فهرست
حمید؛ دوباره سوریان شد/ بازگشتِ پادشاه!
حمید؛ دوباره سوریان شد/ بازگشتِ پادشاه!

حمید؛ دوباره سوریان شد/ بازگشتِ پادشاه!

آی‌اسپورت-  برق‌آسا، مهارنشدنی، پرانگیزه. امروز، روز رویایی حمید سوریان بود تا او، دوباره تبدیل به همان قهرمانی شود که در همه این سال‌ها شناخته‌ایم. بعد از حذف شدن در مسابقه قبلی کسب سهمیه، خیلی‌ها بر این باور بودند که سامان عبدولی باید به جای سوریان به استانبول برود. که حمید دیگر نمی‌تواند ورق را برگرداند و نباید فرصت دیگری به دست بیاورد. پسرِ طلایی کشتی ایران اما این چالش بزرگ را پذیرفت و به ترکیه رفت تا برای آخرین بار در راه صعود به ریو تلاش کند. او امروز در کنار هر سه رقیب، منتقدان‌اش در این ماه‌ها را نیز ضربه فنی کرد.
  
این دومین بازگشتِ بزرگ دوران کشتی حمید سوریان بود. اولین بار، بعد از دست دادن مدال بازی‌های آسیایی 2010، زیر فشار سنگینی که بخشی از رسانه‌ها به دلایل خاص متوجه او ساخته بودند، بیشتر و بیشتر تمرین کرد و در لندن با یکی از مقتدرانه‌ترین طلاهای تاریخ وزن‌اش در المپیک، طلایی‌ترین کشتی‌گیر تاریخ ایران شد. حالا بعد از لاس‌وگاس، قزاقستان و مغلوستان، بعد از همه شکست‌های غیرمنتظره ورزشکاری که در حال جدال با رژیم‌های سنگین و وزن‌کم‌کرد‌ن‌ِ بدون توقف بود، او با قدرت به میادین برگشت و هر سه مسابقه‌اش را به سرعت برق و باد به پایان رساند تا به فینال و سهمیه المپیک دست پیدا کرد. امروز هیچ چیز نمی‌توانست جلوی هدف او را بگیرد. نه رژیم غذایی، نه ورزشکار رژیم صهیونیستی!
  
عالیجنابِ جوان کشتی ایران، با عضله هایِ زیر دوبنده و روحیه‌ای که دوباره احیا شده، از حالا صد روز فرصت دارد تا با نهایت آمادگی به المپیک برسد و دومین طلای المپیکی‌اش را به عنوان یکی از پرامیدترین پسران کاروان ورزشی ایران به دست بیاورد. ریو، محل تازه‌ای برای قدرتنمایی او خواهد بود. قدرتنمایی ستاره‌ای که در بهترین فرم، فقط چند ثانیه برای شکست دادن هر رقیبی زمان نیاز دارد. بازگشتِ پادشاه، کابوس تازه‌ای برای بایراموف و داورهای شرم‌آور لاس وگاس خواهد ساخت. تردیدی وجود ندارد که کشتی المپیک بدون حمید سوریان، بدون ظرافت و سرعت او، بدون تکنیک و توانایی‌هایش، چیز بزرگی کم داشت.  از حالا، دوباره منتظر تماشای او در یک قاب قهرمانانه هستیم. قابی با مدال طلای افتخارآمیز و کبودی‌های پرغرورِ پای چشم.کدخبر:9405
 
  ۳  
آی اسپورت
2016-05-06 18:31:11
نظر دهید
۳ نظر
-
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۰:۲۰
دمش گرم
Narges Maddah
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۱:۰۶
خدا قوت پهلوان
خسته نباشی دلاور
بهرام
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۱:۵۲
وزن کم کرده بود زمان میبرد خودش بشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر