فهرست
گزارش: نگاهی به فهرستِ مصدومینِ انگلیس
گزارش: نگاهی به فهرستِ مصدومینِ انگلیس

گزارش: نگاهی به فهرستِ مصدومینِ انگلیس

آی‌اسپورت – در آستانه‌یِ یورو 2016 روی هاجسون قرار است 5 روزِ دیگر فهرستِ 23 نفره و نهاییِ انگلیس را اعلام کند. با اینکه تا آخرِ ماهِ می وقتِ تغییر در این فهرست است، اما گویا هاجسون قطعی‌اش را گرفته و تنها 2 یا 3 بازیکن را به عنوانِ پشتیبانِ بازیکنانِ اصلی، در صورتِ مصدوم شدنشان در یک ماهِ آینده را به فهرستِ 23 اضافه خواهد کرد. با این وجود مصدومیت‌هایِ چند مهره‌ای که مربیِ  انگلیس برایِ یورو رویشان حساب کرده بود، معادلات را برایِ او به هم ریخته است.
الکس اوکسلید چیمبرلن که در آستانه‌یِ جامِ جهانی هم مصدوم شده بود، این بار دیگر مثلِ 2 سال پیش شانسی برایِ همراهیِ انگلیس نخواهد داشت. چیمبرلین که آخرین بار در شکستِ آرسنال مقابلِ بارسلونا در چمپیونز لیگ برایِ توپچی‌ها بازی کرد، مصدومیتِ زانویش تشدید شده و برایِ همین به طورِ قطعی یورو را از دست خواهد داد. کنارِ هافبکِ هجومیِ آرسنال، در فهرست بازیکنانی که شانسی برایِ آمادگیِ به موقع برایِ یورو ندارند، جک باتلند، دروازه‌بانِ استوک هم قرار می‌گیرد. جو هارت سالیانی بود که بدونِ رقیب گلرِ شماره‌یِ یکِ انگلیس بود. نمایش‌هایِ عالی باتلندِ جوان این فصل در لیگِ برتر رقابتی خوب برایِ هارت ایجاد کرد. اما مصدومیتِ باتلند از ناحیه‌یِ مچِ پا در بازیِ دوستانه‌یِ آلمان و انگلیس، امیدهایِ او برایِ حضور در یورو را به پایان رساند. حالا جو هارت یک بارِ دیگر شماره‌یِ یکِ انگلیس است و فریزر فورستر، دروازه‌بانِ ساوتهمپتون ذخیره‌یِ اولِ او.
جدا از چیمبرلین و باتلند، روی هاجسون بازیکنانِ مصدومِ دیگری هم دارد، بازیکنانی که هنوز شانسِ رفتن به فرانسه را دارند. قطعا کلیدی‌ترینِ این مهره‌ها جوردن هندرسون است. هندرسون همیشه هافبکِ موردِ اعتمادِ هاجسون در میانه‌یِ زمین بوده و در 6تا از 10 بازی‌هایِ مقدماتیِ انگلیس در ترکیبِ اصلی قرار داشته است. یورگن کلوپ درباره‌یِ هندرسون گفته که با اینکه مصدومیت‌اش رو به بهبود است اما تا آخرِ فصل دیگر برایِ لیورپول بازی نخواهد کرد. پس هندرسون در تمرینات است که تا آخر ماه باید آمادگی‌اش به هاجسون را ثابت کند. اگر هندرسون به فرمِ سابقش برگردد به احتمالِ خیلی زیاد کنارِ اریک دایر در مرکزِ خطِ میانیِ انگلیس بازی خواهد کرد. اما غیبتِ او می‌تواند ضربه‌یِ بزرگی به برنامه‌هایِ هاجسون بزند.
بعد از هندرسون مهره‌یِ کلیدیِ دیگر فیل جاگیلکا، مدافعِ اورتون است. با اینکه جاگیلکا فصلِ خوبی را سپری نکرده، اما کمبودِ انگلیس در پستِ مدافعِ مرکزی، حضورِ او حداقل در فهرستِ نهایی و رویِ نیمکت را مهم جلوه می‌دهد. با توجه به مصدومیت‌هایِ متوالیِ فیل جونز که بعید است جایی برایش در تیمِ روی هاجسون باقی بگذارد، و البته کم‌تجربگی و فرمِ نه چندانِ خوبِ جان استونز این فصل، غیر از کریس اسمالینگ و گری کیهیل گزینه‌یِ مطمئنِ دیگری در حالِ حاضر برایِ مرکزِ خطِ میانیِ انگلیس وجود ندارد.
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-07 09:43:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر