فهرست
کی‌روش برود، گزینه موقت ایرانی می‌آید!
کی‌روش برود، گزینه موقت ایرانی می‌آید!

کی‌روش برود، گزینه موقت ایرانی می‌آید!

آی اسپورت - اوضاع تیم ملی نگران‌کننده است. در حالی که مردم توقع دارند ایران به جام ملت‌های امارات برود و با قهرمانی بازگردد، هنوز تکلیف نیمکت تیم ملی روشن نشده است و همین حالا مسئولان فدراسیون حتی به این فکر افتاده‌اند که در نبود کارلوس، چه کنند؟ روز گذشته محمود اسلامیان عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال هشدار داد رفتن کی‌روش از تیم ملی، کاملاً جدی است. این اولین بار است که مسئولان فدراسیون فوتبال به این صراحت از جدایی سرمربی حرف می‌زنند. مهدی تاج و کی‌روش روز جمعه جلسه‌ای برگزار کردند که در این جلسه رئیس فدراسیون مستأصل و درمانده به نظر می‌رسید. او در طول جلسه بار‌ها تأکید کرد نه مشکل انتقال پول حل شده و نه قدرت پرداخت پول کارلوس با این وضع دلار را دارند. در سال‌های گذشته همواره فدراسیون فوتبال با بانک مرکزی تعامل می‌کرد و می‌توانست دلار دولتی برای کی‌روش واریز کند ولی با توجه به مشکلات ارزی در کشور، دولت به مشکلات عدیده‌ای برخورده و فدراسیون نمی‌تواند مثل سابق پول کی‌روش را جور کند. تاج با وزیر ورزش هم در این باره صحبت کرده و گفته اگر قرار باشد اوضاع همین‌طور پیش برود، دیگر نه می‌توانند کی‌روش را داشته باشند و نه دیدار دوستانه برای تیم ملی برگزار کنند. دیروز هم منابع خبری در فدراسیون فوتبال اعلام کردند مشکل اینقدر حاد است که اگر کی‌روش کشور را ترک کند، این بار سفرش به پرتغال بی‌بازگشت خواهد بود.

کارلوس قرار است اواخر این هفته ایران را ترک کند. تا آن زمان فدراسیون فوتبال باید تکلیف او و کادرش را روشن کند. تاج تلاش‌های خود را آغاز کرده تا بتواند به نوعی مشکل را حل کند ولی دیروز یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال در این باره به خبرنگار ما گفت: «آن‌طور که متوجه شدیم، دلاری نیست که بخواهند بدهند. مشکل هم بسیار حادتر شده است. تا الان به نتیجه‌ای نرسیدیم و واقعاً نمی‌دانم در آینده هم چه می‌شود ولی تنها چیزی که می‌توانیم به شما بگوییم این است؛ وضع خراب است و بعید است بتوانیم کارلوس را حفظ کنیم. این تازه یک بخشی از مشکلات است، حتی نمی‌توانیم یک بازی دوستانه یا یک اردوی خارجی جور کنیم. یک جور‌هایی باید تیم ملی را تعطیل کنیم و فقط برای بازی‌های جام ملت‌ها عازم امارات شویم.» آیا فیفا نمی‌تواند از طریق منابع مالی ایران هزینه‌ها را پرداخت و به فدراسیون کمک کند؟ این مسئول فدراسیون می‌گوید: «مگر می‌شود ما از فیفا بخواهیم پول بازی و اردوی ما را بدهد؟! اصلاً فیفا از این کار‌ها نمی‌کند. از طرفی آن‌ها اعلام کرده‌اند به حساب کسی هم پول واریز نمی‌کنند. این یعنی نمی‌توانیم از منابع مالی‌مان در فیفا هم دستمزد کی‌روش و دستیارانش را بدهیم. راه‌ها واقعاً بسته است. می‌دانیم اوضاع دولت هم خوب نیست ولی مردم به فوتبال دل بسته‌اند.» در صورتی که کی‌روش واقعاً از تیم ملی جدا شود، در آن صورت فقط یک راه می‌ماند؛ جذب مربی ایرانی! چون فدراسیون دیگر توان همکاری با مربیان خارجی را ندارد. وقتی این مسئله را به آن مقام مسئول در فدراسیون می‌گوییم، پاسخ می‌دهد: «راهی جز این می‌ماند؟ در واقع راه دیگری نخواهیم داشت.»

خبر ورزشی

 

۳ ۱۹  
آی اسپورت
2018-09-16 18:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۹ نظر
علی
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۵۷
چرا تهاتر نمیکنند؟ فدراسیون فوتبال بایت جام جهانی از فیفا دریافتی خواهد داشت. میتوانند با بانک مرکزی مذاکره کنند و با عقد یک توافقنامه و درواقع تعهدنامه فدراسیون به بانک مرکزی، معادل رقم دریافتی از فیفا در آینده را از دولت دریافت کرده و به محض دریافت رقم پرداختی فیفا، آن را به خزانه واریز کنند. حالا با لحاظ شرایطی که درچهارچوب قوانین جاری بگنجد. کیروش باید بماند و تیم ملی را قهرمان آسیا کند. اینطور رفتن کیروش از ایران، زبانش را تا ابد بروی فوتبال ملی ما دراز خواهد کرد.
امید
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۵۹
خوبه. ما که قرار نیست در جام ملتها قهرمان بشویم پس همون مربی ایرانی با هزینه کمتر بهتره
....
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۳۰
حرفت اوج حماقتت رو میرسونه.بی شک از طرفداری کروات دوزاری هستی.نه دیگه شما خودتون را جر میدادید که کیروش نمیتونه .حالا باید بعد از رفتنش یه مربی بیاد تا بتونه.البته که تو لنگی به باخت های فجیع تو اسیا عادت کردی.هرسال به لطف داوری تو لیگ سهمیه میگیرید و اونجاست که گند میزنید به ریخت خودتون.اگه کیروش جدا بشه کاری میکنیم که برانگو هم فرار کنه.
بی طرف
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۰۴
کی روش الان قرارداد نداره پس این حرف که تیم ملی توانایی جذب مربی خارجی رو نداره شامل کی روش هم می شه و اگر توانایی پرداخت دستمزد کی روش رو داره پس قطعا می تونه سرمربی خارجی دیگری رو هم جذب کنه حداقل یک بهانه بهتر برای حفظ کی روش بگید.
علیرضا
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۳:۳۰
کدوم مربی احمقی در جهان جز برای گرفتن پول بدون تاثیرگذاری در نتیجه برای 3 ماه مونده میاد مربی ایران میشه؟
سوشاتاجی
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۰۵
فاتححححححححححححححححححححه
2
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۰۶
ظاهرا ارز دولتی فقط مال استقلال بود!!!
اسمان
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۲۲
هشت میلیون دلار بخاطرصعود به جام جهانی قراربود بدن چی شد.
majid
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۲۶
کیروش تو جام ملت های قبلی از مربیای ایرانی هم بدتر بود اونا به کره میباختن حذف میشدن کیروش به عراق باخت!! چون نمیتونست جلوی عراق ضد فوتبال بازی کنه!!! شبیه ترین مربی به کیروش اکبر میثاقیانه میتونن اکبر ضد فوتبال رو به جای کیروش ضد فوتبال بیارن
فرهاد
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۵۰
کیروش زودتر بره بهترین خبر برای بازیکنان، باشگاهها و همه اونهایی که گروگان او شده اند است .با کیروش و بی کیروش نتیجه جام ملتها به نفع ایران نخواهد شد . بعد از جام جهانی کلی صبر کرد تا یک پیشنهاد از جایی برسه که نرسید و اومد . آزمون ، دژاگه ، خانزاده ، شجاعی و بعضی بازیکنان دیگه حتی بدون آمار خوب یک پای ثابت تیم ملی شدن چون مدح گو و بلندگوی کیروش هستن. بدون رنگی بودن و فقط آخرین عقده او رو نگاه کنید که شش نفر از بهترین بازیکنان استقلال و بیرانوند گلر ثابت پرسپولیس رو به ازبکستان برد و فقط دو.استقلالی رو جمعا 70 دقیقه بازی داد . خوب می دونست به.این کار ممکنه دو تیم در جام باشگاهها به مشکل بر بخورند .
رضا
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۲۳
دوستان برنامه که قبلا اعلام شده و مشخصه. شش ماه تیم ملی رو میدن یکی دیگه وقتی نتیجه نگرفت کیروش به عنوان منجی میاد و باز همین آش و همین کاسه. فعلا در مرحله زمینه سازی هستند که کیروش از مهمترین آزمونش تو تیم ملی فرار کنه
۳
فرزاد مهریار
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۲۸
هر چقدر هم مخالف و با بهتر بگویم منتقد سرمربی تیم ملی باشم ، انصافم اجازه نداد این چند خط را ننویسم :
«برای مردمی که هوا و نان و آب و پوشک ندارند ، کارلوس کی‌روش یک کالای لوکس است»
این یک گزاره صحیح است به شرط آنکه واقعا در کشور ما به معنای واقعی کلمه ، بی پولی باشد . به عبارت دیگر وقتی این گزاره برای من قابل فهم است که همه ابنای این مملکت با هم در نداری و فقر به سر برند . آری ، فوتبال کالایی لاکچری است و می تواند وسیله ای باشد برای پرت کردن حواس ملت از مصائبی که هر روز بر سرش می آید . منتها از آنجا که اشتهای آقایان متولی فوتبال تمامی ندارد ، این حرص و ولعشان برای غارت عقلشان را زائل کرده و یادشان می رود که اگر فوتبال نباشد که مخدری شود بر آلام این مردم ، همین مردم چنان طومارشان را در هم بپیچند که کشتارهای انقلابیون فرانسوی در پیشش حکم جوک و لطیفه داشته باشد . به همین راحتی در فدراسیون فوتبال ۳۶۰ هزار دلار ناقابل گم می شود و تنابنده ای نیست که بپرسد چه شد؟ که این همه مناقصه های غیر شفاف و مشکوک سرش به جیب چه کسی وصل است ؟ که افشاگری کاملا درست فلان ابله اینستاگرام علیه گل پسر آقای کفاشیان چرا پیگیری نمیشود و چگونه است که فرزند یک مدیر بازنشسته درجه سه کشور چندین آپارتمان چند میلیاردی و لامبورگینی دارد؟
اصلا مگر نه این است که آقایان ابر میلیاردر با هدف فرار مالیاتی با اجازه دولت در فوتبال پول خرج می کنند؟ پس چه شده که باز هم دست پت و پهن فدراسیون به سوی دولت دراز است ؟ واقعیت این است که پول هست اما سرجایش نیست . و شکم کارد خورده آقایان سیرمونی ندارد..‌‌.
۲- کارلوس کی‌روش نام بزرگی دارد . زحمات زیادی برای تیم ملی کشیده و دستاوردهای خوبی هم داشته . اما بنا به دلایلی تا کنون در یک آزمایش و امتحان واقعی نتوانسته حاضر باشد . در جام جهانی ۲۰۱۴ بازی درخشان در برابر آرژانتین و البته ناداوری واضح ، روی دیگر سکه تیم ملی دربازی بوسنی را پوشاند و در جام ملتهای ۲۰۱۵ هم ناداوری در بازی عراق باعث شکست ایران شد . در جام جهانی ۲۰۱۸ هم حضور در گروه مرگ و حواشی بسیار مانع از این شد که یک خواسته واحد و یک پیروزی بزرگ نصیب فوتبال ایران شود و البته سوال از نحوه نمایش نه چندان مطلوب تیم ملی هم مسئله ای بود که از سوی حامیان متعصب و پرخاشگر ایشان به شدت سرکوب شد. این جام ملتهای آسیا پیش رو آزمون ناگزیر کارلوس کی‌روش است : جایی که دوست و دشمن ، عارف و عامی به دنبال قهرمانی بعد از ۴۳ سال هستند و دیگر بهانه ای یا عذری را موجه نخواهند دانست . پس این فرصت را نه از مردم و نه از سرمربی تیم ملی دریغ نکنید .
۳-گیرم که کارلوس کی‌روش از ایران جدا شود : چه اتفاقی می افتد؟ هیچ سرمربی داخلی ای مورد قبول مردم نخواهد بود . سرمربیان خارجی ای که هم به فوتبال ایران آشنا باشند و هم با نداری فدراسیون بسازند هم تنها سه نفر اند : زلاتکو کرانچار که توانایی هایش از سوی عموم مردم مورد تردید است ، وینفرید شفر که موج مخالفت هواداران پرسپولیس را در پی خواهد داشت و البته ویرانی استقلال و برانکو ایوانکوویچ هم که نیامده هدف اول هواداران استقلال ، هواداران متعصب کارلوس کی‌روش و هواداران بقیه تیمهاست و البته خروجش از پرسپولیس به معنای ایجاد خلأ عظیمی است که پرسپولیس را از هم می پاشاند . پس در شرایط فعلی ، بهترین گزینه حفظ بی عذر و بهانه کی‌روش و توقع قهرمانی از ایشان است ، اگر ما را به سرمنزل مقصود رساند ، پس تمام کج خلقی ها و دیکتاتوری هایش را به دیده منت می پذیریم و در صورت عدم قهرمانی ، چاره ای نیست جز اینکه بعد از هشت سال خون تازه ای در رگ های تیم ملی جاری کنیم و این واقعیت رو مورد بررسی قرار بدیم که چرا ثمره حضور هشت ساله یک نام بزرگ در رأس تیم ملی نمره در حد خودش را بدست نیاورد
۷ ۱
خربین
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۰۹:۴۳
میدونی چرا کیروش نتونست در حد توانش افتخار برا ایران کسب کنه؟جواب رو باید در رفتار امثال تو برانکو جستجو کرد.کیروش واقعا یه حرفه ای به تمام معنی هست.من دوست داشتم که البته فکر نکنم به سن تو قد بده تیم ایران با مربیگری کیروش روبروی عربستان قرار بگیریم تا اون خاطره بلازوویچ و برانکو را بشورونه ببره.ولی خائنین مثل تو دارن برا رفتنش سوت و هورا میکشن.تازه بعد از عمری مربی اومد ایران که همه تیم های اسیایی از رویارویی ایران فرار میکنن.
۴
تراختوریسم
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۳۷
به جای یه گزینه دوتا گزینه هس که همیشه باهم قله های ترقی رو تی میکنن عالی جناب حمیـــــــــــد استیلی و زلـــــــــــاتکو کرانچار هم مفتکین(تبدیل قرارداد میشه) و هم موفق فقط تا فینال باید ببازیم و جا خالی بدیم تا اول به کره و ژاپن و استرالیا نخوریم بعد به فینال برسیم و با ویتنام یا بوتان یه بازی نفسگیر بازی کنیم شاید قهرمان شدیم !!!
آرش
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۰۲:۱۸
آقا نمی تونید مربی خوب و بازی تدارکاتی برا تیم ملی جور کنید چه اصراری است که اصلا ایران تیم بفرسته جام ملتها و کیسه گل تیم های دیگه بشه انصراف بدید اینجوری هم هزینه نمیشه و هم آبروی کشور حفظ میشه
۳ ۱
**
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۰۹:۴۷
ارش جان
عمرا تیمی تو اسیا بتونه حتی بدون بازی تدارکاتی هم ایران را کیسه گل کنه.حداقل تو این چند سالی که کیروش اومده ارزو به دل موندن بتونن ببرن
۲
مجتبی
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۰۵:۲۱
متاسفم برای فدراسیون ، وزارت ورزش و یک دولت که عرضه نگهداری همچین جواهری رو ندارن . ما مردم همیشه در حسرت تاریخ هستیم بدون شک آیندگان مسبب جدایی کیروش و دعواهای رنگی و قبیله ای رو نخواهند بخشید !
۱
سعید
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۰۷:۰۵
امثال کودن ، گروهبان قندلی ، گیس گلابی ، آقا معلم ، حمید کچل ، علی دنبه و .... وجود !!!! دارند . می تونید از وجود نازنینشون !!!!!! استفاده کنید
۶
علیرضا
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۳:۳۰
کدوم مربی احمقی در جهان جز برای گرفتن پول بدون تاثیرگذاری در نتیجه برای 3 ماه مونده میاد مربی ایران میشه؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر