فهرست
رفیق قدیمی تاج چند سمت دارد؟
رفیق قدیمی تاج چند سمت دارد؟

رفیق قدیمی تاج چند سمت دارد؟

آی اسپورت - روز گذشته با حکم مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال، محمدرضا ساکت به عنوان یکی از اعضای کمیته فنی فوتسال انتخاب شد. با این حکم تاج، محمدحسن انصاری‌فرد به عنوان رییس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی و ریاست سازمان لیگ فوتسال از سمت‌های خود استعفا داد. مشخص نیست چرا رییس فدراسیون فوتبال برای پستی که اهمیت زیادی ندارد اینچنین هزینه می‌کند و محمدرضا ساکت را برای آن انتخاب می‌کند اما آن چیزی که مشخص است در چند سال گذشته ساکت نزدیک‌ترین فرد به تاج بوده و در تمام تصمیمات کلان فدراسیون فوتبال نقش اساسی داشته است. اتفاق دیروز با انتقاد شدید رسانه‌ها همراه شد و چند رسانه محمدرضا ساکت را "ابوالمشاغل" فدراسیون فوتبال نامیدند.

ساکت که دوران موفقی در مدیریت باشگاه سپاهان داشت و نتایج قابل قبولی هم سپاهان در دوران او گرفته بود، حضورش در کنار تاج در سال‌های گذشته به قبل از رییس شدن مهدی تاج در فدراسیون فوتبال برمی‌گردد. وقتی در زمان ریاست علی کفاشیان، مهدی تاج به عنوان رییس سازمان لیگ انتخاب شد، اولین حکمش برای محمدرضا ساکت را به عنوان مشاور صادر کرد تا مدیر هم‌شهری خود را بعد از مدتی دوری از فوتبال به اطراف فوتبال برگرداند. مدت زیادی از پست جدید ساکت نگذشته بود که این مدیر اصفهانی به عنوان مدیر بازاریابی سازمان لیگ هم انتخاب شد.

نوزدهم اردیبهشت ماه سال 1395 ریاست فدراسیون فوتبال تغییر کرد و مهدی تاج به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. بعد از انتخاب تاج به عنوان رییس فدراسیون فوتبال همه منتظر بودند ببینند که تاج برای یار دیرینه‌ی خود در ورزش چه سمتی را انتخاب می‌کند. کمتر از 2 ماه بعد از انتخاب تاج، محمدرضا ساکت اولین حکمش در زمان ریاست او را از رفیق قدیمی خود گرفت. مهدی تاج در آخرین روز خردادماه سال 1395 محمدرضا ساکت را به عنوان «مشاور مسوول حوزه ریاست و مدیر تیم‌های ملی فدراسیون فوتبال» انتخاب کرد. پس از مدتی تاج تصمیم گرفت در فدراسیون فوتبال چند سازمان مختلف تشکیل دهد. با این تصمیم رییس فدراسیون فوتبال، سمت ساکت از مدیر تیم‌های ملی به «رییس سازمان تیم‌های ملی» تغییر کرد. با این پست محمدرضا ساکت ناظر بر عملکرد تمام تیم‌های ملی فوتبال ایران شد و می‌توان گفت که تبدیل به تاثیرگذارترین فرد در تصمیمات فوتبال ملی ایران هم شد.

ساکت با وجود پست پر مشغله‌ای که داشت، در نشست هیات رییسه فدراسیون فوتبال که بهمن ماه سال 1395 برگزار شد، پست‌های جدیدی گرفت و در این جلسه به عنوان عضوی از کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی، عضوی از کمیته فنی و توسعه فوتبال و عضوی از کمیته بازاریابی انتخاب شد. ساکت در حالی این پست‌ها را گرفت که مشخص بود مهدی تاج می‌خواهد در تمام بخش‌های فدراسیون ردپای ساکت باشد تا به نوعی این رفیق قدیمی همه جا حافظ منافع رییس فدراسیون فوتبال باشد.

در کنار تمام این پست‌ها در همان روزها مهدی تاج، محمدرضا ساکت را به عنوان رییس مرکز ملی فوتبال هم انتخاب کرد. هنوز یکسال از ریاست تاج بر فدراسیون فوتبال نگذشته بود که محمدرضا ساکت با داشتن پست‌های متفاوت تبدیل به قدرتمندترین فرد فوتبال ایران پس از تاج شد. ساکت در شهریور ماه سال 1396 پستی دیگری هم در فدراسیون فوتبال گرفت و به عنوان دبیر کل فدراسیون فوتبال انتخاب شد. پستی که بعد از رییس فدراسیون، بیشترین قدرت را در فوتبال ایران دارد.

بعد از ابلاغ قانون بازنشستگی و کنار رفتن اجباری ساکت از پست دبیر کلی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج پست جدیدی را به او داد و ساکت به عنوان  مدیر و سرپرست تیم ملی انتخاب شد. ساکت در این روزها شاید رسما در مرکز ملی فوتبال سمتی نداشته باشد یا از دبیر کلی فدراسیون فوتبال کنار رفته باشد اما آنقدر قدرت در فوتبال ایران دارد که از مذاکره با سرمربی تیم ملی تا انتخاب او حضور دارد و حتی امور مربوط به تیم ملی بزرگسالان از صفر تا 100 زیر نظر او صورت می‌گیرد.

 

90tv

۲ ۱  
آی اسپورت
2019-08-14 14:59:00
نظر دهید

۱ نظر
اسمان
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۴۱
باندبازی وفساد در فدراسیون بیداد میکنه.رییس فدراسیون با این همه در امد حتی قادرنیست.پول سرمربی تیم ملی را بده.تاج باید استعفا بده.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر