فهرست
برای سوشا مکانی: دلقکی که شما باشی!
برای سوشا مکانی: دلقکی که شما باشی!

برای سوشا مکانی: دلقکی که شما باشی!

آی‌اسپورت- سوشا مکانی و پرسپولیس. این دو نام اولین بار در یک بازی جنجالی به هم گره خوردند. وقتی که دروازه‌بان استیل‌آذین، نود دقیقه با اتلاف وقت روی اعصابِ هواداران پرسپولیس قدم زد و تاوان مصدومیت‌های مداوم‌اش در طول بازی را با یک گل ثانیه‌های پایانی و شادی تمسخرآمیز اشپیتیم آرفی داد. بعد از گل، او مرد اول دعواها بود. بزن‌بهادری که اشک می‌ریخت. که تهدید می‌کرد. که در جامِ حذفی دو سال قبل، با شادی‌های اغراق‌شده‌اش بعد از شکست دادن پرسپولیس در ضربات پنالتی، تلاش کرد انتقام‌اش را از تیم دایی بگیرد. باورنکردنی، خبر پیوستن او به تیم دایی بود. او حتی یک هفته هم برای گاف دادن و اشتباه نکردن صبر نداشت و بعد از بازی اول با نفت به نیمکت تبعید شد. باورنکردنی‌تر، انتخاب او در رقابت با نیلسون برای حفظ شدن در باشگاه بود. حمید درخشان به سوشا برچسب «تولید ملی» زد تا او را حفظ کند. حمید درخشان پراید را نگه داشت و تویوتا را رد کرد تا سوشا در پرسپولیس بماند. سوشا هنوز شماره یک پرسپولیس است. هنوز دارد انتقام می‌گیرد!
 


 
دوازده به ده. در بسیاری از هفته‌های فصل، پرسپولیسی‌ها این عبارت را برای اعتراض به داورها به کار برده‌اند اما فقط دو هفته قبل از تمام شدن یک فصل سخت و پرفرازونشیب، این بار همه به جای خط‌کشیدن روی خطوط آفساید و حساس شدن روی برخورد‌های درون محوطه جریمه، جهتِ سرزنش‌ها را به طرف خط دروازه تغییر داده‌اند. به طرفِ معمولی‌ترین عنصر از تیم غیرمعمولی برانکو. دروازه‌بانی که اولین واکنشش در مقابل نفت، آخرین بارقه‌های امید پرسپولیسی‌ها به حفظ رتبه اول جدول را از بین برد.  تزلزل سوشا برای لشکر 90 هزار نفری پرسپولیسی‌ها در آزادی، ناراحت‌کننده بود اما غیرمنتظره نه. یک مرور ساده از گل‌های دریافتیِ این فصل پرسپولیس، نشان می‌دهد که آن‌ها امتیازهای زیادی را در نتیجهِ لغزش‌های سنگربان‌ تیم از دست داده‌اند. از اولین بازی فصلِ مکانی و خروج اشتباه‌ برای گلزنی کاوه رضایی در هفته چهارم تا خروج بد بازی رفت با سایپا، از گل ساده نفت به پرسپولیس در ورزشگاه تختی تا خروج وحشتناک بازی برگشت با پدیده و از اخراج به خاطر خطای خشن بازی با سیاه‌جامگان تا اشتباهی که به ساده‌ترین شکل ممکن جابر انصاری را صاحب دومین گل در دربی‌های پایتخت کرد. خالقِ اتوبان‌های آزادی، آقای لایی‌خور با شماره یک و توانایی صفر، این روزها بیشتر از شهردار تهران به کار ساخت و ساز شهری مشغول شده است! دروازه‌بانی که به نظر می‌رسد حتی دفاع غیرخطی سرهنگ علیفر هم نمی‌تواند جلوی گل خوردنش را بگیرد. در حساس‌ترین روزها، همه توقع دارند که او بیشتر تمرین کند، جدی‌تر باشد و قدر این فرصت کلیدی در دوران فوتبال‌اش را بداند اما به نظر می‌رسد همه چیز برای سوشا، یک تفریح بزرگ است. او با ظاهرش، تمرین پرسپولیس را به سخره می‌گیرد و به هوادارها می‌فهماند که فقط خودش می‌تواند سد راه قهرمانی تیم برانکو شود. آقای دلقک، بزرگ‌ترین رقیب این روزهای پرسپولیس است. مردِ انتخاب‌های غلط، مرد ایستادن در لحظه‌های نادرست، مردی که از هر فرصت، برای اشتباهی تازه استفاده می‌کند. مرد لباس‌های مضحک و واکنش‌های مضحک‌تر. درست بعد از هر مسابقه لیگ، عبدالله ویسی تاکید می‌کند که گلر خوب از پدر و مادر خوب هم بهتر است. بله. حق با مربی پدیده این فصل لیگ برتر است. گلر خوب از پدر و مادر خوب بهتر است و گلر بد، از رفیق ناباب بدتر. و سوشا مکانی، غیرقابل تحمل‌ترین گلری است که می‌شناسیم. آن‌‌چه سوشا در تمرین امروز پوشیده، بیشتر از لباس شماره یک پرسپولیس برازنده اوست اما این دروازه‌بان نباید فراموش کند که پرسپولیس سیرک نیست، حتی اگر هنرمندی(!) شبیه او دارد! 
محمدحسین عباسی 
کدخبر:9405
  ۲۱  
آی اسپورت
2016-05-06 13:50:26
نظر دهید
۲۱ نظر
على
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۱۵
من استقلالیم اما این مطلبتون سراسر توهین و مزخرفاته! به شما چه که یکى چجورى لباس میپوشه؟ خودتون مثل جرج کلونی هستین که از بقیه ایراد میگیرید؟ خجالت بکشید از فضولى تو زندگى مردم... تهوع اوره...
پرززز
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۲۹
سوشا مکانی هر چقدر بد تیرتون واقعا خیلی بی ادبانه هست مخالف صد در صد سوشا هستم ولی چرا کسی نمیپرسه سوشا همون کسی هست ک توی فجر و فولاد ونفت جوون آروم و فنی بود چرا حالا ک سنش هم بالا رفته باید ب پایین ترین درجه فنی و پر از حاشیه بشه.چرا همیشه صورت مسئله رو با توهین پاک میکنید شما باید بررسی کنید چ اتفاقی در پرسپولیس و استقلال رخ میده ک بازیکنان اینقدر ب حاشیه کشیده میشن و فنی افت میکنن و یا چرا مسئولان تیمها دقت نمیکنند ک افرادی ک مستعد حاشیه در تیمهاشون هستند رو ب این دو تیم نیارند یا در کنار تیم روانشناس و ی مشاور قرار بدهند.مشکل پرسپولیس هم تنها سوشا نیست
Muco
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۴۷
گلر خوبی نیس ولی شما هم حق نداری اینجوری بهش توهین کنی، به شما چه ارتباطی داره ک چجوری لباس بپوشه!
-
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۵۹
شما حضرات آبی به درجه ای از عقده رسیدید که برای ضربه زدن به ما از عنصر معلوم الحالی مثل سوشا طرفداری می کنید...واقعا توی آینه به خودتون نگاه کنید واز خودتون شرم کنید البته بعیده توی وجود شما ذره ای شرم و حیا وجود داشته باشه...
محمد
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۰۱
من پرسپولیسی لم از دست این آقا خونه ولی این متن سراسر توهین و سراسر غیرحرفه ای گری تو رسالت قلم بود!
-
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۰۴
سوشا ت فولاد ادم بود, از وقتی رفت لنگ اینجوری شد
-
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۲۱
ما خودمون مخالف سوشا هستیم ولی گیر دادن به پوشش یه نفر و انتقاد این مدلی بشدت زشت و غیراخلاقیه. متاسفم برا مملکتم ک ب شخصی ترین مسایل یه نفرم کار دارن.
آرش
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۰۱
مادر بخطا یعنی چی. شما بیخود میکنی حرف مفت به کسی بزنی.هرچی لایق خودت و خونوادت هست رو بقیه لازم نیست بزنی.
محمد
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۱۸
اصلاحیه کامنتم : من پرسپولیسی ام و دلم از دست این آقا خونه ولی این متن سراسر توهین و سراسر غیرحرفه ای گری تو رسالت قلم بود!
-
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۳۰
هر چی میخواد بپوشه بپوشه ولی توی دروازه کارشو درست انجام بده. اگه پرسپولیش یک دروازه بان در حدود رحمتی داشت الان با ده امتیاز فاصله صدرنشین بود.
Redflower72
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۱۳
آی اسپورت جان فضولی این مسئله به شما نمونه. . اینا توهمات یه عده هست که دارن دایه مهربان تر از مادر میشن برای پرسپولیس ما .. سوشا تمام توانش و گذاشته و بازم میذاره تا دلقک نماهایی سایت آی اسپورت بسوزن .. مومن آبروی مومن نمیبره ...
-
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۱۳
طفلک سو شدی عزیز!!!!!خودش هم میدونه آخرش است.داره از لحظات آخر شهرت لذت میبره.آقا کاری به کار این طفل معصوم نداشته باشید.قدش بلنده، اما سن و سالش کمه،عقلش نمیرسه!!!!
علی
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۲۵
تا وقتی تو پرسپولیسه مورد حمایته ماست این متن ها هم برایه خراب کردن روحیه است
اشکان
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۰:۱۶
اکثر تریبون های مطبوعات افتاده دست نون به نرخ روز خور ها و کسانب که با هز دلیلی دنیال تخریب تیمهای مختلف هستن
سینا
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۰:۵۴
به شدت سوتی میده و امیدوارم فصل آخرش باشه تو پرسپولیس اما این که چی می پوشه ارتباطی به من و شما نداره.
-
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۰:۳۵
تونویسنده این متن چه میپوشی که ازبقیه ایرادمیگیری خاک برسرت کنن به توهم میگن مسلمون اینهامیخوان روحیه سوشاروبهم بریزن تانتونه برای پرطپولیس درست بازی کنه این سایتهادشمن این جووناشدن
-
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۸:۴۳
یه سوال از آی اسپورت دارم، اگر کلمه "مادر به خطا" مجازه، پس چی غیرمجازه. اصلا توی کامنت باید چی گفته بشه که شما تاییدش نکنی. اگه قراره مزخرفات هر کسی رو چاپ کنید، اصلا چرا برا کامنتا تاییدیه میذارین؟
-
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۱۷
به دلقک ها توهین نشه یه وقت.... ممنونم از محمدحسین عباسی
-
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۱۱
مرسی از نویسنده...حق این موجود اشتباهی خیلی بیشتر ازاینهاست...
فرق کیروش با برانکو...
افشین ب
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۱:۲۸
درست که پوشش هرکس بخودش مربوط هستش و شخصی ولی بعید میدونم در هیچ کجا بازیکنان تیمهای دسته چندم هم چنین رفتار و اخلاق ورزشی و پوششی داشته باشند! دقیقا ایشون نقطه مقابل پسران برانکو هست و اصلا انتخاب درستی نبود برای پرسپولیس از همون روز اول!!!
امید اینکه فصل رو به پایان است و روز وداع بااین فاجعه وحشتناک نزدیک!این فصل دروازه بانهای پرسپولیس فاجعه بودند در حد سوشا اسفنجی!!!!
Sunny
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۹:۵۳
چه با افتخار اسمتون زیر مطلبی سراسر توهین و تحقیر اومده، اینکه با نگاه غیر حرفه ای دیگری رو مورد قضاوت قرار میدهید و برای این کار از شکل ظاهر و انتخاب شخصی او استفاده می کنید خیلی نا امید کننده است. کاش انتقاد سازنده جای این حرفها و عصبانیت های بی حاصل رو بگیره و اگر برای شخصیت دیگران ارزش قائل نیستیم دست کم برای نام و حرفه خود باشیم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر