فهرست
قلعه نویی قبل از تقابل با رحمتی: در شان من نیست
قلعه نویی قبل از تقابل با رحمتی: در شان من نیست

قلعه نویی قبل از تقابل با رحمتی: در شان من نیست

آی اسپورت- چهره روز این روزهای فوتبال امیرقلعه نویی است.تیمش شانسی برای قهرمانی ندارد و بزرگترین هنری که شاید بتواند انجام دهد کسب سهمیه است. بااین حال او مهم ترین چهره این هفته است. تقابل با استقلالی که یکی از سه مدعی اصلی قهرمانی لیگ است. همه منتظرند ببینند امیرخان در این بازی جنجالی و پرحاشیه چه میکند.
*روز یکشنبه یکی از حساسترین دیدارهای لیگ برگزار خواهد شد. نگاه شما راجع به این بازی چه نگاهی است؟
نگاه ما بازی شرافتمندانه است. به نتیجه کاری ندارم. ما کار خودمان را می کنم و هر چه خدا بخواهدد همان می شود. خوشحالم که در دو بار گذشته که در چنین شرایطی قرار گرفتم از آن سربلند خارج شدم. یک بار دیدار استقلال تهران و اهواز در اهواز بود که ما به تیم اهوازی باختیم و پاس قهرمان شد. آن روز نقطه پاکی در فوتبال ایران برای خانواده استقلال به وجود آمد. ما آن بازی را دو بر یک باختیم و اگر مساوی می کردیم قهرمان می شدیم. یک بار دیگر هم من مربی استقلال اهواز بودم و ما با ملوان بازی داشتیم که بازی شرافتمندانه مان باعث شد ابومسلم در لیگ بماند. ما به جز اینکه در مسائل فنی ذی نفع هستیم به دنبال شرافت فوتبالی هم هستیم. حتی در همین بازی مقابل الهلال به چند بازیکن استراحت دادم تا مقابل استقلال از هر لحاظ آماده باشند.
*جدا از این مباحث، انگیزه شخصی قلعه نویی هم به حساسیت بالای این بازی افزوده است.
خدا شاهد است که فقط از دید فنی به این دیدار نگاه می کنم. آن بالایی شاهد است من همه چیز را به خودش واگذار کرده ام. درست است که سال گذشته رفتارهای خوبی با ما در استقلال نشد اما انسان ها خودشان می دانند و وجدانشان و خدای بالای سرشان. من پیش وجدان خودم راضی هستم و بعد از ۳۰ سال فوتبال و مربیگری و آوردن چند جام، این حرف ها که مثلا قلعه نویی می خواهد انتقام بگیرد یا انگیزه شخصی دارد برایم تمام شده است. دوست دارم از فوتبال لذت ببرم.
*از طرف دیگر شما در بازی روز یکشنبه برابر برخی بازیکنان قرار می گیرید که همه می دانند در زمره منتقدان و مخالفان شما هستند. این مساله چقدر انگیزه قلعه نویی را برای پیروزی بالا می برد؟
من اگر بخواهم این گونه فکر کنم خودم را کوچک کرده ام. اگر کوچک فکر کنم می شوم مثل همان مخالفان. یک درصد از انرژی ام را برای آنها نمی گذارم. در شان من نیست که مثل آدم های کوچک فکر کنم. توکلم به خدا است. آن بالایی مشخص می کند که چه کسی به چه جایگاهی برسد. او از درون آدمها خبر دارد. شما اگر همه را گول بزنید نمی توانید خدا را گول بزنید.
 *درباره روبرو شدنتان با تماشاگران استقلال صحبت کنید
من همیشه گفته ام که ممنون دار این عزیزان هستم. آنها در مکان های مختلف، به ویژه وقتی در فرودگاه با آن ها روبرو می شوم به من ابراز لطف دارند و برایم گل می آورند. خدا را شکر در زمان بازی و در زمان مربیگری توانستم خاطرات خوشی برای آنها بر جا بگذارم. تماشاگران استقلال مسائل را خوب می دانند و متوجه هستند چه کسی برای پول در استقلال بوده و چه کسی صادقانه کار کرده است. آنها می دانند چه کسی نقاب به چهره زده و دروغ می گویند و چه کسی برای خدمت آمده است.
 *در این بازی به دنبال فوتبال هجومی هستید؟
صد در صد. این سه امتیاز برای ما خیلی مهم است. ما می خواهیم در کورس بمانیم. اول می آییم  گل نخوریم و بعد تدابیری داریم که گل بزنیم. اجازه بدهید راجع به مسائل فنی کمتر صحبت کنم اما این را بگویم که ما در بازی روز یکشنبه مرکز زمین زمین را در اختیار بگیریم.
کدخبر:9403
  ۲  
آی اسپورت
2016-05-06 18:23:30
نظر دهید

۲ نظر
-
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۰:۰۰
دور رفت هم با کمک داور امتیاز گرفتین. تو حذفی هم که تو تبریز سرتونو بریدیم, بیخ تا بیخ خخخخخخ
ارتش سرخ
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۵:۲۵
حیف از قلعه نویی که مزبی تبریزی های گربه صفت شده.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر