛ رحمتی در صدر، سوشا در قعر

جدول رده‌بندی دروازه‌بان‌ها؛ رحمتی در صدر، سوشا در قعر

آی اسپورت - واکنش فوق العاده مهدی رحمتی در واپسین ثانیه های بازی سایپا- استقلال و عملکرد ضعیف سوشا مکانی در بازی پرسپولیس-نفت یک بار دیگر این موضوع که برخلاف استقلال پرسپولیس در این فصل از دروازه ضربه خورده را برجسته کرده است. نمرات گروه آنالیز برنامه نود هم چنین واقعیتی را نشان می دهد. مهدی رحمتی بهترین نمرات را گرفته و بهترین دروازه‌بان لیگ به شمار می رود و مکانی یکی از بدترین هاست.
تداوم رحمتی و اوج گیری بیرانوند
در این فصل تیم های زیادی بودند که با اتکا به دروازه‌بانهایشان امتیاز جمع کردند، به نحوی که همواره در جمع ۱۰ بازیکن برتر لیگ چند دروازه‌بان دیده می شد. هم اکنون دروازه‌بان ۱۰ تیم در جمع ۱۰۰ بازیکن برتر لیگ قرار دارند که این آمار نشان می دهد آنها شماره یک های مطمئنی بودند. به غیر از رحمتی می توان به عملکرد مطلوب فرناندو ده خسوس، محمدرضا اخباری و رشید مظاهری اشاره کرد. علیرضا بیرانوند هم در هفته های اخیر اوج گرفته است. حامد لک هم در مقاطعی بسیار خوب بود.
هم اکنون در بین ۱۰۰ بازیکن برتر لیگ ۱۰ دروازه‌بان حضور دارند؛
۱ مهدی رحمتی(استقلال)، با نمره ۲،۶۹، بازیکن سوم لیگ
۲ فرناندو ده خسوس (استقلال خوزستان)، ۲،۸۰، دهم
۳ محمدرضا اخباری( تراکتورسازی)، ۲،۸۴، سیزدهم
۴ رشید مظاهری( ذوب آهن)، ۲،۹۴، بیست و سوم    
۵ علیرضا بیرانوند ( نفت)، ۳،۰۶، چهل و چهارم
۶ حامد لک ( صبا) ، ۳،۱۱، پنجاه و سوم
۷ گیورگی گیوریف ( گسترش فولاد)، ۳،۱۵ ، شصتم
۸ حامد فلاح زاده (سایپا)، ۳،۲۱، هفتاد و سوم
۹ محسن فروزان (راه آهن)، ۳،۳۱ ، هشتاد و نهم  
۱۰ مجتبی روشنگر(پدیده )۳،۳۴ ، نود و نهم
آمار ناامیدکننده سوشا و سلیمی
تنها شش تیم ملوان، سپاهان، پرسپولیس، استقلال اهواز، سیاه جامگان و فولاد اثری از شماره یک های آنها در جمع ۱۰۰ بازیکن برتر لیگ دیده نمی شود. در این میان چهار تیم دروازه‌بان اصلی شان به دلیل اینکه تعداد بازی اش کمتر از ۱۵ بازی بوده در رده بندی کلی جایی ندارد. تنها دروازه بان هایی که در جدول کلی رده بندی بازیکنان لیگ برتر فوتبال ایران حضور دارند و رتبه شان بدتر از ۱۰۰ است سوشا مکانی از پرسپولیس و علیرضا سلیمی از فولاد است که این دو شانه به شانه هم در رده های ۱۵۱ و ۱۵۲ قرار گرفته اند.
۱۱ سوشا مکانی (پرسپولیس )۳،۵۸، صد و پنجاه و یکم
۱۲ علیرضا سلیمی (فولاد )۳،۵۹، صد و پنجاه و دوم   
 
فقط یک نفر بدتر از سوشا است
در واقع نگاهی به عملکرد دروازه‌بان های چهار تیم دیگر ثابت خواهد کرد که تنها دروازه‌بان فولاد عملکردی ضعیف تر از سوشا مکانی داشته است. دروازه‌بان اصلی سه تیم استقلال اهواز ( احسان مرادیان)، سیاه جامگان(محمدحسین عین افشار) و ملوان(سید حسین حسینی) در هفته های اخیر در ترکیب تیم شان قرار گرفته اند. این سه تیم در نیم فصل اول دروازه‌بانهای دیگری داشتند که از تیم شان جدا شدند. جالب اینکه نمرات این سه گلر بهتر از سوشا است. سپاهان هم به تناوب از رحمان احمدی و شهاب گردان بهره برده که نمرات این دو هم بهتر از مکانی است.
به این ترتیب باید گفت پرسپولیس که مدعی قهرمانی است در جدول عملکرد دروازه‌بانها در رده پانزدهم قرار دارد. این موضوع را باید یکی از تفاوت های مهم استقلال و پرسپولیس دانست.
 
منبع: وبسایت برنامه 90
 
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL 
  ۲  
آی اسپورت
2016-05-04 12:51:52
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۰۸
چه معنی میده الان اینهاروذکرمیکنین یعنی مطلبی دیگه نداشتین که بزارین ویاقصدبهم ریختن پرسپولیسودارین اینهمه دوبهم زدن چی نصیب شما میشه درضمن سوشاچندباردروازه پرسپولیسونجات داده ولازم نیست شمااین قدرتوسراین سوشابکوبی چراازفورواردهای استقلال چیزی نمیگین که نصف طارمی گل نزدن چرافقط میخواین پرسپولیسوخردکنین خداشفاتون بده وازگناهتون بگذره که چشم دیدن موفقیت پرسپولیسوندارین
-
پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۳:۴۶
سید ما کجا وبقیه کجا؟
همه میدونن شماره یک تو آسیا فقط یکی هست،اونم سید مهدی کاپیتان ماست...ما از دروازه بانی تو جام جهانی وآسیا مقابل عراق ضربه خوردیم،که بی شک اگه سید بود وبهش وایران ظلم نمیشد الان ما قهرمان آسیا بودیم...میگی نه برو فیلم بازی ها را دوباره ببین...فقط از دروازه ضربه خوردیم..تمام پنالتی هارا خلاف جهت رفت...حتی رحمان احمدی هم بهتراز حقیقی بود...نمیدونم تا کی باید این وضع پیش بره ویه ملت ضربه اون را بخورن...بندازین بیرون این کیروش راکه فقط از مملکت ارز خارج کرده وهیچ ثمره خاصی نداشته....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر