فهرست
یادداشت/ بازگشت پیگرینی به برنابئو؛ کجای کار او اشتباه بود؟
یادداشت/ بازگشت پیگرینی به برنابئو؛ کجای کار او اشتباه بود؟

یادداشت/ بازگشت پیگرینی به برنابئو؛ کجای کار او اشتباه بود؟

بن هیوارد
برگردیم به برنابئو. مانوئل پیگرینی امشب به باشگاهی بازمی گردد که در فصل 10-2009 در آن بوده است. آن هم برای یک فصل. آمدن او همراه با رویاپردازی هایی برای اوج گرفتن دوباره باشگاه بود. اما خیلی سریع اوضاع خراب شد و اوضاع سرمربی اهل شیلی در مادرید پیچیده شد.
پیگرینی انتخاب سورپرایز کننده پرس بود. یک قدم دیگر در راه محبوب کردن مدیر نزد هواداران. او فصل گذشته ویارئال را در لالیگا دوم کرده بود. مادرید هم مجبور بود بعد از سه گانه رقیب با پپ در سال 09-2008 واکنش نشان دهد. در طول آن فصل برند شوستر اخراج شده بود و خوان دراموس موقتا مدیریت مادریدی ها را به عهده داشت. اما آمدن پرس معنی اش تغییرات بزرگ بود. خیلی بزرگ.
پیگرینی روی کار آمد و بودجه ای هم برای خرید بازیکن در اختیارش قرار گرفت. باشگاه دوبار رکورد ترانسفر فی در نقل و انتقالات را شکست، اولی با خرید کاما در ازای 65 میلیون یورو و دیگری با خرید رونالدو در ازای 94 میلیون یورو. ژابی آلونسو و کریم بنزما هم در ازای رقم های زیادی رسیدند تا تیم در سطح رقابت با بارسلونا شود. اگرچه حتی در آن روزها و با وجود این اقدامات هم مشکلاتی وجود داشت. پیگرینی می خواست وسلی اسنایدر و آرین روبن را نگه دارد. اما هر دو فروخته شدند، فقط به خاطر این که توسط مدیر قبلی رومان کالدرون خریده شده بودند. با وجود این رئال تنها یک مدافع داشت، رائول آلبیول.
از همان روزهای اول پیگرینی این چیزها را دید و گفت که خرید و فروش بازیکنان در دست او نیست. بعدها هم گفت که تیم به خاطر عملکرد بد در فصل نقل و انتقالات 2009 متعادل نبوده. در زمین اما همه چیز خوب شروع شد. اما در اوایل اکتبر کم کم رو به بد شدن رفت. بدون کاکا و رونالدو و البته هنوز با تیم قدرمتمندی که بازیکنانی مانند گوتی، رائول، بنزما و فان در فارت را داشت این تیم 4 بر صفر مغلوب آلکورکون دسته دومی در جام حذفی شد. در تاریخ 27 اکتبر بود که پیگرینی هرگز دوباره اوج نگرفت.
کمپینی علیه سرمربی شیلیایی شکل گرفت و او بعدها اعلام کرد که در آن دوران رابطه اش با مدیر باشگاه کاملا تیره و تار شده بود. در لالیگا مادرید تا لحظه پاخر رقابتش با بارسا را حفظ کرد.اما اوضاع دوباره زمانی بدتر شد که پیگرینی در لیگ قهرمانان شکست خورد و کنار رفت و در مرحله یک هشتم مغلوب لیون شد. بابت این حذف اروپایی پرس به مربی اش یک اولتیماتوم داد. او گفته بود که حتی اگر قهرمان لالیگا هم بشوی کارت را از دست خواهی داد. با این حال اما سرمربی شیلیایی در امتیازات کسب شده رکورد زد و 96 امتیاز گرفت. اما کافی نبود تا مانع قهرمانی بارسا شود که 99 امتیاز گرفت.
گواردیولا به جام بردن برای باشگاه ادامه داد و پرس این بار با روی کار آوردن مورینیو واکنش نشان داد. در حالی که پیگرینی در جام حذفی مغلوب آلکورکون شده بود، مورینیو با اینتر سه گانه اروپا را کسب کرده بود و بایرن مونیخ را در فینال شکست داده بود. پیگرینی فوتبال جذابی را ارائه می داد و کمپینش در لالیگا اشتباه بود. مشکل اینجا بود که در اسپانیا آن طور که به مورینیو به چشم برنده نگه می کردند، به او نمی کردند. با وجود کسب 3 جام در من سیتی اما به نظر می رسد که کار درستی هم می کردند. در واقع مربی شیلیایی در رئال فرصت مناسب پیدا نکرد. هرگز هم حرفی درباره اش نزد. وقتی او رفت، مورینیو بعدا کنترل نقل و انتقالات را به دست گرفت. برای پیگرینی که هرگز یکی از گزینه ها نبود، این کار شدنی نبود و او به نوعی یک عروسک در دست مدیران بود. اما هرکسی با هر وضعی سرانجام پایان تلخی در مادرید دارد.
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL

کد خبر 9404
  ۱  
آی اسپورت
2016-05-04 17:21:23
نظر دهید

۱ نظر
گتاب سیتی
چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۹:۰۹
ما هرکسی با هر وضعی سرانجام پایان تلخی در مادرید دارد/عجب چیزی نوشتی واقعا تحلیل هاش فوق العادست/
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر