فهرست
استتوس: پپ همسایه مورینیو می‌شود
استتوس: پپ همسایه مورینیو می‌شود

استتوس: پپ همسایه مورینیو می‌شود

آی اسپورت- جلوی آتلتیکو باید همه تن به تن ها را برد ، والا یک غفلت کوچک و تماشا کردن برگشت توپی که بواتنگ به زمین آتلتی فرستاد، می تواند به قیمت یک گل تمام شود. جالب اینکه، در بازی رفت هم گل آتلتیکو از همین فرمول به ثمر رسید؛ غفلت و باختن در تن به تن ها و تک به تک ها، آنجا که سائول ستاره جوان سیمئونه توپ را برداشت از لای سه چهار نفر گلش را زد. در بازی برگشت هم وقتی توپ به تورس رسید و گریزمان با عضلاتی منقبض حرکت را از پشت مارتینز آغاز کرد، کار تمام شد. بدترین پایان برای پپ گواردیولا که در سه نیمه نهایی پشت هم، از رسیدن به فینال اروپا باز می‌ماند.

او در هر بازی رفتهای نیمه نهایی در خانه حریف شکست خورده و به جز پارسال؛ در دو دوره دیگر شانس بیشتری برای صعود داشته. اما همیشه ستاره هایی بوده اند که ارتش او را تسلیم کرده‌اند. سال اول؛ راموس با ضربات سر کشنده. سال دوم؛ مسی و دو بال برزیلی – اروگوئه ای و البته ترتشگن. و امسال؛ اوبلاک .تیم او در سومین سال در دو بازی رفت و برگشت حاکم مطلق بازی بود اما در نهایت با گل شماری از صعود باز ماند.
آمار دو بازی عجیب و غریب اند و از همه عجیب تر‌، موقعیت گل های کم تعداد تیم سیمئونه. آنها البته بارسا را هم با همین روش از دور خارج کردند که استفاده حداکثری خصوصیت اصلی اولین فینالیست اروپاست؛ برخلاف بایرن که دیشب از حملات مدام و موقعیت های پرشمارش استفاده نکرد و یک پنالتی را هم از دست داد. این سالی بود که آنها می توانستند راحت تر به جام برسند اما حالا سهم شان قطعی کردن قهرمانی در بازی مقابل اینگول اشتاد است؛ یک تیم ناشناخته با اسمی که برای غیرآلمانی ها طعنه آمیز به نظر می آید؛ نامی که از ارزش های کسب بوندسلیگا برای تیم پرستاره پپ خواهد کاست. مربی ای که شهرتش را مدیون موفقیت در تک بازی های بزرگ مقابل رئال و یونایتد و بایرن دیگران است و حتی در سال خوب دورتموند، قهرمانی در بوندسلیگا طرفدارانش را راضی نخواهد کرد.
پپ که دیشب در نشست مطبوعاتی ازکارلو آنچلوتی اسم آورد و برایش آرزوی موفقیت کرد با حسرتی بزرگ مونیخ را ترک می کند. حسرتی به اندازه بالانبردن یک جام گوش دراز نقره ای که هرچه به دوبازی مقابل آتلتی فکر می کند ، می بیند توی مشتش بود. او که امسال را با ناکامی تمام کرده حالا مدت کوتاهی برای استراحت فرصت دارد و بعد زندگی دوباره آغاز می شود، زندگی‌ای (که احتمالا) بزرگترین اتفاقش همسایگی با ژوزه مورینیوست، بزرگترین رقیب زندگی که امسال سال او هم نبود. چه سالی بشود، سال بعد با آتشفشان هایی که صدای قل زدن گدازه هایشان را از منچستر، مونیخ ، لندن ، بارسلونا و مادرید می شنویم.

پژمان راهبر
  ۱  
آی اسپورت
2016-05-04 18:24:06
نظر دهید

۱ نظر
برزو
پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۷:۱۱
این یادداشت خوب و پخته نبود، به هرکسی قلم ندید بنویسه اعتبار سایتتون کم میشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر